+974 Nerenin Telefon Kodu? +974 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
02.07.2020 13:23 11631 Görüntülendi

+974 Nerenin Telefon Kodu? +974 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Katar ile iletişime geçmek +974 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Katar’ın Telefon Kodu:

+974

Katar’ın Para Birimi:

Katar Riyali

Katar’ın en önemli gelir kaynağını petrol oluşturur. Bugün modern usullerle sebze üretimi yapılmakta, hatta ihraç edilmektedir. Ülkede aynı zamanda gübre ve çimento sanayi gelişmiştir. İnşaat sanayi çok gelişmiştir. Ayrıca petrol işletme tesisleri ve rafineriler de vardır.
Dışarıya en fazla petrol ve petrol ürünleri satar. İhracatın % 95’ini ham petrol, geri kalanın büyük bir bölümünü doğalgazdır. Ayrıca dışarıya amonyak ve sebze de satar. Dışarıdan ise gıda maddeleri dâhil, birçok tüketim maddesi alan Katar’ın en fazla aldığı ürünler motorlu araçlar ve özel otomobillerdir.

Katar’ın Komşuları:

Arap Yarımadası’nın doğusunda bulunan bir Basra Körfezi ülkesidir. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan’dır. Etrafı Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran bulunmaktadır.

Katar’ın Hangi Diller Konuşulur?

Resmi Dili: Arapçadır.

Katar’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.