En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022
06.01.2022 14:18 630 Görüntülendi

En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022

WordPress ile nasıl üyelik sitesi kurulacağını öğrenmek istiyorsanız, bu makaledeki eklentiler amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu eklentiler yalnızca özelliklerle dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğunlukla kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Hazırlamış olduğumuz bu listedeki eklentiler, ücretsizden premiuma kadar çeşitli bütçeleri kapsar ve yeni başlayanlardan üst düzey profesyonel bir çözüm arayan site sahiplerine kadar idealdir. Hadi birlikte inceleyelim!

2022 yılında En İyi WordPress Üyelik Sitesi Eklentileri

1. MemberPress

En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

MemberPress, en popüler WordPress üyelik eklentilerinden biridir. Ücretsiz bir sürümü yok, ancak aldığınız şey için oldukça iyi bir değer.

Bu eklenti yüklendikten sonra, yüklediğiniz sayfalar, gönderiler, kategoriler, etiketler ve dosyalar dahil olmak üzere WordPress sitenizdeki tüm içeriğe erişimi kısıtlamanıza olanak tanır. MemberPress'in diğer bazı önemli özellikleri şunlardır:

Sınırsız üye yönetim Sınırsız fiyatlandırma sayfaları sunu Sınırsız miktarda dijital ürün satı PayPal, Authorize.net ve Stripe ile ödeme kabul edi Üyeler katıldığında veya abonelikten çıktığında otomatik olarak erişim verin ve erişimi iptal edi Özelleştirilebilir kuponlar sunu Bir ortaklık programı sunmanıza yardımcı olmak için Affiliate Royale eklentisi ile entegre edi Premium deste

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, mevcut üç plan vardır:

Temel

– 149$ – 1 site ve temel özellikler

Plus

– 249$ – 2 siteye kadar ve bazı daha gelişmiş özellikler Pro – 349$ – 5 siteye kadar ve Affiliate Royale dahil tüm özellikler

Tüm temelleri kapsayan ve maksimum esneklik sağlayan premium üyelik eklentisi istiyorsanız, MemberPress harika bir seçimdir.

Artıları: Bu eklenti kullanımı çok kolay, önde gele bir seçenektir. Bir üyelik sitesini yönetmenin yanı sıra dijital ürünler için destek, bunu çok yönlü bir eklenti haline getirir.

Eksileri: Ücretsiz sürümü bulunmamaktadır.

2. Paid Memberships Pro

En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Paid Memberships Pro eklentisi size hiçbir maliyeti olmayacak harika bir seçenektir . Evet, bu, WordPress sitenizdeki içeriğe erişimi belirli kullanıcılarla kısıtlamak için bugün kullanmaya başlayabileceğiniz ücretsiz bir üyelik eklentisidir. Ayrıca birçok ücretli eklentiye erişmenizi sağlayan iki premium plan vardır. Eklentinin kendisine gelince, onu bütçesiz bir araç arayan herkes için sağlam bir seçim haline getiren harika bir özellik seti bulunuyor. Öne çıkan özelliklerden bazıları şunlardır:

Sınırsız üyelik seviyeler 6 ödeme yöntemi ile entegrasyonun bulunmas Üyeleriniz için esnek fiyatlandırma ve ücretsiz deneme süreler Yinelenen abonelikleri kabul e Tek tek sayfalar ve gönderiler için erişim ve üyelik düzeylerini ayarlayı Bildirim e-posta mesajlarını özelleştiri Giriş vb. için varsayılan eklenti sayfalarını düzenleyin veya değiştirin Indirim kodları sunu Ücretsiz uzantılar ve eklentilerle özellikleri genişleti

Temel Paid Memberships Pro eklentisi ücretsiz ve işlevselliği açısından oldukça cömert olsa da, geliştirici ayrıca 65'ten fazla premium eklentiye sahiptir (19+ ücretsiz eklentiye ek olarak). Bunlar, üyelik sitenizi aşağıdaki gibi özelliklerle nasıl yapılandıracağınız konusunda size çok fazla esneklik sağlar:

