+81 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 81 Nerenin Telefon Kodu?
14.07.2020 16:33 6260 Görüntülendi

+81 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 81 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Japonya ile iletişime geçmek +81 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Japonya’nın Telefon Kodu:

+81

Japonya’nın Para Birimi:

Japon Yeni

Japonya başlıca sanayi tesisleri gemi, otomobil, elektronik ve optik cihaz, lokomotif, uçak, kimya ve her çeşit makina imal eden fabrikalardır. İş gücünün % 26’sı sanayi kesiminde çalışmaktadır.

Japonya’nın en önemli ürününü %30’luk bir oranla makinalar meydana getirir. Bunu demir ve çelik mamulleri, pamuk ürünleri, taşıma araçları, gemi, optik cihazlar, ham ipek, cam, porselen, oyuncak, elektronik araçlar ve balık mamulleri izler.

Japonya’da Pirinçten sonra en çok buğday, arpa, darı, şekerpancarı, patates ve fasulye yetiştirilir. Ayrıca tütün, pamuk, çay ve bunun yanında büyük bir kısmını ihraç ettiği çok çeşitli meyveler de yetiştirilmektedir.

Japonya’da Çiftliklerde sığır, koyun ve tavuk yetiştirilir. Bunların sayısı az olmasına rağmen, elde edilen ürün çoktur.

Ormanlar ülkenin toplam arazisinin üçte ikisini kaplar. Bu ormanlar ülkenin temel inşaat malzemesini, kâğıt üretimi için gerekli kâğıt hamurunun büyük bir kısmını sağlar.

Japonya’da, balıkçılık gelişmiştir. Çok iyi donatılmış modern gemileriyle hemen hemen dünyanın her tarafında balık avı yapar. Balık, ülkede tüketilir ve çok az miktarı ihraç edilir. Balık üretimi bakımından dünyada birincidir.

Japonya Komşuları:

Japonya bir adadır ve deniz yoluyla Çin, Güney Kore, Filipinler, Kuzey Kore, Tayvan ve Rusya komşudur.

Japonya’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dili; Japoncadır. Japon dilinin yanı sıra, Japonya’da yaygın olarak kullanılan diğer dil Ryukyuan dilidir.

Japonya’da iş yapmak isteyenler,vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.