+98 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? +98 Nerenin Telefon Kodu?
13.07.2020 15:45 31589 Görüntülendi

+98 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? +98 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

İran ile iletişime geçmek +98 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Telefon Kodu:

+98

Para Birimi:

İran Riyali.

İran, maden kaynakları bakımından çok zengindir. Kuzey ve batı bölgelerinde kömür çıkarılır. Ayrıca demir yatakları, nikel yatakları, boksit, kurşun, antimon, kobalt, gümüş, kalay, bakır, kükürt ve tuz madenleri vardır. İran tarım ve hayvancılık ülkesidir. İran’da tarım ürünleri şunlardır; buğday ve arpadır. Bunun yanında pirinç, mercimek, nohut, şekerpancarı, soğan, pamuk, kavun, karpuz, dut ve tütün yetiştirilmektedir. Meyve ve sebzenin yanında hurma yetiştirilir. İran’da en çok koyun ve sığır beslenmektedir. Hazar Denizi’nde balıkçılık yapılmaktadır. İran, ithalattan çok ihracat yapar. İhraç ettiği en önemli ürün petroldür. Diğer ihraç maddeleri ise; pamuk, halı, meyve, pirinç, yün ve deridir. İthal ettiği mallarda şeker, makinalar, dokumalar, çelik, çay, motorlu taşıtlar bulunmaktadır.

İran Komşuları:

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Suudi Arabistan, Afganistan, Ermenistan, Azerbaycan, Irak, Pakistan, Türkmenistan ve Türkiye ile komşudur.

İran’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dili; Farsçadır. Bunun yanında Azeri Türkçesi, Kürtçe, Arapça ve Türkmencedir.

İran’ın iş yapmak isteyen, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com’dan Alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.