19 Mart 2021 Tarihinde 17:30 Civarında Olan İhlal Hakkında
22.03.2021 11:23 837 Görüntülendi

19 Mart 2021 Tarihinde 17:30 Civarında Olan İhlal Hakkında

Bilgilendirme

Atak Domain olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerin tümünü ileri teknolojilere sahip yazılım ve donanımlar üzerinden, yüksek performans ve yüksek güvenlik standartlarında sunmak için çalışıyoruz. 19 Mart 2021 tarihinde 17:30 civarında aldığımız tüm önlemlere rağmen şirketimiz kısa süreli belirli aralıklarla bir siber saldırıya ve yetki ihlaline maruz kalmıştır. İlgili makamlarla ve uzman kuruluşlarla iş birliği içerisinde sürdürdüğümüz detaylı inceleme sonucunda yapılan işlemler kayıpsız önlenmiş ve tüm tedbirler en üst seviyeye çıkartılmıştır.

Sorun atakdomain.com admin paneline kısmi yetkisi olan panel şifresinin ele geçirilerek 5 adet domain adresinin DNS bilgilerinin değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır.

Şirketimiz tarafından alınan tedbirler:

  • 1- Yüksek öncelikli erişim yetkileri kısıtlandı.
  • 2- Çift taraflı kimlik doğrulama site admin girişleri için aktive edildi.
  • 3- DNS değişikliği taleplerinde mail onayı getirildi.
  • 4- Transfer kodu taleplerinde mail onayı getirildi.

Sizden beklentimiz:

Çift taraflı kimlik doğrulama 2FA aktivasyonunuz aktif değilse aktif etmenizi tavsiye ediyoruz. Veri güvenliğinizin sağlanması ve benzer durumların oluşmaması için güncel siber güvenlik standartlarına uygun 2FA kimlik doğrulama özelliğini mutlaka aktif ederek hesap güvenliğinizi üst seviyeye çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Çift Taraflı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Yaşanan bu istenmeyen durumun çözümlenmesi ve bir daha yaşanmaması için Atak Domain olarak tüm ekip ve imkanlarımızla çalışmalarımıza devam ettiğimizi temin eder ve bu durumun oluşturduğu her türlü rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Ekiplerimize her zaman [email protected] adresinden ya da çağrı merkezimiz aracılığıyla doğrudan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Atak Domain LTD Şirket Yönetimi