2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi
06.01.2022 16:49 937 Görüntülendi

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi

Çevrimiçi forumların popülaritesi göz önüne alındığında, WordPress sitenize bir tane eklemek kesinlikle size büyük faydalar sağlayabilir. Her şeyden önce, size daha fazla organik ziyaretçi çekebilir ve site trafiğinizi hızlandırabilir. Bir mesaj panosuna sahip olmak da oldukça işlevseldir çünkü ziyaretçilerinizin web sitenizle aktif olarak ilgilenmesini sağlayabilir.

Bu şekilde, görüş ve fikirlerini paylaşabilir ve soru-cevap sağlayarak diğerlerine yardımcı olabilir ve karşılığında web sayfanızda aktif bir çevrimiçi topluluk oluşturabilirler. Tüm bunlar, SEO'nun yanı sıra çevrimiçi güvenilirliğiniz için harikalar yaratabilir.

Akla gelebilecek her amaç için orada eklentiler olduğundan, aynı şey çevrimiçi mesaj panoları oluşturmak için kullanılanlar için de geçerlidir. Bu nedenle, WordPress sitesinde kolaylıkla çevrimiçi bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olacak 2022 için en iyi WordPress forum eklentilerinden en iyi olanları sizler için liste halinde hazırladık. Gelin detayları inceleyelim!

1. bbPress

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

bbPress, tartışmasız bir çevrimiçi tartışma platformu oluşturmak için en iyi eklentilerden biridir. WordPress ile aynı çekirdek üzerine inşa edilmiştir, bu da aynı kodlama ilkelerini kullandığı anlamına gelir. Hızlıdır, kullanımı kolaydır ve çok basit bakım gerektirir; bu aynı zamanda Qode Interactive'in bbPress eklentisi ile birçok WordPress temasına sahip olmasının nedenidir.

Kısacası, bu eklenti ile işlevsel bir mesaj platformu oluşturmak bir uzman gerektirmez. Yaratıcıları, bbPress'in WordPress web sitenizi asla yavaşlatmadığından emin olarak her şeyi bilerek hafifletti. Bu sebeple listemizin başında bu eklenti gelmektedir.

Bu eklentinin kullanımı kesinlikle oldukça basit ve çok sayıda özellik içermese de kararlı ve işlevsel bir çevrimiçi forum oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

2. wpForo

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

Hem küçük hem de büyük çevrimiçi topluluklar için tasarlanan wpForo, özellik bölümünde kolayca en iyisidir. Düzgün bir çevrimiçi mesaj panosu sistemi oluşturmak için kullanabileceğiniz 4 hazır düzen (Genişletilmiş, Basitleştirilmiş, Soru-Cevap ve Konulu Forum Düzeni) içerir. Ayrıca karanlık mod da dahil olmak üzere altı farklı renk stili seti vardır.

Bu eklentinin kapsamlı özelliklerinden bazıları, yerleşik SEO işlevleri, forum site haritası ve arama motoru ping'i, forum önbellek sistemi, forum üye puanları ve rozetleri, yerleşik forum/konu aboneliği ve daha fazlasını içerir. Ayrıca Akismet, Antispam ve Ultimate Member gibi eklentiler de wpForo ile entegre olarak gelmektedir.

Sonuç olarak wpForo, sitenizin türü, yapısı ne olursa olsun tüm forum ihtiyaçlarınızı karşılayacak modern, duyarlı ve zengin özelliklere sahip bir eklentidir.

3. DW Question& Answer

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

Çevrimiçi mesaj platformunuzun daha çok Soru-Cevap odaklı olmasını istiyorsanız (örneğin Quora gibi), bu eklenti WordPress siteniz için idealdir. DW Soru-Cevap eklentisi, ziyaretçilerinizin sorularını ve cevaplarını göndermelerine, oy vermelerine, en iyi cevabı seçmelerine vb. işlevleri yapabilmesine olanak sağlar.

DW Soru ve Cevap ayrıca 11 dil, bir e-posta bildirim sistemi, yapışkan sorular özelliği ve Captcha desteği ile birlikte gelir.

Tüm bu işlevleri ücretsiz olarak alabilirsiniz, ancak stil seçenekleri, bazı ek uzantılar ve özel widget'lar gibi daha da fazla özellik istiyorsanız, premium sürüme yükseltebilirsiniz.

4. BuddyPress

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

 Bu eklenti gerçekten standart forum eklentisi değildir, ancak yine de çevrimiçi bir topluluk oluşturmanıza olanak tanır. BuddyPress daha çok bir sosyal ağ ilkesi altında çalışır, bu nedenle profiller, gruplar ve mesajlaşma oluşturmak için idealdir. Ziyaretçileriniz ayrıca arkadaş ekleme, birbirlerine özel mesaj gönderme ve bildirim bırakma olanağına sahip olabilir.

Bu eklenti bbPress'in yaratıcıları tarafından yapıldığından, WordPress platformuyla aynı kodlama standartlarına sahiptir ve hatta hem bbPress hem de BuddyPress'i aynı anda kullanma yeteneği sağlar. Bu aynı zamanda Qode Interactive'in BuddyPress eklentisi ile birkaç WordPress temasına sahip olmasının nedenlerinden biridir.

Bu eklenti açık kaynaklı bir yazılımdır, yani ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, son derece ölçeklenebilirdir, böylece üçüncü taraf eklentilerin yardımıyla istediğiniz şekilde oluşturabilir ve genişletebilirsiniz.

