Evde Yapılacak İşler - Evden Nasıl Para Kazanılır?
02.02.2021 11:27 900 Görüntülendi

Evde Yapılacak İşler - Evden Nasıl Para Kazanılır?

Kalabalıklaşan dünyada daha fazla iş alanı, düşük masraflı istihdam, Covid-19 gibi salgın hastalıklarda iş hayatının devam edebilmesi gibi birçok farklı amaç ile uzaktan çalışma sistemi daha önemli bir hale gelmiştir. Günümüzde uzaktan çalışma yani evden para kazanma yöntemleri onlarca farklı seçenek oluşturduğu gibi elbette birçok kişi kendini mesleğine evden sürdürmeyi de seçmektedir. Ancak bu durumda dahi ek gelir için evde yapılacak işler yer almaktadır. İşte bu noktada Atak Domain olarak sizin için eşsiz bir liste hazırladık.

Evde Yapılacak En İyi İşler 2021 Listesi: 15 En Popüler Evde İş İmkanı

Bugün özellikle internet bilgisayar ve akıllı telefonlar sayesinde evde yapılabilecek işler artış gösterirken, bu liste içerisinde de sizin için onlarca farklı alternatifi bir araya getirdik. Bu konuda evden para kazanma açısından öncelikle

  • Sahip olduğunuz uzmanlığa,
  • İlgi alanlarınıza,
  • Elinizde bulunan bütçe ve teknik imkanlara,
  • Kazanmak istediğiniz ve kazanabileceğiniz gelire göre iş seçimleri yapmanız gerekir.

1- Freelance Çalışma

Bugün evden çalışma denildiğinde ilk olarak birçok işletme freelance olarak hizmet verebilecek personeller aranmaktadır. Tam zamanlı veya part-time şekilde çalışabileceğiniz şekilde düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Freelancer çalışma sistemi için bugün yerli veya yabancı platformlarda sizin için uygun işleri görebilirsiniz. Bu konuda kimi zaman moda tasarımı kimiz zaman mimarlık hizmetleri talep edilmektedir.

2- Online Eğitimler Vermek

Farklı branşlarda eğitmenlik belgeniz ve tecrübeniz bulunması sayesinde online eğitimler vermeyi tercih edebilirsiniz. Bu sistemde resim öğretmenleri, zaman yönetimi eğitmenleri veya web tasarım kodlama eğitmenleri gibi birçok farklı kişi için iş alanları bulabilir.

Online eğitim içeriklerinizi düzenlediğinizde, bu eğitimleri satışa sunabileceğiniz yerli veya yabacı platformlarda satışa sunabilirsiniz. Ayrıca blog sayfaları veya YouTube üzerinde yayınlarken, reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

3- Müşteri İlişkileri Personelliği

Çağrı merkezleri normal çalışma hayatı içerisinde çok önemli bir yere sahip olurken, bugün birçok işletme müşteri ilişkilerinde kopukluk yaşanmaması için uzaktan çalışma yönteminde de insanların iş sahibi olmasını sağlamaktadır. Evden para kazanma açısından iletişim yetenekleri düzgün, diksiyonu kuvvetli ve kendine güvenen insanlar için gayet uygun bir tercih oluşturmaktadır. Genellikle yerel veya ulusal firmalar bugün evden çalışma sistemini uyuyabilecek, düzenli, strese dayanabilen ve problem çözme becerisine sahip kişilere bu iş fırsatlarını sunmaktadır. 

4- Web Sayfa Veya Grafik Tasarımı Yapmak

Teknik açıdan iyi bir bilgisayar sitemine ve yeterli yazılım bilgilerine sahip olduğunuzda, web sayfa tasarımı gerçekleştirmeyi de seçebilirsiniz. Tasarım çeşidine ve sayfa türüne göre değişen fiyatlarda web sayfa tasarımları ile gelir sağlayabilirsiniz.

Günümüzde Adobe Photoshop veya Dreamweaver gibi bir uygulama kullanarak, web tasarım yapılabilir. Şahıslar, kurumlar ve hatta büyük şirketler için yapabileceğiniz tasarımlarda WordPress veya Joomla platformlarında çalışmalar yapabilirsiniz.

