2022 En İyi 5 WordPress Video Teması
06.01.2022 16:40 886 Görüntülendi

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması

Video içeriğinin pazarlama stratejiniz için harikalar yaratabileceğine şüphe yok. İster YouTube veya DailyMotion'a benzer bir web sitesi oluşturmak ister geleneksel blog yazmak yerine video kullanmak isteyin, video yalnızca arama motoru sıralamanızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda markanız hakkında farkındalık yaratmanıza ve potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Video paylaşım sitesi oluşturmanın en kolay yollarından biri WordPress kullanmaktır. Kullanım kolaylığı ve çok sayıda video WordPress teması sayesinde sitenizi hemen çalışır duruma getirebilirsiniz.

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

WordPress'i destekleyen herhangi bir kaliteli hosting sağlayıcısında kurabileceğiniz bir dizi harika video paylaşım WordPress teması bulunuyor. Bu durumda hosting sağlayıcınız güvenlik, güncellemeler ve diğer birçok sahne arkası işiyle ilgilenir ve sizi harika içerik üretmeye ve hedef kitlenizi oluşturmaya odaklanmaya bırakır. Atak Domain, yönetilen WordPress hosting paketi size %63'e varan indirim ile kaliteli bir hosting hizmeti sağlar.

 

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

2022’nin Envato Elements'ten En İyi Video WordPress Temaları

Bu yazımızda sizler için, çekici bir tasarıma sahip ve videoları çeşitli şekillerde paylaşmanıza izin veren en iyi video paylaşım WordPress temalarını hazırladık. Bu temalar yalnızca video gönderi biçimiyle övünmekle kalmaz, çoğu videoları arka plan olarak da kullanır. Ziyaretçilerinizin video içeriği göndermesine bile izin verecektir.

Bunlar, Envato Elements'te bulunan en iyi video WordPress temalarından bazılarıdır ve hepsi premiumdur. Ücretsiz bir WordPress teması seçmek her zaman bir seçenektir, ancak ücretsiz video temaları, premium bir temanın sunabileceği aynı düzeyde destek ve kalite sunmaz. Detaylı incelemek için aşağıdaki video temalarına gelin birlikte göz atalım.

1. Vloma Grid- Blog / Magazine Video WordPress Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Vloma ile nihai video web sitesini oluşturun. Bir kuruluş veya bireyin sitesinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu WordPress video blog teması duyarlı ve özelleştirilebilirdir. Sınırsız renk seçeneği ve 2700'den fazla simge ile birlikte gelir. Vloma çeviriye hazırdır ve hatta reklam alanı için yer tutuculara dahi sahiptir.

2. Durja- Simple WordPress Theme With Video Support

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Durja teması, temiz ve basit bir tasarıma sahip blogcular için harika bir seçimdir. Tasarımın sadeliği içeriğinize daha fazla vurgu yapar, bu da videolarınızın kolayca görülebileceği anlamına gelir. Ana özellikleri ise şunları içerir:

 • Tamamen duyarlı arayüz
 • SEO için optimize edilmiş ayarlar
 • Tam video desteği
 • Kullanışlı site düzeni
 • Başlıkta Google Ads desteği
 • Yerleşik gönderi paylaşım butonları

3. Videoly- Versatile Video Blog Theme for WordPress

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Videoly teması, blogcular, YouTuber'lar ve vlogger'lar için uygun güzel bir video blog temasıdır. Temanın önceden hazırlanmış dokuz demosu vardır ve Visual Composer sayfa oluşturucu ile entegre olarak gelir, böylece mizanpajları kolayca değiştirebilir ve kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Duyarlı olan bu WordPress video blog temasının temel özellikleri şunları içerir:

 • Altı farklı tema düzeni
 • Tamamen duyarlı arayüz
 • SEO entegrasyonu
 • Hız ve SEO için optimize edilmiş olması

4. Tinos- Fresh WordPress Video Theme For Freelancers And Agencies

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

 Serbest çalışan veya video içeriğinden yararlanma yeteneğinin yanı sıra yeni ve modern bir tema isteyen bir ajanssanız Tinos temasını denemenizi öneririz. Tema, birden fazla düzen seçeneğiyle birlikte gelir ve temanın her yönünü özelleştirmenize olanak tanır. Video özelliklerinin yanı sıra, diğer dikkate değer özellikler şunları içerir:

 • Portföy sayfası için çoklu düzen seçenekleri
 • Güçlü yönetici paneli
 • Visual Composer eklentisi ile sayfa oluşturucuyu sürükleyip bırakabilme özelliği
 • WooCommerce ile Çevrimiçi Alışveriş
 • Mailchimp entegre olması
 • Çok sayıda kısa kod kullanılabilmesi
 • SEO için optimize edilmiş olması

5. Koala- Super Fast WordPress Video Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Koala teması, hızlı yüklenecek şekilde optimize edildiğinden herhangi bir video sitesi için mükemmel bir seçimdir; bu, ziyaretçilerinizin sayfanızdaki videolar yüklenene kadar beklemek zorunda kalmayacakları anlamına gelir.

