27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
14.07.2020 09:28 11752 Görüntülendi

27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Güney Afrika ile iletişime geçmek +27 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Güney Afrika’nın Telefon Kodu:

+27

Güney Afrika’nın Para Birimi:

Güney Afrika Randı.

Güney Afrika’nın ekonomisi çok gelişmiştir. Temel ziraat ürünleri; mısır, yerfıstığı, patates ve buğdaydır. Tropikal meyveler ve turunçgiller de yetiştirilir. Taze ve konserve meyve, en önemli zirai ihraç ürünleridir. Ayrıca önemli ölçüde üzüm yetiştirilir. Zirai ürünlerden şeker, tütün ve çiçek ihraç edilebilecek bir seviyede üretilir.

Güney Afrika, hayvancılıkta dünya ülkeleri arasında söz sahibidir. Yetiştirdiği koyun sayısı ile dünyada yedinci sırada bulunan ülkede sığır üretimi de önemli bir seviyededir. Yün üretiminde dünyada beşinci sırada bulunmaktadır. Karakul koyunlarının derileri makbuldür. Ülkedeki Angora keçileri ise en güneyde beslenir. Tiftik keçisi üretiminde dünyada üçüncü sırayı almaktadır.

Güney Afrika, balıkçılık önemli bir seviyededir. Açık deniz balıkçılığı, özellikle balina avcılığı her geçen gün gelişmektedir. Balık ürünleri sanayii kurulmuştur. Güney Afrika, maden rezervlerinin zenginliği ve işletilmesi ekonominin çehresini değiştirmiştir. Ülkede büyük miktarlarda platin, uranyum, manganez, krom, demir cevheri, asbest ve antimon üretilir. Bunların haricinde 40 değişik maden daha üretilmektedir.

Güney Afrika, yılda beş milyon ton üretim yapan demir-çelik tesisleri, modern kimya sanayii, gıda sanayii (konservecilik, şeker, et ve balık), yünlü ve pamuklu dokumacılık sanayii bu yöndeki en önemli tesisleridir.

Güney Afrika’da turizm son senelerde büyük bir gelişme göstermiştir. En çok turist çeken yerler temiz ve güneşli plajlar, av için tahsis edilen yerler ve göz alıcı manzaralara sahip milli parklardır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Komşuları:

Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Svaziland ve Namibya oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır.

Güney Afrika’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dilleri: Afrikaans, İngilizce, Zuluca, Xhosa dili, Sotho dili.

Güney Afrika’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.