Eklenti alımları. Örneğin, üyelik düzeyine ek olarak tek bir kaynağa bir kerelik erişim satın alı bbPress, BuddyPress, e-posta pazarlama hizmetleri ve daha fazlası için entegrasyonla Grup üyelikler WordPress Multisite ile üye ağ siteler

Tüm premium eklentilere ve premium desteğe iki plan aracılığıyla erişebilirsiniz:

Plus

– 5 siteye kadar yılda 297 dola

Sınırsız

– Sınırsız siteler için yılda 597 ABD dolar

Artıları: Oldukça kullanışlı ücretsiz bir eklentiye sahiptir. Çok çeşitli resmi ve üçüncü taraf eklentileri, eklentiyi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirmeyi de çok kolaylaştırır (ancak bir miktar ücret ödemeniz gerekebilir).

Eksileri: En ucuz plan 297$ olduğu için premium eklentilere ihtiyacınız varsa biraz pahalı.

3. Restrict Content Pro

En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

Restrict Content Pro, bir başka popüler üyelik eklentisidir. Easy Digital Downloads ve AffiliateWP eklentileri ile aynı geliştiriciden oluşturulmuş, bu da size uzun vadede katkı sağlayacağı konusunda güven verir (Bir üyelik eklentisi seçerken her zaman önemli bir husustur).

Yönetici kullanıcı arayüzü iyi tasarlanmış ve arka uçta sorunsuz bir entegrasyon oluşturarak WordPress yönetici alanının görünümüne tam olarak uyuyor. Restrict Content Pro'nun kullanımı çok kolaydır ve mümkün olduğunca çabuk başlayabilmenizi sağlamak için ayarlar sayfalarında görüntülenen yararlı belgeler vardır.

Restrict Content Pro, içeriğinize erişimi çeşitli şekillerde kısıtlamanıza olanak tanır. Üyelik düzeyine göre bireysel gönderilere erişimi kısıtlayabilir veya erişimi kısıtlamak için kategorileri ve etiketleri kullanabilirsiniz. Restrict Content Pro ile elde ettiğiniz diğer bazı özellikler şunlardır:

Sınırsız abonelik seviyeleri oluşturu Müşteri panosu, müşterilerinizin hesap ayrıntılarını görüntülemesine ve yönetmesine olanak tanı Sınırsız sayıda dijital ürün satma olanağ Stripe, Braintree, 2Checkout, PayPal Website Payments Pro ve PayPal Standard ve Express ile ödeme kabul edin Orantılı yükseltmeler ve düşürmeler yapı Grup üyelikler Özelleştirilebilir kuponla Üyelerin WordPress Multisite ile ağ siteleri oluşturmasına izin veri E-posta pazarlama hizmetleriyle entegrasyonla Premium destek ve güncellemele

Mevcut dört fiyatlandırma planı vardır:

Kişisel

– 99$/yıl ve 13 ücretsiz eklentiye, e-posta desteğine ve eklentinin tek bir sitede kullanımına erişmenizi sağlar

Plus

- 149$/yıl ve Kişisel planla elde ettiğiniz her şeye erişmenizi sağlar, ancak eklentiyi 5 siteye kadar kullanabilirsiniz

Profesyonel

– 249$/yıl ve sınırsız siteler için 17 profesyonel eklentiye (artı gelecekteki sürümlere) erişim sağlar

Ultimate

– Profesyonel plandaki her şeyle ömür boyu destek ve güncellemeler için tek seferlik 499$ fiyatlandırması bulunuyor

Sürekli artan özelliklere ve şaşırtıcı esnekliğe sahip birinci sınıf bir üyelik eklentisinin peşindeyseniz, Restrict Content Pro mükemmel bir seçimdir.

Artıları: Restrict Content Pro, son derece çok yönlüdür ve içeriğinize erişim üzerinde size maksimum kontrol sağlar.

