En İyi Ücretsiz 7 WordPress Blog Teması – 2021
04.11.2021 14:18 759 Görüntülendi

En İyi Ücretsiz 7 WordPress Blog Teması – 2021

Hiç şüphesiz, WordPress ile ilgili en iyi özelliklerden biri, açık kaynaklı olması ve dolayısıyla kullanımının ücretsiz olmasıdır. Akıllı, becerikli bir site sahibinin benzersiz, işlevsel ve çekici bir site oluşturması için gereken tek şey domain adresi ve bir sunucuya sahip olması, bu da düşük bir aylık toplam maliyet sağlar.

Elbette, sitenizin potansiyelini maksimum seviyede göstermesi için doğru bir WordPress temasına ihtiyacınız olacak. Son yıllarda en çok konuşulan temaların, premium fiyat etiketi ile gelen temalar olduğu doğrudur. Birçok yeni başlayan blogcu için Premium temalar pahalı bir seçenek olabilir. Blogunuz yeterli gelir elde edene kadar, premium bir temanın masrafını çıkarmanız da zor olacaktır.

Ancak, Bootstrap bütçesiyle harika bir WordPress blogu oluşturmaya çalışıyorsanız, size güzel bir haberimiz var.  Aşağıdaki en iyi ücretsiz WordPress blog temasını sizler için bir araya getirdik. Bu listeyi hazırlarken kriterimiz çok belirgindi. Temaların temiz, içerik odaklı ve iyi kodlanmış olması gerekiyordu. Hangi alanda blog yazıyor olursanız olun, burada işinize yarayacak bir tema bulacağınızdan eminiz.

1- Cenot

Cenote WordPress teması, temiz ve modern bir düzen ile zarif, ücretsiz bir temada epeyce özellik barındırıyor.

Cenote ile ilgili iyi olan en belirgin özellik, bol miktarda beyaz alan ve standart renk kullanmasıdır. Tema, markanızı ve logonuzu eşleştirmek için ana renk seçenekleriyle birlikte tek tıklamayla yükleme butonu sağlar. Dört widget alanı, kenar çubuklarının yanı sıra üstbilgi veya altbilgiye de yerleştirilebilir. Dahası, Cenote temasının özel CSS'yi ayarlamak için bir alanı vardır. Demo içeriği tasarımınıza başlamak için harikadır, ancak daha gelişmiş kodlayıcılar özel CSS'yi takdir edecektir.

Ayrıca sahip olduğu yapışkan menü oldukça işlevseldir çünkü, ziyaretçileriniz sitenin bu özelliği sayesinde menüyü hep görmüş olur. Heyecanlanacak başka bir öğe de sosyal simge kısmı. İnsanları sosyal sayfalarınıza göndermek için butonları kullanarak Facebook, Pinterest, Instagram ve diğer sosyal medya simgeleri üzerinden sitenin diğer mecralarındaki hesaplara yönlendirmeyi yapabilirsiniz.

Genel olarak Cenote, ücretsiz bir WordPress blog teması için harika bir seçimdir.

2- Gucherry Blog

GuCherry Blog teması, moda, seyahat ve yaşam tarzı blogcuları için güzel ve minimal bir temadır.

Bünyesinde dikkat çekici bir kaydırıcıya sahiptir ve kenar çubuğunuza ve sitenizdeki diğer widget'lı alanlara içerik eklemeyi kolaylaştıran birçok widget'a sahiptir. Bu tema aynı zamanda reklam gösterimi için ayrılmış geniş çaplı alana sahiptir, böylece blogunuzdan Google AdSense gibi reklam ağlarıyla kolayca para kazanabilirsiniz. GuCherry Blog teması, birden çok gönderi biçimini destekler, böylece video, ses ve yazılı içerik paylaşarak gönderilerinizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Özelleştirme açısından, temanın özelleştirilmesi kolaydır ve kendi başlık resminizi veya logonuzu yüklemenize, renkleri değiştirmenize ve yazı tiplerini özelleştirmenize olanak tanır. GuCherry blogu ayrıca, ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutabilmeniz için özel bir sosyal medya widget'ı ve yerleşik ilgili gönderiler ekranı ile birlikte gelir.

3- Olsen Light

Tamamen blog dostu olan Olsen Light, tam genişlikte, temiz ve görsel olarak çarpıcıdır ve ziyaretçilerinizin gözlerini içeriğinize çeker.

Fotoğrafla ilgili bloglar için mükemmel olan Olsen Light, bir dizi niş için kendini iyi bir şekilde ödünç veriyor. Sağ kenar çubuğu düzeni veya tam genişlikte bir şablon arasında seçim yapabilirsiniz. Bu tema, yeni ve geliştirilmiş WordPress Özelleştirici aracılığıyla basit özelleştirme sunar. Özelleştirici seçenekleri aracılığıyla logolar, bir site favicon'u yükleyebilir, sayfalandırma stillerini özelleştirebilir ve yapılandırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. İsterseniz ön sayfanıza görsel olarak çarpıcı bir resim de ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Olsen Light üç özel widget sunar: Profil kısmı, sosyal simgeler butonları ve son gönderilerinizin görünümünü özelleştirmek için bir widget. Gönderileriniz ve sayfalarınız için sosyal paylaşım seçeneklerini ek bir eklentiye ihtiyaç duymadan doğrudan temadan yapılandırabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bu seçenekten yararlanmak için bir eklentiye ihtiyacınız olduğunu belirtelim.

