En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022
08.01.2022 09:43 820 Görüntülendi

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022

Web siteniz için doğru WordPress eklentilerini seçmek zor olabilir. Çok sayıda ücretsiz ve premium eklenti ve bunlar hakkında dolaşan bilgi miktarı, genellikle insanların siteleri için en iyi eklentilere karar vermelerine yardımcı olmak için saatlerce araştırma yapmasına neden olur.

Neyse ki, size zaman kazandırmak ve sitenizde en iyi eklentilerin kurulu ve çalışır durumda olmasını sağlamak için bu en iyi WordPress eklentileri listesini bir araya getirdik. Web sitenize rekabette üstünlük sağlamak için WordPress sitenizin ihtiyaç duyacağı tüm temel işlevleri ve güçlü gelişmiş özellikler ekleyen eklentilerin listesini detaylı olarak açıklayacağız. Öyleyse gelin birlikte eklentileri inceleyelim.

En İyi Pazarlama ve SEO Eklentileri

Bu eklentiler, arama motorları için optimizasyon, bir e-posta listesi büyütme ve daha fazlası dahil olmak üzere site trafiğini artırmanıza yardımcı olur.

1. Yoast SEO

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Yoast SEO, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda kendi alanında liderdir. Bu ücretsiz eklenti, XML site haritaları, başlık ve meta açıklama şablonları, şema uygulaması ve sitenizin cookieleri üzerinde kontrol gibi bir çok özellik ile birlikte gelir.

Daha da önemlisi Yoast SEO, yazılarınızı ve sayfalarınızı arama motorları için optimize etmek ve içeriğinizde görünen her şeyi (anahtar kelimeler, başlıklar, meta açıklamalar ve daha fazlası) analiz eder.

WordPress web sitenizde bir SEO eklentisine sahip olmak bir zorunluluktur. Bu nedenle, Yoast SEO'ya meraklı değilseniz, Rank Math harika bir alternatiftir.

2. Rank Math

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Rank Math'dan Yoast SEO'ya bir alternatif olarak bahsetmiş olsak da, o kadar iyidir ki, en iyi WordPress eklentilerinin herhangi bir listesinde kendi yerini hak ediyor.

Rank Math, Yoast SEO'nun yapabileceği her şeyi yapabilir. Ancak göze çarpan noktalarından biri, ücretsiz sürümünde bile Yoast SEO'dan çok daha fazla özellik eklemesidir. Örneğin, birden çok anahtar kelime için optimizasyon yapabilir, ilgili bağlantı önerileri alabilir, yönlendirmeler ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz ve bunların hepsi ücretsiz!

3. Convert Pro

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Convert Pro, slaytlar, bildirim çubukları ve diğer form türleri ile e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olan popüler bir eklentidir. Aboneleri doğrudan tercih ettiğiniz hizmete ekleyebilmeniz için en popüler e-posta pazarlama hizmetleriyle bütünleşir.

Önceden oluşturulmuş şablonlardan başlayabilir ve görsel, sürükle ve bırak oluşturucu kullanarak her şeyi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, analitik ve yerleşik A/B testinin yanı sıra gelişmiş hedefleme ve tetikleme özelliği de elde edeceksiniz.

Convert Pro, sınırsız web sitelerinde kullanım için 79 dolar tutarındadır. Ücretsiz bir eklenti arıyorsanız, Optin Forms iyi bir ücretsiz alternatiftir. Thrive Leads, Thrive Themes'in diğer eklentileriyle ilgileniyorsanız, iyi bir premium seçenektir.

4. MailerLite

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

MailerLite, abonelerinizi yönetmenize ve onlara tek seferlik veya otomatik e-postalar göndermenize yardımcı olan güçlü bir e-posta pazarlama hizmetidir. Otomatik pilotta pazarlamak için kolayca dinamik akışlar oluşturabilir ve otomatik e-posta ayarlayabilirsiniz.

Yukarıdan Convert Pro eklentisi de dahil olmak üzere en popüler WordPress liste oluşturma eklentileriyle bütünleşir. Ayrıca WordPress.org'da kayıt formları oluşturmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir eklenti de bulunmaktadır.

Ek bir not olarak, MailerLite, çoğu site tarafından e-posta pazarlamasını yönetmek için kullanılan popüler hizmettir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-posta pazarlama hizmeti vardır. Alternatif olarak başka bir ücretsiz bir WordPress eklentisi arıyorsanız MailPoet kullanabilirsiniz.

5. Monarch Social Sharing

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Monarch, Elegant Themes tarafından oluşturulmuş bir sosyal medya paylaşım eklentisidir. 35'ten fazla sosyal ağ ile entegre olan bu eklenti, okuyucuları yazılarınızı ve sayfalarınızı paylaşmaya teşvik edecek ve içeriğinizin daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır.Bu hepsi bir arada çözümün panosunda, paylaşım butonlarınızı özelleştirebilir ve görüntü ayarlarınızı yapılandırabilir ve paylaşım butonlarınızın nasıl performans gösterdiğini görmek için analitiği izleyebilirsiniz. Bu premium eklenti, Divi ve Extra temalarının yanı sıra potansiyel müşteri oluşturma eklentisi Bloom'a da erişmenizi sağlayan bir Elegant Themes lisansı satın aldığınızda kullanılabilir.