Eksileri: Profesyonel lisansa ihtiyacınız varsa, diğer eklentilerden biraz daha pahalıdır.

4. MemberMous

En iyi 4 WordPress Üyelik Eklentisi – 2022 | Atak Domain Hosting

MemberMous, birkaç dakika içinde üyelik sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan premium üyelik ve e-ticaret çözümüdür. Eklenti, teknik olmayan kişiler göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur ve kurulumu yalnızca birkaç dakika sürer.

Bu eklentiyle ilgili en çekici şey, her şeyin en başından itibaren yerleşik olmasıdır; bu, teknik olmayan kullanıcılar için onu bu kadar kolaylaştıran şeyin büyük bir parçasıdır.

İçeriği kısıtlamanın ve üye erişimi sunmanın yanı sıra, bazı güzel satış fırsatları da dahil olmak üzere bireysel ürünleri de satabilirsiniz. Örneğin, üyelik kaydı sürecinin bir parçası olarak tek seferlik bir e-kitap satabilirsiniz. Eklenti şu özellikleri de içerir:

Müşteri yönetim Kendi kendini yapılandıran ödem Kuponla Uluslararası para birimi kabul edilmes Yetkisiz hesap paylaşımını önleme araçlar Orantılı yükseltmele Sosyal medya entegrasyon Ayrıntılı anali<

MemberMouse şu anda altı ödeme şeklini desteklemektedir, bunlar:

    Strip PayPa Braintree (PayPal Authorize.ne Sticky.i Clickban

MemberMouse'un bir dezavantajı, çoğu WordPress eklentisinin kullandığı geleneksel "tek seferlik ödeme" modeli yerine yinelenen bir faturalandırma modeli kullanmasıdır. Yani, eklentiyi kullanmak istediğiniz sürece ödeme yapmanız gerekirken, "geleneksel" bir eklenti ile yalnızca destek/güncelleme almaya devam etmek için ödeme yaparsınız.

Ayrıca sahip olduğunuz üye sayısına göre ödeme yapacaksınız. Fiyatlandırmalar şu şekildedir:

Standart

- 5.000 üyeye kadar ayda 29 dolar

Gelişmiş

- 50.000'e kadar üye ve daha fazla özellik için ayda 79 dolar

Premium

– 100.000'e kadar üye ve tüm özellikler için ayda 199 dolar

Ayrıca, bir diğer önemli nokta ise, MemberMouse'un GPL lisanslı olmadığıdır. Bu, kısmen, temel alınan kodu GPL lisanslı üyelik eklentisinde olduğu gibi düzenleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bir geliştiriciyseniz, bu kesinlikle akılda tutulması gereken bir şeydir.

Ancak, sıradan bir kullanıcıysanız, MemberMouse'un "Hepsi bir arada kullanıma hazır" yaklaşımı oldukça kullanışlıdır.

Artıları: Çok sayıda gelişmiş özelliğe sahiptir ve geliştirici olmayanlar için kullanması oldukça kolaydır.

Eksileri: GPL lisanslı değil, bu da bazı WordPress kullanıcıları için bir dezavantaj. Ayrıca normal WordPress tek seferlik ödeme modeli yerine yinelenen bir abonelik iş modeli kullanır.

Sonuç:

Yukarıdaki eklentiler, WordPress için mevcut birçok üyelik aracının yalnızca küçük bir örneğini temsil ederken, çoğu kullanıcının ihtiyaçları için yeterli olmalıdır. Ne yazık ki, en iyi WordPress üyelik eklentisine uyan tek bir eklenti yoktur, çünkü yukarıdakilerin tümü çok yönlü ürünler olsa da fiyat etiketlerinden bahsetmeye gerek yok, kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Umarım bu makale, web siteniz için doğru üyelik eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur. WordPress ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir konu var ise web sitemizden aratabilir ve bilgi alabilirsiniz.

En İyi Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Alın!