En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi
02.12.2021 16:02 911 Görüntülendi

En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi

WordPress sitenizde etkinlikleri sergilemenize yardımcı olacak bir eklenti mi arıyorsunuz? Ya da belki daha da ileri gitmek ve bilet satmaya veya rezervasyonları kabul etmeye başlamak mı istiyorsunuz?

Bu eklentiler, WordPress sitenizde etkinlik mekanlarını ve organizatörleri yönetmenize yardımcı olacak alanlarla birlikte şık bir etkinlik takvimi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ardından, ihtiyacınız olan işlevselliğe bağlı olarak, yinelenen etkinlikler oluşturmanıza, bilet satmanıza, katılımı yönetmenize ve daha pek çok şeye olanak tanıyan seçenekler de bulacaksınız.

Muhtemelen sadece eklentiler hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz! O halde en popüler seçenekten başlayarak hemen konuya girelim.

1. Amelia

En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi | Atak Domain Hosting

Amelia, temel rezervasyon işlevini tamamlayan güçlü bir etkinlik takvimi modülüne sahip bir rezervasyon eklentisidir.

Etkinlikler oluşturabilir, etkinlikleri güzel bir ön uç takvimde görüntüleyebilir, çevrimiçi ödemeleri otomatikleştirebilir ve aynı zamanda çalışanlarınızın müsaitlik durumunu yönetebilirsiniz.

Ve bir veya daha fazla çalışanınız bir etkinliğe liderlik ediyorsa, eklenti aynı anda hiçbir hizmetin (örneğin fitness eğitimi) rezerve edilememesini sağlar. Bu sayede çifte rezervasyon için bir daha özür dilemek zorunda kalmayacaksınız.

Amelia, profesyonel hizmetler, tıp, güzellik, otomotiv ve diğer sektörlerdeki rezervasyonları ve etkinlikleri otomatikleştirmek için tüm dünyada 13.000'den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Eklenti son derece iyi korunur ve yeni özelliklerle aylık olarak güncellenir. Dahası, daha yüksek fiyatlandırma planlarının arkasına gizlenmiş hiçbir özellik yoktur. Düz, sabit bir fiyatı vardır. Eklentinin son sürümlerinde, müşteriler ve çalışanlar için Ön Uç Paneli ve sanal oturumlar için Zoom entegrasyonu eklendi.

Amelia'nın ücretsiz sürümüyle ne elde edersiniz?

Ücretsiz sürümle, tek bir çalışan için kendi tek seferlik etkinliklerinizi ve randevularınızı yönetebilirsiniz.

Etkinliklerinizi/randevularınızı görüntüleyebileceğiniz haftalık bir takvim, bir randevu yönetimi sayfası ve temel rezervasyon ayarlarınızı içerir. Otomatik ödemeler ücretsiz sürümde mevcut değildir.

Amelia'nın Pro sürümüyle ne elde edersiniz?

Kısaca, gerçek sihrin gerçekleştiği yer burasıdır. Amelia'nın Pro sürümü size şunları sağlayacaktır:

 • PayPal, Stripe ve WooCommerce aracılığıyla otomatik çevrimiçi ödemeler
 • Yinelenen etkinlikler ayarlayın ve etkinlikleri etiketleyin
 • Tekrarlanan randevuları yönetin
 • Tüm etkinlikleriniz/randevularınız için tam arka plan takvimine sahip olun
 • Müşteri(ler) ve etkinlik/randevu sağlayıcısı için e-posta ve SMS bildirimleri
 • Google Takvim ve Outlook takvim senkronizasyonu
 • Kuponlar ve özel alanlar

Ücretsiz sürüm harika olsa da Pro sürüm, işinizi minimum güçlükle yürütmeniz için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri sunar.

Fiyat: WordPress.org'da ücretsiz. Bir web sitesi için yılda 59 dolardan başlar.