Social Snap, sosyal paylaşım butonlarının yanı sıra sosyal takip butonlarını, tweet için tıkla ve birkaç seçeneği saymak gerekirse otomatik sosyal paylaşımı içeren eksiksiz bir sosyal medya araç kitidir. Yalnızca en popüler ağlara ihtiyacınız varsa ve en iyi performansı istiyorsanız NovaShare eklentisini sitenize yükleyebilirsiniz.

6. Gravity Forms

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Gravity Forms, WordPress web sitenize şık ve yüksek düzeyde optimize edilmiş formlar eklemenizi sağlayacak etkileyici bir freemium eklentisidir. İletişim formları, anketler, çevrimiçi siparişler, testler, dosya yükleme formları ve daha fazlasını içeren bir dizi form türü oluşturun ve görüntüleyin .

Gravity Forms, sitenize eklediğiniz her formu geliştirmeye yardımcı olacak kapsamlı bir özellik listesi sağlar. Gravity Forms kullanarak formlarınızı tasarlayın, 30'dan fazla form alanı arasından seçim yapın, kullanıcılarınızın gördüklerini kişiselleştirmek için koşullu mantığı kullanın ve iş yükünüzü kolaylaştırmak için formlarınızı üçüncü taraf hizmetlerle entegre edin.

7. Simple Basic Contact Form

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Web sitenize basit ama etkili, oluşturması hızlı ve kolay bir iletişim formu eklemek istiyorsanız, ücretsiz WordPress eklentisi Simple Basic Contact Form tam size göre.

Bu eklentiyi kullanarak, eklenti ayarları aracılığıyla şık bir iletişim formunu kolayca yapılandırabilirsiniz. Ardından, kısa kod veya bir şablon etiketi kullanarak formu sitenizin herhangi bir yerinde görüntüleyebilirsiniz. Basit Temel İletişim Formu ayrıca istenmeyen postaları engeller ve kötü amaçlı içeriğe karşı koruma sağlar.

8. Memberpress

En İyi 10 WordPress Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

MemberPress, üyelik eklentisi alanında lider bir çözümdür. Yalnızca son derece kullanıcı dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda etkileyici bir özellik listesine sahiptir ve hızlı bir şekilde profesyonel ve başarılı bir üyelik web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.

MemberPress, üyelik ayrıcalıkları, fiyatlandırma sayfaları, abonelik yönetimi, içerik ekleme ve çok sayıda entegrasyon üzerinde kapsamlı kontrol sunar. Üstelik bu eklenti yılda sadece 149 dolardan edinebilirsiniz.

9. Social Image Generator

Social Image Generator, WordPress blog siteleri için çok büyük bir fayda sağlar. Normalde bu görüntüleri Canva gibi bir araç kullanarak manuel olarak oluşturmanız gerekir. Ancak Social Image Generator eklentisi ile, doğrudan WordPress panonuzdan sosyal medya görüntüleri oluşturabilirsiniz.

Çeşitli görsel şablonları arasından seçim yapabilir ve bunları bir gönderinin başlığı veya öne çıkan görsel gibi ayrıntılarla önceden doldurabilirsiniz. Ayrıca, paylaşım resmini gönderi düzenleyiciden manuel olarak geçersiz kılma olanağına da sahip olacaksınız.

Genel olarak, blog gönderileriniz için sosyal medya görüntüleri oluşturmanın daha akıcı ve sezgisel bir yolunu arıyorsanız, bu eklenti harika bir yol diyebilirim. Social Image Generator sınırsız görsel düzenleme için 39 dolar tutarındadır; bu, size ne kadar zaman kazandırabileceğini düşündüğünüzde oldukça makul bir fiyat olduğunu söyleyebilirim.

10. Akismet

Spam siteniz için büyük bir sorun olabilir. Kaynaklarınızı ve zamanınızı tüketebilir. Neyse ki ücretsiz WordPress eklentisi Akismet sizin için spam ile başa çıkabilirsiniz. Varsayılan olarak, Akismet tüm yeni WordPress kurulumlarında önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak ihtiyaç duymanız halinde WordPress deposunda da bulunabilir.

Akismet'in ana görevi spam yorumları ve pingback'leri filtrelemektir, böylece sitenizin tartışma panolarında yayınlayabileceğiniz meşru blog yorumları kalır. Akismet kişisel bloglarda ücretsiz olarak çalışsa da, ticari bir site işletiyorsanız hizmeti için ödeme yapmanız gerekecektir.

Özet

Sağlanan alternatif eklentiler de dahil olmak üzere bu makalede bahsedilen tüm WordPress eklentileri harika seçeneklerdir. Bu eklentilerin sağladığı ekstra işlevselliği web sitenize eklemek, sitenizin performans, arama motorları ve hedef kitleniz için tamamen optimize edilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, henüz eklenti yüklemediyseniz, bu en iyi WordPress eklentilerini yüklemeye başlamanın zamanı geldi.

En Uygun Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Al!