+1 Nerenin telefon kodudur? +1 Hangi Ülkeye Ait?
02.07.2020 12:25 8198 Görüntülendi

+1 Nerenin telefon kodudur? +1 Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Amerika ile iletişime geçmek +1  Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Amerika’nın Telefon Kodu:

+1

Amerika’nın Para Birimi:

Amerikan Doları

 

Amerika, 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşur. ABD federal anayasal bir cumhuriyettir. Amerika’nın coğrafyası, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır. Kuzey Amerika’nın da ortasındadır. Amerika’nın ekonomisi karma bir ekonomidir. Bireysel teşebbüsler önemlidir. Amerika’da mal ve hizmetlerin en büyük bölümünü özel teşebbüs üretir. Toplam ekonomik üretimin üçte ikisi özel kullanım için bireylere giderken, üçte biri de hükümet ve iş çevreleri tarafından satın alınmaktadır. Tüketicinin rolü çok büyüktür bundan dolayı ülkede bir tüketici ekonomisi oluşmuştur. Amerika’da şu alanlarda hizmet verilmektedir: toptan ve perakende satış; ulaşım, sağlık; yasal, bilimsel ve yönetim hizmetleri; eğitim, sanat; eğlence, dinlenme; otel ve diğer konaklama, restoran; bar ve diğer yiyecek ve içecek hizmetleri ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Amerika’nın Komşuları Kimlerdir?

Amerika’nın kuzeyinde Kanada vardır. Güneyinde Meksika bulunmaktadır. Ayrıca Karayipler ve Büyük Okyanus’ta bulunan denizaşırı topraklara sahiptir. Amerika’nın Resmî kuruluş tarihi 04 Temmuz 1776’dır.

Amerika’da konuşulan diller Hangileridir?

İngilizce, İspanyolca, Almanca ve birçok göçmenin konuştuğu kendi dilleri..

Amerika’da iş yapmak isteyen, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.