2. The Events Calendar

En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi | Atak Domain Hosting

The Events Calendar eklentisi WordPress.org en popüler etkinlik takvimi eklentisidir. 700.000'den fazla sitede aktiftir ve bu popülerliğin üzerinde sağlam bir 4,5 yıldızlı derecelendirmeyi korumuştur.

The Events Calendar ayrıca, size büyük bir ekibin (72+ çalışan) desteğini veren popüler bir WordPress dijital ajansı olan Modern Tribe'dan gelir.

Hem ücretsiz bir sürümde hem de ihtiyaç duyduğunuz kadar çok veya az işlevselliğe erişmenizi sağlayan bir Pro sürümü ve uzantıları ile gelir.

The Events Calendar eklentisinin ücretsiz sürümüyle ne elde edersiniz?

Mekanları ve organizatörleri kaydedebilir, bu da onları gelecekteki etkinlikler için yeniden kullanmayı kolaylaştırır. Ve etkinliklerinizi görüntülemek için, adsız takvim görünümünün yanı sıra kenar çubuğunuzda kullanmak üzere yaklaşan etkinlikler listesi widget'ına sahip olursunuz.

Bir diğer dikkate değer özellik, etkinlikleri Google Takvim veya iCal'e kaydetme yeteneğidir.

Son olarak, etkinliklere bir LCV/Şimdi Satın Al butonuna eklemenize izin veren ücretsiz bir Etkinlik Biletleri uzantısı da vardır (ancak biletleme konusunda ciddiyseniz, muhtemelen uzantının premium sürümünü isteyeceksiniz).

The Events Calendar eklentisinin Pro sürümüyle ne elde edersiniz?

Ödemeye hazırsanız, bu ücretsiz özellikleri bir sürü yeni işlevle genişletebilirsiniz. Öncelikle, bir harita veya fotoğraf görünümü de dahil olmak üzere etkinliklerinizi görüntülemenin daha fazla yolunu elde edersiniz. Genel bir liste yerine belirli mekanlar ve organizatörler için ayrı listeler de oluşturabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçiler pro sürümüne sahip olduğunuz için, konuma göre arama yapma seçeneğine de sahip olacak.

Ayrıca, zaman kazanmanın başka bir yolu olan düzenli olarak tekrarlanan etkinlikler için yinelenen etkinlikler ayarlayabilirsiniz. Ardından, topluluk etkinlikleri ve biletleme için bazı benzersiz uzantılar da vardır.

Event Tickets Plus, ayrıca katılımcıları manuel olarak kontrol edebilir veya doğrulama için her bir kişinin biletini gerçekten taramak için Event Tickets Plus mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Fiyat: WordPress.org'da ücretsiz olarak edinebilirsiniz. The Events Calendar pro sürümü ise 99 dolardır. Topluluk Etkinlikleri ve Event Tickets Plus da 89 dolardan başlıyor.

3. Event Espresso 4 Decaf

En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi | Atak Domain Hosting

Event Espresso, ödeme yöntemi, etkinlik check-in, bilet tarama uygulamaları ve daha fazlası için destek dahil olmak üzere biletleri/kayıtları yönetmesi gereken kişilere daha fazla odaklanan, biraz daha ağır hizmet tipi bir WordPress etkinlik takvimi eklentisidir.

Yani yukarıda belirtilen işleri yapmak için bir eklenti arıyorsanız, kesinlikle bu eklentiye yakından bakmanızı öneririz. Ancak, WordPress sitenizdeki bazı olayları görüntülemek için bir şey arıyorsanız, muhtemelen bu listedeki diğer eklentilerden biriyle daha mutlu olacaksınız.

Event Espresso 4 Decaf'ın Pro sürümüyle elde ettiğiniz şeyler

Event Espresso 4 Decaf'in ücretsiz bir sürümü olsa da, biz özel olarak premium sürüme odaklanacağım çünkü fark yaratan özelliklerin çoğu burada mevcut.

