+421 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 421 Nerenin Telefon Kodu?
15.07.2020 12:19 3452 Görüntülendi

+421 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 421 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Slovakya ile iletişime geçmek için +421 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Slovakya'nın Telefon Kodu:

+421

Slovakya’nın Para Birimi:

Euro

Slovakya ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarım ürünleri; buğday, arpa, mısır, şekerpancarı, çavdar, patates, yulaf, tütün, sebze ve meyvedir. Hayvancılık gelişmiş olup sığır, koyun ve domuz besiciliği yaygın olarak yapılır. Sanayide, kimya ve makine endüstrisi gelişmiştir. Dağlık bölgelerde bulunan madenler çıkartılarak işlenir. Kömür ve petrol yatakları bulunmamasına rağmen sanayinin temel enerji ihtiyacı nehirler üzerindeki hidroelektrik santrallerinden karşılanır. Topraklarından geçen doğal gaz ve petrol boru hatlarının geliri ülkenin bu ihtiyaçlarını karşılar. Makina sanayi alanında; takım tezgâhları, nehir gemileri, kamyon yedek parçaları, televizyonlar, radyolar, çamaşır makineleri, soğutucular vb. üretilir. Kimya alanında ise azotlu gübre ve petrokimya kombinaları önemli yer tutar. Ormancılığın ekonomide önemli bir yeri vardır. Ormanlardan kereste ve kâğıt sanayiinin ihtiyacı karşılanır. Turizm, ülkenin önemli gelir kaynaklarından biridir. Slovakya’nın İhracat Yaptığı Ürünler: Otomobil, Araç Parçaları, Yayın Ekipmanları ve Rafine Petrol.

Slovak Cumhuriyeti Komşuları:

Kuzeyinde Polonya, batısında Çek Cumhuriyeti ve Avusturya, güneyinde Macaristan, doğusunda Ukrayna tarafından çevrili olan bir Orta Avrupa ülkesidir.

Slovakya’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dili; Slovakça. Macarca ve Ukraynaca da bazı bölgelerde konuşulmaktadır.

Slovakya’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com’dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.