+353 Telefon Kodu Nerenin? 353 Nerenin Telefon Kodu? +353 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
14.07.2020 14:49 19232 Görüntülendi

+353 Telefon Kodu Nerenin? 353 Nerenin Telefon Kodu? +353 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

İrlanda ile iletişime geçmek +353 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

İrlanda Telefon Kodu:

+353

İrlanda Para Birimi:

Euro

İrlanda ekonomisi tarıma ve endüstriye bağlıdır. Ovaları çok verimlidir. Yulaf ve patates yetiştiriciliği önemlidir. Diğer yetiştirdiği ürünler ise; buğday, arpa ve şekerpancarıdır.

Topraklarının yaklaşık üçte ikisi çayırlık ve meralardan oluşur; hayvancılık çok gelişmiştir.

İrlanda’da, gıda, yapı malzemeleri, dokuma, giyim, kimya, metalurji, elektrik malzemeleri ve tütün sektörleridir. İrlanda, sanayideki kömür ve petrolden doğan enerji açığını hidrolik santrallerle kapatmaya çalışmaktadır.

Besin ürünleri ihracatın yarısından fazlasını oluşturur. Sığır eti ihracat toplamının dörtte birini oluşturur. Canlı hayvan satışı da ihracatta önemli yer tutar. Diğer ihraç ürünleri ise; kimyasal maddeler, makineler, süt ürünleri, yumurta ve dokuma malzemeleridir. İhracatın onda dokuzunu İngiltere ile yapmaktadır. İrlanda dışardan ağır makina, nakliyat malzemeleri, petrol ve petrol ürünleri, tahıl ve hammaddeler satın alır. İthalatın yarısını İngiltere’den sağlar.

İrlanda Komşuları:

Kuzeybatı Avrupa’da bulunan ülkedir. Büyük Britanya Adası’nın batısındaki İrlanda Adası’nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. İrlanda, Büyük Britanya’ya ile komşudur.

İrlanda’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dilleri; İngilizce ve İrlandacadır.

İrlanda’da iş yapmak isteyen, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.