+66 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 66 Nerenin Telefon Kodu?
21.07.2020 13:39 14745 Görüntülendi

+66 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 66 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Tayland ile iletişime geçmek +66 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Tayland’ın Telefon Kodu:

+66

Tayland’ın Para Birimi:

Tayland Bahtı

Tayland ekonomisi tarıma dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri mısır, pancar, meyve-sebze, pirinç, şekerkamışı, kokonat, tütün, biber, baharat, jüt, manyok kökü, hindistancevizi, fasulye ve pamuktur. Pirinç ülkenin dış ticaretinde en önemli üründür.

Tanzanya’da sanayi ürünleri çok azdır. İmalat tekstil, sabun, ayakkabı, tıraş bıçağı, tekerlek, buğday ürünleri ve toz kahveyle sınırlıdır. Ayrıca bir petrol rafinerisi vardır.

Tayland’ın bir bölümü ormanlıktır. Kereste çok önemli bir gelir kaynağıdır. Diğer orman ürünleri arasında tik ağacı, mangal kömürü, hezaren (hintkamışı), lak ve reçine (çam sakızı) de üretilir.

Tayland maden bakımından çok zengin bir ülkedir. Dünyada kalay üreten ülkeler arasında beşinci büyük ülkedir. Antimon, tungsten, demir ve manganez diğer önemli minerallerdir. Ülkede doğalgaz üretimi gelişmiştir. Ülke tuz yönünden çok zengindir.

Ülkenin başlıca endüstri kolları; çimento, kâğıt, lastik, gıda, çelik, dokuma, elektronik, plastik, tahta, seramik, otomobil, montaj, ilaç, tekstil, elektrik aletleri, kereste, şeker, pamuk, tütün, ipek ve ipekli dokumadır. Cam ve kâğıt endüstrileriyse gelişme yolundadır.

Tayland Komşuları:

Myanmar, Kamboçya, Laos ve Malezya bulunmaktadır.

Tayland’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dili; Tayca.

Tayland’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.comalan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.