En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022
02.12.2021 15:10 859 Görüntülendi

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022

PDF'ler, her türlü belgeyle çalışırken faydalıdır. Örneğin ofis belgeleri oluşturmak için kılavuz gibi bazı çalışma materyalleri oluşturmak istiyorsanız, PDF formatlarında daha güvenilir görünüyorlar. PDF'ler okumayı kolaylaştırırken, verilerin yanlışlıkla değiştirilmesini önler. PDF dosyaları ayrıca belgenin farklı cihazlarda aynı formatta görüntülenebilmesini sağlar.

Şimdi, bir WordPress sitesi işletiyorsanız, insanların sitenizdeki PDF'leri görüntülemesine, sitenizin PDF sürümünü indirmesine veya web formlarını PDF biçiminde kaydetmesine veya gönderilecek faturaları PDF formatında göndermesini kolaylaştıran en iyi eklentileri sizler için listeledik.

Bu makalede, WordPress sitenizde görüntüleme, indirme, faturalandırma vb. işlemler için PDF'lerle çalışmanıza yardımcı olabilecek 10 kullanışlı WordPress PDF eklentisini açıklayacağız.

Ancak bu makaleyi sizler için daha net olması açısından iki farklı alt başlıkta inceleyeceğiz, bunlar:

  • En İyi 5 Premium WordPress PDF eklentisi

  • Ücretsiz olan 5 kullanışlı WordPress PDF eklentisi

Bunun nedeni, ücretsiz eklentilerin iyi olmasına rağmen, genellikle hatalara sahip olmaları ve destek ekibinden uygun yardım almamalarıdır. Premium bir eklenti bu boşlukları dolduracaktır. Ancak günün sonunda, size en uygun olanı seçecek olan sizsiniz.

En İyi 5 Premium WordPress PDF eklentisi

Geliştiriciler daha aktif olduğu ve gerektiğinde iyi destek sunduğu için genellikle premium eklentileri tercih ederiz. Ayrıca premium eklentiler, uygun müşteri memnuniyeti hedefi olan geliştiricilerden her zaman daha fazla ilgi görüyor. Şimdi WordPress'teki birkaç iyi premium PDF eklentisine göz atalım.

1. PDF viewer for WordPress

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

PDF viewer for WordPress, CodeCanyon'daki en popüler PDF eklentisidir. PDF belgelerini web sitenize kolayca yerleştirmek için kullanılır. CodeCanyon'da 3900'den fazla satış gerçekleştirmiş ve ortalama 4,5 puan almıştır.

Eklenti, ziyaretçiler için eksiksiz gezinme paneli (kaydırmak, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için) dahil olmak üzere birçok özelliğe sahiptir. Ziyaretçilerin PDF'yi indirmesine, PDF'yi sosyal medyada paylaşmasına, arama seçeneklerine ve daha pek çok şeye izin verme seçenekleri sunar.

Eklentinin kullanımı kolaydır ve çalışmak için basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

2. Form Generating PDF

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Form Generating PDF, bir web formunun bir PDF sürümünü oluşturması için bir web formuyla entegre edilebilen özel bir eklentidir. Bunu, ayrıntıları size (yani yöneticiye) ve formu dolduran kişiye gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

CodeCanyon'da bu eklenti 290 kez satıldı ve 4,6 puana sahip. Eklenti esas olarak form doldurma sayfalarını otomatikleştirmek için kullanılır. İmza ekleyebilir, PDF'deki yazı tiplerini düzenleyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Eklentinin kullanımı kolaydır ve destek ekibi çok güvenilirdir.

3. Blog to PDF Plugin for WordPress

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Blog to PDF Plugin for WordPress, makaleler veya bloglar gibi web sayfası içeriklerinin PDF'lerini oluşturmak için kullanılan bir eklentidir. Ziyaretçilerin içeriği PDF biçiminde tıklayıp indirebileceği bir web sayfasına bir indirme butonu yerleştirmenize olanak tanır.

Birçoğu henüz bu eklentiyi bilmediğinden CodeCanyon'da yalnızca 15 kez satıldı. Ancak, bu eklenti aslında iyi hazırlanmış ve kullanışlıdır. Ziyaretçilerin oluşturulan PDF'de şablonlar, renkler ve yazı tipleri seçmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca PDF'ye Filigran eklemeye izin verir. Denemeniz gereken basit bir eklenti diyebiliriz.

4. Real3D FlipBook WordPress Plugin

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Real3D FlipBook WordPress Plugin, web sitenizde PDF'leri 3D flipbook'lara dönüştürmenize izin veren çarpıcı bir eklentidir. Flipbook'un altındaki tüm sayfaların küçük resimlerini önizler ve ziyaretçiler için metin aramasına izin verir. Ayrıca kullanıcıların ziyaretçilerin PDF'yi indirmesine, yazdırmasına veya paylaşmasına izin verir.

Bu eklenti CodeCanyon'da 9.000'den fazla kez satıldı ve PDF flipbook görüntüleyici için önde gelen eklenti diyebiliriz. Eklenti, kullanıcı dostu bir arayüz ile hiç bilmeyen birisi için dahi kullanımı oldukça kolaydır.

5. WooCommerce PDF Invoice

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

WooCommerce PDF Invoice, WooCommerce fatura otomasyonunuzda size yardımcı olacak gelişmiş bir eklentidir. Eklenti, tüm siparişler için faturalar oluşturur ve sipariş onay e-postaları için faturanın bir PDF formunu ekler ve ayrıca sunucunuza kaydedilir.

