355 Nerenin Telefon Kodu? +355 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
02.07.2020 14:24 15879 Görüntülendi

355 Nerenin Telefon Kodu? +355 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Arnavutluk ile iletişime geçmek +355 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Arnavutluk’un Telefon Kodu:

+355

Arnavutluk’un Para Birimi:

Arnavutluk Leki

Arnavutluk’ta istihdamın yarısını tarım sektörü sağlamaktadır. Halk fakirdir. Ülkenin orta kesimindeki kıyı ovalarda daha çok buğday, mısır, tütün ve patates, iç kesimlerde ise şeker pancarı, güney kıyılarda ise en çok zeytin ve turunçgiller üretilir. Arnavutluk’un ihraç ettikleri; petrol, maden cevherleri, tekstil, ayakkabı, asfalt, metal ve metal cevheri, sebze-meyve, tütün. Arnavutluk’un ithal ettikleri; makineler ve makine parçaları, gıda, tekstil ve kimyasal ürünler. Ulaşım araçları ve yedek parçaları ve dayanıklı tüketim maddeleri gelir. Arnavutluk’ta en çok metalürji, demir-çelik, kimya, tekstil, ayakkabı, deri, kereste, mobilya, gıda, meşrubat, sigara, ilaç ve inşaat malzemeleri sanayileri gelişmiştir ve gelişme yolundadır.

Arnavutluk Komşuları:

Kuzeyde Karadağ, kuzeydoğusunda Kosova, doğusunda Makedonya ve güneyinde Yunanistan’dır. Ayrıca ülkenin batıda Adriyatik Denizi ve güneybatıda İyonya Denizi’ne kıyısı vardır. Güneybatıda ise Ege Denizi’ne kıyısı vardır.

Arnavutluk’ta Hangi Diller Konuşulur?

Arnavutluk’un Resmi dili: Arnavutçadır. Çingene, Yunan, Makedon’lar kendi dillerini konuşurlar. Azınlıklar da aynı şekilde kendi dillerini konuşurlar.

Arnavutluk’ta da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsin.