Domain ile İnternette Para Kazanma
22.06.2020 12:12 449 Görüntülendi

Domain ile İnternette Para Kazanma

Teknoloji merkezli günümüz dünyasında her gün binlerce kişi yüzlerce dolarlık domain yatırımı yaparak gelir elde ediyor. Bunun için yüksek kaliteli bir domain portföyü oluşturuyorlar ve gelecekte hangi domainlerin popüler hale gelebileceğini tahmin edip yüzlerce alan satın alarak belki uzun bir süre onları bekletip zamanı geldiğinde iyi bir karla satıyorlar.

Domain Al - Sat

Gerçek dünyadaki gayrimenkul gibi sanal dünyada da domain kar için satın alınabilir ve değerlerini artırmak için geliştirilebilir. Sağlam bir domain Portföyü oluşturmak için özellikle bir ürünü veya hizmeti tanımlayan kelimeler, şehirlerin veya ülkelerin adları, topluluk portalları alınabilir ve bunlar web geliştiricilerine satılabilecek büyük yatırımlar olabilir. Çoğu iyi .com adı zaten kayıtlıdır ve sıfırdan geliştirilmeleri gerekmediğinden sizin için bir fırsat olabilir. Daha sonra satmak amacıyla yeni bir domain kaydetmek istiyorsanız, alan adını geliştirmek için çok fazla zaman ve çaba sarf etmeniz gerekebilir. Sıradan bir domain bile zamanla değer kazanma potansiyeline sahiptir. Domaininize değer kazandırmanın diğer bir yolu ise siteye trafik çekmek için faydalı içerikler eklemektir.
Satılık domainleri bulabileceğiniz birçok adres vardır:
Domain açık artırma siteleri domain satın alabileceğiniz yerlerdendir. Açık artırmalar, genellikle mümkün olan en yüksek fiyatla sonuçlandığından, daha yüksek profilli domainleri almanın ve satmanın harika bir yoludur.
Domain pazaryeri – Satılık domain platformları ise beğendiğiniz bir domaini satın alırken, güvenliğini denemek için bir domain aracısı kiralamanızı sağlar. Böylece satıcı fiyat enflasyonunu önlemek için kimliğinizi gizli tutabilir ve pazarlık fiyatları ve ödeme ile başa çıkmak zorunda kalmadan zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca adil bir tutar ödediğinizden emin olmak için bir pazaryeri uzmanlığından da yararlanabilirsiniz.
Domain Sahibine Doğrudan Başvurma İstediğiniz alanın sahibiyle doğrudan iletişim kurarak ardaki kişileri kaldırmanızı sağlar. Bunun için de sahibinin iletişim bilgilerini bulmak için whois araması yapmanız gerekir.
Domain Park Sayfaları Bir satış sayfası olan domain park sayfaları, potansiyel alıcıların ilgisini çekmeyi hedefleyen harika bir yoldur. Birçok Domain yatırımcısı daha önceden almış olduğu yüzlerce hatta binlerce domaini belli bir süre tutarlar ve üzerlerine PPC reklamları (Google AdSense gibi) yerleştirerek ve karları toplayarak para kazanırlar. Bu strateji park edilmiş alandan para kazanma olarak bilinir ve giriş trafiğine dayanır.
Satılık Web Sitesi Geliştirme Çevrenizde tam özellikli web siteleri oluşturmak, alanlarınızdan kazanç sağlamanın potansiyel olarak faydalı bir yoludur, ancak daha fazla zaman alır. Bir alana değer katmak, alış / satış veya park etme stratejisine kıyasla çok daha fazla çaba gerektirir. Çünkü değer eklemek, pazar araştırması, içerik oluşturma ve ürün geliştirme gibi çalışmalar gerektirebilir. Ayrıca bir web sitesini sürdürmenin teknik gereksinimleri de unutulmamalıdır.
Herhangi bir yatırım gibi, domainlerin de likidite, öznellik ve yasallık gibi bazı riskleri vardır. Bununla birlikte, riskleri ve getirileri iyice düşünen gayretli yatırımcılar için domainler, yüksek getiri sağlayan bir yatırım için bir fırsat ve yatırım portföyünü çeşitlendirmenin benzersiz bir yolu olabilir. İnsanlar iyi bir domainin değerini artık anlamaya başladılar. İçinde bulunduğumuz dönem domain yatırımı yapmak, çevrimiçi gelir elde etmek için en uygun zamandır. Öyleyse başlamak için harekete geç! Şimdi kendine bir domain satın al ve Satılık domain platformunda domain adresini hemen sat!

 

 

 

Domain ile İnternette Para Kazanma