5. SimplePress

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

Kısaca adı her şeyi açıklıyor diyebiliriz. Mütevazı ve basit ama pratik bir çevrimiçi forum oluşturmak istiyorsanız, SimplePress sizin için ideal bir seçenek olabilir. Bu eklentiyle, çevrimiçi bir topluluk oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz- forum grupları, özel ve genel forumlar, ileti dizileri gönderme, forumları kilitleme ve sabitleme ve özel mesajlaşma vs. - Gönderi ve kullanıcı yönetimine gelince, mevcut özellikler arasında okunmamış gönderi işleme ve denetleme, sağlam kullanıcı grubu ve izin sistemi ve özel avatarlar bulunur.

Daha da gelişmiş işlevler istiyorsanız, premium sürümü alma seçeneği vardır. Ayrıca SimplePress'i 70'in üzerinde mevcut premium eklentiyle genişletebilirsiniz.

6. Discussion Board

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

Discussion Board, burada bahsedilen diğer forum eklentilerine iyi bir alternatif olan önde gelen WordPress forum eklentisidir. Tartışma panosu, mesaj panosu, soru cevap WordPress destek forumu vb. eklemek için ideal bir çözümdür. Eklenti, yeni bir gönderi türü ekler ve ön uç kayıt ve oturum açma formu eklemenizi sağlar. Web sitesi kullanıcıları sorular gönderebilir ve başkaları tarafından gönderilen konulara yanıt verebilir.

Yukarıda tartışılan diğer eklentilerin aksine, Tartışma Panosu, standart WordPress ayarlarında olduğu gibi kullanıcı rolleri için seçeneklere sahiptir. Tartışma panonuza kimlerin erişebileceğine karar verebilirsiniz; yorum gönderme, yorumu görüntüleme izni vs. Ayrıca Tartışma Panosu otomatik kurulum özelliği, istenmeyen posta önleme alanları, kısa kodlar vb. gibi alanları da bulunmaktadır.

Eklentiyi kurduktan sonra, otomatik olarak üç sayfa, yani giriş ve kayıt formu sayfası, yeni konuların yazılacağı bir form içeren bir sayfa ve bir konu listesi içeren bir sayfa ekler. Herkesin ayarları kolayca yapılandırabilmesi için basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Artıları:

  • Acemi dostu arayüze sahiptir. Otomatik kurulum özelliği size başlamak için kolay ve hızlı bir seçenek sağlar.
  • Eklenti hem ücretsiz hem de premium sürümde mevcuttur. Ek işlevler için bir satın alma işlemi yapmadan önce her zaman ücretsiz sürümü deneyebilirsiniz.

Eksileri:

  • Eklentinin ücretsiz sürümü, ana özelliklerden yoksundur. En kullanışlı özellikler yalnızca Premium sürümde mevcuttur.

7. CM Answers

2022 Yılının En İyi 7 WordPress Forum Eklentisi | Atak Domain Hosting

CM Answers, WordPress için bir soru ve cevap eklentisidir. Başka bir deyişle, kullanıcıların soru ve cevap ekleyebilecekleri tartışma forumları oluşturma yeteneğine sahip WordPress için harika bir forum eklentisidir. Kullanıcıların soru göndermesine, yanıt vermesine, yorum yapmasına, en iyi soruları/cevapları oylamasına ve ayrıca dosya yüklemesine olanak tanır.

Web sitesi sahibi olarak eklenti, kullanıcı rollerini ve yeteneklerini kontrol etmenizi sağlar. Soruları, cevapları ve yorumları kimlerin görüntüleyebileceğine ve yayınlayabileceğine karar verebilirsiniz. Ayrıca, gönderilerin otomatik olarak onaylanıp onaylanmayacağını veya denetlenmesi gerekip gerekmediğini belirleyebileceğiniz denetleme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Ek olarak, yöneticiler soruları ve cevapları özelleştirebilir, yayınlanan içeriği filtreleyebilir ve ayrıca kullanıcı eylemlerini takip edebilir.

Çözüm

Mütevazı görüşümüze göre, bu WordPress forum eklentilerinin hiçbiri çevrimiçi bir topluluk oluşturmak için kötü bir seçenek değildir. Basit ama işlevsel bir şey arıyorsanız, SimplePress aradığınız şey olabilir. Özelleştirme yerine hız ve kullanım kolaylığını tercih ediyorsanız, bbPress'i deneyebilir. Entegre sosyal ağ sistemine sahip tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk mu istiyorsunuz? Ardından bbPress'i BuddyPress ile birleştirebilirsiniz. Özellikler ve işlevler sizin için çok önemliyse, tartışmasız wpForo tam size göre. Öte yandan, sadece Soru-Cevap tabanlı bir çevrimiçi topluluk oluşturmak istiyorsanız, elbette DW Soru ve Cevap'a gidebilirsiniz.

Bu eklentilerden hangisinin sizin için en iyi şekilde çalışacağı, tamamen çevrimiçi forumunuzdan ne beklediğinize ve nasıl görüneceğini hayal ettiğinize bağlıdır. Her iki durumda da hangi eklentiyi seçerseniz seçin, çevrimiçi topluluğunuzu hayata geçirmede size iyi şanslar diliyoruz!

En İyi Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Alın!