4- Masonic

Blogunuz için kullanabileceğiniz bir başka harika seçenek de Masonic WordPress temasıdır. Bu tema, başlatmak istediğiniz herhangi bir blog türü için ideal bir seçimdir, ancak özellikle çok fazla resim gerektirecek olanlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

En son gönderilerinizi ana ekranda sunmanın çekici bir yolunu sunan bir yazı düzeni kullanır. Bu, ana sayfanızda öne çıkan bir resim ve hızlı bir tanıtım yazısı sergilemek istediğiniz bir yemek tarifi blogu veya benzeri için harika olduğunu belirtelim.

Bu temanın görünümünü de oldukça kolay bir şekilde özelleştirebilirsiniz. WordPress ile birlikte gelen standart özelleştiriciyi kullanarak ana renk, bağlantı rengi, yazı tipleri ve widget'lar gibi şeyleri ayarlayabilirsiniz. Ayrıca özel CSS ekleyebilir ve Breadcrumb NavXT eklentisi için yerleşik desteğe sahiptir.

Bu tema, dünyanın en zengin özellikli blog teması değil, ancak görsellerin sitelerinde belirgin bir şekilde yer almasını isteyen yeni başlayan blog yazarları için kesinlikle işine yarayacaktır.

5- Hueman

Hueman teması, blogcular için en popüler WordPress temalarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır.

Modern bir tasarıma sahip, kullanımı kolay ve hızlı yüklenir. Bunun da ötesinde, temayı kendinize ait hale getirmek için birçok özelleştirme özelliğine sahiptir. Temada iki kenar çubuğu bulunur, ancak bunu kolayca değiştirebilir ve bir kenar çubuğu veya kenar çubuğu olmayan bir düzeni seçebilirsiniz. Bu tema, düzenli olarak çok fazla içerik yayınlayan herhangi bir blogcu veya web sitesi için mükemmeldir.

Sitenizin her yönünü özelleştirebilir, renkleri ve yazı tiplerini değiştirebilir, kendi logonuzu yükleyebilir, resimleri değiştirebilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz. Tema ayrıca, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan web sitenizin sayfaları için özel bölümler oluşturmanıza olanak tanıyan sayfa oluşturucu ile de bütünleşir. Ayrıca, mevcut olan birkaç blog düzeni arasından seçim yapabilirsiniz.

6- Ashe

Ashe teması, ziyaretçileri sitenizdeki bir sayfaya yönlendirmek için kullanabileceğiniz çarpıcı bir başlık alanına sahip opsiyonlu WordPress temasıdır.

Ana sayfa ayrıca standart blog gönderisi arşivi ve kenar çubuğu ile iki sütunlu bir düzene sahiptir. Kısa bir biyografi paylaşmak, sosyal medya bağlantılarınızı eklemek, popüler gönderilerinizi paylaşmak veya blogunuzun kategorilerine bağlantı vermek için kenar çubuğunu kullanabilirsiniz. Dahası, en önemli sayfalarınızı görüntülemek veya reklam afişleri eklemek için promosyon kutularını kolayca kullanabilirsiniz.

Bu tema, fotoğraflarınızı kolayca paylaşabilmeniz için öne çıkan görseller kullandığından yaşam tarzı, moda, seyahat veya yemek blogcuları için mükemmeldir. Tema, Canlı Özelleştirici seçeneği kullanılarak özelleştirilebilir ve tema ayrıca WooCommerce için hazırdır, böylece bir çevrimiçi mağazanız bile olabilir ve hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz.

7- Hemingway

Hemingway WordPress teması gözleri yormaz ve minimalist bir düzene sahiptir. Bu temanın amacı, kelimelerinizi öne ve merkeze koymaktır. Bu tema, düzenli olarak denemeler veya güncel makaleler yazanlar için ideal bir seçimdir. Söyleyeceklerinizin önüne geçmeyen temiz bir düzen sunar. Aksine, sözleriniz ve fotoğraflarınız için zarif bir çerçeve görevi görür. Bu tema, özellikle blog yazarları düşünülerek oluşturuldu, ancak yüksek kaliteli grafik desteğinden de çekinmiyor.

Hemingway, Gutenberg veya popüler sayfa oluşturucu eklentileri kullanılarak güncellenebilir ve özelleştirilebilir. Ziyaretçilerin gözüne hitap eden, tam genişlikte bir başlık görüntüsünü destekler ve paralaks kaydırma kullanır. Flickr, Instagram ve hatta Dribbble'daki hesaplarınız için özel bir logo, vurgu rengi ve görsel widget'ları ekleyin. Hemingway ayrıca sitenizin görünümünü ve verdiği hissi daha da özelleştirebilmeniz için sayfa şablonlarıyla birlikte gelir.

En Uygun Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Al!