+243 Nerenin Telefon Kodu? +243 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
02.07.2020 15:38 7256 Görüntülendi

+243 Nerenin Telefon Kodu? +243 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile iletişime geçmek +243 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin Telefon Kodu:

+243

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin Para Birimi:

Kongo Frangı, Zairean zaire

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin ekonomisi tarıma dayalıdır. Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde, Şeker, pamuk, kahve, kakao, palm yağı, kauçuk, çay önemli ürünlerdir. Kahve üretimi, palmiye kerestesi ve tohumu üretimi giderek düşmektedir.
Demokratik Kongo’nun imalat sanayi; tekstil, oto montaj, içecek, sabun, plastik, gıda, ayakkabı, tekerlek gibi sektörleri içermektedir. Madencilik Demokratik Kongo’ya döviz kazandıran en önemli sektördür fakat potansiyelinin çok altındadır. Güney Katanga dünyanın en zengin bakır ve kobalt rezervlerine sahiptir. Çinko, kalay, tantal, nobium, germanyum, kadmiyum, manganez, uranyum ve daha birçok az bulunan maden Demokratik Kongo’nun güney ve doğusundan çıkarılmaktadır. Ülkenin bakır ve kobalt rezervlerinin çoğu bir devlet kuruluşudur. Doğu Kasai bölgesi, dünyanın en büyük endüstriyel elmas rezervlerine sahiptir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Komşuları:

Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzanya, Zambiya, Angola, Kongo Cumhuriyeti ile komşudur.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde Konuşulan Diller:

Resmi dili: Fransızcadır. Çoğu Bantu dillerini konuşur. %10 civarında Sudan dillerini konuşanlar vardır.

Demokratik Kongo’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.