Bu eklenti güncel olarak CodeCanyon'da 5.000'den fazla kez satıldı ve 4,7 puan almış durumda. Eklenti, oluşturulan PDF faturasının yazı tiplerini ve şablonlarını düzenleme, PDF'deki içerikleri düzenleme ve daha pek çok başka özelliğe sahiptir. Bir WooCommerce mağazası sahibiyseniz, bu eklentiyi kullanmayı düşünmelisiniz.

Şimdi bu harika Premium eklentileri gördüğümüze göre, benzer amaçlar için alabileceğiniz bazı ücretsiz eklentilere bir göz atalım.

5 Adet Faydalı Ücretsiz WordPress PDF eklentisi

Ücretsiz PDF eklentilerini WordPress ara yüzünde bulabilirsiniz. Fakat araştırmalarımız ve bilgimiz sonucunda sizler için en iyi olduğunu düşündüğümüz 5 tane eklentiyi sizler için listeledik, gelin birlikte inceleyelim.

1. mPDF Embedder

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

PDF Embedder, bugüne kadar 100.000'den fazla aktif kurulumla en popüler ücretsiz WordPress PDF eklentisidir. Genel olarak ise 4.6 puana sahiptir.

Herhangi bir kodlama yapmadan PDF'leri sitenize gömmenizi sağlar. Medya ekleyerek bir PDF dosyası yükleyebilirsiniz ve bu eklenti onu doğrudan bir web sayfasında kullanabileceğiniz bir kısa koda dönüştürecektir. Kullanıcıların web sitenizdeki PDF dosyasını görüntülemelerine olanak tanır.

İndirme butonu, tam ekran modu izleme kaydı, indirmeler ve çok daha fazlası gibi premium sürüme yükseltirseniz daha fazla özellik elde edebilirsiniz.

2. Gravity PDF

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Gravity PDF, bir web formunu web sayfanıza entegre etmenize izin veren basit bir eklentidir. Bir kişi bu web formunu doldurduğunda, eklenti dijital bir PDF formatı oluşturur. Bu PDF daha sonra formu dolduran kişilere ve size (yöneticiye) gönderilecek şekilde ayarlanabilir.

Şu anda toplam 4,9 puanla 30.000'den fazla aktif kuruluma sahiptir. Eklenti temiz bir sonuçla oldukça iyi bir performans gösterir. Eklenti, ücretsiz sürümden memnun olup olmadığınızı kontrol edebileceğiniz birkaç premium uzantıya ve premium şablona sahiptir. Dilerseniz üst sürüme yükseltebilirsiniz.

3. DK PDF

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

DK PDF, kullanıcıların web sayfanızın PDF sürümünü oluşturmak için tıklayabilecekleri ve gerektiğinde indirebilecekleri veya yazdırabilecekleri bir web sayfasına PDF ve Yazdır butonları gömmenize izin veren özel bir eklentidir. Oluşturulan PDF'deki yazı tipini, üstbilgileri ve altbilgileri düzenleyebilirsiniz.

Bu eklenti, izleyicilerin sitenizden bilgi saklamasını istediğinizde basit ama etkili bir kullanıma sahiptir. Yaklaşık 6.000'den fazla aktif kuruluma sahiptir. WordPress sayfasında güncel olarak 4.7 puana sahiptir.

Bu tamamen ücretsiz bir eklentidir gönül rahatlığı ile eklentinin sunduğu tüm özelliklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

4. WordPress PDF Light Viewer Plugin

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

WordPress PDF Light Viewer Plugin, her boyuttaki PDF'leri flipbook ve küçük resimler biçiminde yerleştirmenize izin veren harika bir eklentidir. Çeşitli özelliklerin yanı sıra, tam ekran moduna geçme, PDF'yi indirme ve PDF'yi JPEG'e dönüştürme seçeneğine de izin verir.

Şu anda, toplamda yaklaşık 9.000'den fazla aktif kuruluma sahiptir ve 5 üzerinden 3.5 değerlendirmeye sahip. Eklenti ilk ortaya çıktığında birçok sorunu vardı, ancak geliştiriciler onu güncellemek ve harika bir eklentiye dönüştürmek için iyi bir iş çıkardılar.

Bu eklentinin Pro sürümü, kullanıcıların eksiksiz bir PDF belgesinden tek bir sayfa indirmesine, PDF içinde terimleri aramasına olanak tanır.

5. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

En İyi 10 WordPress PDF Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips, bir WooCommerce mağazanız olması durumunda kullanışlıdır. Bu eklenti, müşterilere sipariş onay e-postasına gönderilecek faturaların bir PDF formunu otomatik olarak oluşturur ve ekler.

100.000'den fazla aktif kuruluma ve 5 yıldızlı derecelendirmeye sahip çok popüler bir eklentidir. Eklentinin hiçbir sorunu yoktur ve destek ekibi oldukça güvenilirdir.

Ücretsiz sürüm bir varsayılan şablonla birlikte gelir, kontrol panelinden oluşturulan PDF'yi indirebilir ve toplu PDF oluşturma işlemleriyle çalışabilir. Ancak, geri ödeme taleplerinin PDF'leri, notlar vb. ve daha fazla şablon gibi özelliklerle birlikte sundukları premium paketini de inceleyebilirsiniz.

Çözüm

Profesyonel veya eğitim amaçlarımızın çoğu nedeniyle düzenli olarak PDF kullanıyoruz. Bu eklentiler, PDF'yi WordPress ile ilişkilendirmek istediğimizde faydalı olabilir. Bu nedenle, bu eklentilerden birisini denemenizi şiddetle öneririz.

Ayrıca, web sitenizi daha da iyi hale getirecek birkaç olmazsa olmaz eklentiye sitemizde bulunan diğer yazıları da inceleyebilirsiniz.

En İyi Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Alın!