Tema, video desteğinin yanı sıra birçok kısa kod ve özelleştirme seçeneğiyle birlikte geliyor. Yerleşik sosyal paylaşım ve Google AdSense entegrasyonunu kullanma yeteneğinin yanı sıra önceden hazırlanmış birkaç düzen de vardır. Bu özellikler, Koala'yı çevrimiçi en iyi video WordPress temalarından biri yapar.

6. Optima- Unique WordPress Theme With Video Support

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Optima teması, tek bir tıklamayla kolayca içe aktarılabilen 25 benzersiz demo ile birlikte gelir. Video içeriğini kullanabilmenin yanı sıra, WooCommerce entegrasyonu sayesinde kolaylıkla çevrimiçi bir mağaza oluşturabileceksiniz. Bu temayı bir işletme web sitesi için de kullanabilir ve ekip biyografilerini, referansları, portföyü ve daha fazlasını kolayca ekleyebilirsiniz.

7. Pisces- Easy to Use Video WordPress Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Pisces teması, kullanımı kolay bir tema arayan herkes için mükemmeldir. Pisces, sayfalarınız için benzersiz düzenler oluşturmayı ve önceden hazırlanmış olanları özelleştirmeyi kolaylaştıran sezgisel bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile birlikte gelir. Güçlü yönetici paneli sayesinde renkleri, yazı tiplerini ve daha fazlasını özelleştirebilirsiniz.

8. Candy- Business Video WordPress Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

 Candy video paylaşım WordPress teması, videoyu pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmak isteyen işletme sahipleri veya serbest çalışanlar için mükemmel bir seçimdir. Yalnızca video arka planlarını kullanmakla kalmaz, aynı zamanda geçmiş projeleri, müşteri referanslarını ve daha fazlasını paylaşmak için video gönderi biçimini de kullanabilirsiniz.

Tema, tek sayfa veya çok sayfalı tema olarak kullanılabilir ve ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek güzel paralaks efektleri içerir.

9. Creatink- Creative WordPress Video Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Videoyu çok fazla çaba harcamadan sitenize dahil etmenizi sağlayacak yaratıcı bir tema istiyorsanız Creatink temasını deneyin. Tema tamamen duyarlıdır ve video gönderi biçimlerini destekler.

Ayrıca, sınırsız düzen kombinasyonları oluşturmanıza olanak tanıyan yüzlerce özellik ve öğe içerir. Tema ayrıca hızlı yüklenecek ve arama motorlarında daha iyi sıralanacak şekilde tamamen optimize edilmiştir.

10. Waves- Modern Video WordPress Theme

2022 En İyi 5 WordPress Video Teması | Atak Domain Hosting

Waves teması, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek ve rakiplerinizin arasından sıyrılmak için mükemmel olan video arka planları ve başlıkları olan modern, tek sayfalık bir WordPress video temasıdır.

Tema, işletme sahipleri, serbest çalışanlar veya ajanslar için mükemmeldir ve filtrelenebilir bir portföy, ekip düzenleri ve harekete geçirici mesajlar için mükemmel olan muhteşem paralaks efektleriyle birlikte gelir.

Hangi video paylaşım WordPress temasını kullanmak istediğinizi belirledikten sonra, siteye eklemeden önce videolarınızı optimize etmek için biraz zaman ayırın. Bu, onları arama motorları için optimize etmeniz gerektiği, ancak aynı zamanda bitmiş videonun markanızla uyumlu olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

1. Anahtar Kelime Araştırmasıyla Başlayın

İster kendiniz video yapmayı ister mevcut içeriği yerleştirmeyi planlıyor olun, önce anahtar kelime araştırmanızı yaptığınızdan ve genel konunuzla alakalı videoları kullandığınızdan emin olun. Kendi videolarınızı kaydediyorsanız, başlığınızın ve açıklamanızın alakalı anahtar kelimeler içerdiğinden emin olun.

2. Bir CTA ekleyin

Neyi yapmak istediğinize bağlı olarak, videonuzun sonuna bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Birincil hedefiniz ziyaretçilerin içeriğinizi paylaşmasıysa, onları videoyu paylaşmaya davet edin, aksi takdirde onlardan kanalınıza abone olmalarını isteyin veya daha iyisi bir ücretsiz teklif sunun ve video izleyicilerinizi, içeriğinize abone olabilecekleri bir açılış sayfasına gönderin.

3. Harici Hosting Sitesi Kullanın

Son olarak, videolarınız için harici bir video hosting sitesi kullanmayı düşünün. Bunu yapmak sitenizin hızlı yüklenmesini sağlayacaktır. Tüm alanı tükettiğiniz veya ayrılan bant genişliğinizi aştığınız için ana makinenizle olası sorunlarla karşılaşmazsınız.

En Uygun Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Al!