Öncelikle Event Espresso 4 Decaf, size aşağıdakileri içeren ayrıntılı bir etkinlik yönetim sistemi kurar:

 • Zamana özel veya tüm gün süren etkinlikler
 • Konum/mekân bilgileri
 • Tek bir etkinlik için birden fazla gün ve saat
 • Google Haritalar entegrasyonu

Ve tabii ki, bu etkinlikleri bir etkinlik takviminde görüntüleyebilirsiniz. Yine de söylediğimiz gibi, Event Espresso 4 Decaf'ın diğer eklentilerden öne çıktığı yer biletleme ve kayıt diyebiliriz.

Biletleme için aşağıdakiler gibi bazı benzersiz özellikler elde edersiniz:

 • Bir etkinlik için birden fazla bilet fiyatlandırma seçeneği, her biletin kendi miktar limiti vb.
 • Biletleri taramak için özel bir uygulama
 • İndirimler sunmak için promosyon kodları
 • Etkinlik giriş listesi
 • Biletler için bekleme listeleri

Sonuç olarak, etkinlikler için sağlam bir biletleme/kayıt sistemine ihtiyacınız varsa kesinlikle bu eklentiye bir göz atın.

Fiyat: 79,95 dolardan başlıyor. Tüm özelliklere sahip en ucuz plan ise 299,95$’dan edinebilirsiniz.

4. Modern Events Calendar

En İyi 4 WordPress Takvim Eklentisi | Atak Domain Hosting

Modern Events Calendar Codecanyon üzerinden satışa sunulmuş ve 4,800+ satışı olan 4.78 yıldızlı derecelendirmeye sahip büyük bir takvim eklentisidir.

Modern Events Calendar artık bağımsız hale geldi ve hem WordPress.org'da ücretsiz bir Lite sürümüyle hem de geliştiricinin sitesi aracılığıyla satılan premium sürümüyle satışa sunulmakta. Ücretsiz sürüm, işlevselliği açısından oldukça cömerttir, bu da bütçeniz kısıtlıysa bunu iyi bir seçenek haline getirir.

Modern Events Calendar'ın en büyük ayırt edici özelliği adındadır. Paketinden çıkar çıkmaz harika görünen modern görünümlü bir etkinlik takvimi sunar. Herhangi bir müdahale gerektirmeden kaliteli bir takvim istiyorsanız, bu eklenti sizin için sağlam bir seçenektir.

Modern Events Calendar'ın ücretsiz sürümüyle neler elde edeceksiniz?

Ücretsiz sürüm, basit ihtiyaçlar için iyidir ve mekanlar ve organizatörler için destek de dahil olmak üzere hem tek seferlik hem de yinelenen etkinlikler ayarlamanıza olanak tanır.

Ayrıca tüm gün süren veya hiç bitmeyen etkinlikler de ayarlayabilirsiniz. Hatta oldukça kullanışlı olan ücretsiz sürümde ön uç etkinlik gönderimlerini bile kabul edebilirsiniz.

Modern Events Calendar eklentisinin Pro sürümüyle elde edeceğiniz şeyler

Daha fazla işlevselliğe ihtiyacınız varsa, Pro sürümü, etkinliğe yol tarifleri içeren bir harita görünümü seçeneği de dahil olmak üzere bazı yeni özelliklere sahip.

Ayrıca, etkinlik için hava koşullarını gösteren bu düzenli hava durumu modülü ve etkinlik saatlerini bir ziyaretçinin yerel saat diliminde görüntüleme seçeneği de bulunmaktadır.

Gerekirse etkinlik biletleri veya rezervasyonları satmak için PayPal veya Stripe ile de entegre edebilirsiniz.

Fiyat: Bu eklentinin ücretsiz sürümü ve 75 dolar karşılığında Pro sürümü bulunmakta.

En İyi Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Alın!