Web sayfalarında, reklamcılıkta, televizyonlar ya da basılı yayınlarda kullanılabilmesi gibi birçok farklı konuda web tasarımı ile benzer bir şekilde grafik tasarımı hizmetleri de en fazla aranan hizmetler arasında bulunmaktadır. Bu açıdan da sanatsal veya reklamsal gibi farklı amaçlar ile görsel materyaller oluşturabilirsiniz. Corel Draw, Adobe Indesign, Adobe Illustrator gibi yazlımlar kullanılabilir. İyi bir tekniğe, estetik kaygılara, teknik donanımlara ve sabırlı bir yapıya sahipseniz düzenli gelirler elde edebilirsiniz. 

5- Veri Giriş Personelliği

Bilgisayarlarda ağ sistemleri veya bulut sistemleri içerisinde kurumlar için verilerin işlenmesi ve girişlerinin düzenli olarak yapılması önemlidir. Veriler özel olarak işlemden geçirilerek, yazıya çevrilebilir, kodlanabilir ya da dijital ortama aktarılabilir.

Bugün veri giriş personeli olarak çalışmak isteyen kişiler internet üzerinden online olarak iş imkanı sunan birçok kurum üzerinden fırsatları değerlendirebilir. İngilizceyi iyi şekilde kullanabilen, hızlı çalışabilen ve çok hızlı yazma hızı kriterleri oluşturan kişiler veri girişi açısından hizmet verebilir.

6- Çevirmenlik Yapmak

Birçok farklı alanda insanlar sadece içeriklerinin daha uluslararası bir yapıya sahip olması veya akademik anlamda yeterlilik oluşturması için çeviriler istemektedir. Bu konuda akademik çeviriler, endüstriyel çeviriler, bilgi amaçlı çeviriler, haber, film ve oyun çevirileri gibi alanlarda farklı platformlarda iş imkanları bulabilirsiniz. Bugün birçok Türk firması İngilizce, Fransızca, Rusça, Arapça gibi dillere çeviri yapılmasını istediği gibi bu dillerden de Türkçeye çeviri yapılmasını istemektedir.

7- Video Ve Ses Düzenleme

Video içerikler sosyal medyada, web sayfalarında, blog sayfalarında veya mobil uygulamalarda çok yoğun bir ihtiyaç oluşturduğu için bu konuda iş imkanları da artış göstermiştir. Video editörlüğü yapmanız vasıtası ile ham görüntülerden belirli bir vizyon sayesinde nihai ürünler sağlayabilir ya da var olan kurgu görüntülerde düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu iş alanında Adobe ve Sony gibi markalar tarafından tasarlanmış birçok farklı yazılım kullanılabilir. 

Benzer bir yapıya sahip olan ses editörlüğü sektöründe de bilgisayar üzerinde veya enstrümanlar sayesinde film müzikleri, videolar için altyapı müzikleri ya da şarkı notaları hazırlayabilen kişiler çok önemli gelirler elde etmektedir.

8- Kullanıcı Deneyimi Uzmanlığı

Evden para kazanma yöntemleri arasında çok önemli bir fırsat olarak kullanıcı deneyimi uzmanlığı bugün birçok firmanın web sayfalarında veya yazılımlarında aşırı derecede önem verdiği işlemlerden birisidir. Farklı firmalar üzerinde bu hizmeti verebilecek kişilere iş fırsatları sunulmaktadır. Kişilerin, dürüst bir şekilde geri bildirim sağlamaları istenmektedir.

Kullanıcı deneyimi genellikle yarım saat veya 1 saat süren testler ile birlikte sunulurken, her projede yüksek ücretler kazanma şansı yer almaktadır. Herkes tarafından yapılabilecek bir iş olmak ile birlikte araştırma platformları ve anket sitelerinde sunulan görevleri yerine getirdiğinizde, bu testlere katılarak gelir elde edebilirsiniz.

9- Blog Yazarlığı Yapmak

Blog yazarlığı evden para kazanmak için uzun vadeli bir seçenek olmak ile birlikte kendi blog sayfanıza oluşturabileceğiniz gibi farklı kişilerin sahip olduğu blog sayfalarında içerik yazarlığı da gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bu başlık içerik yazarlığı ile aynı mantığa sahip olarak, gelir imkanı yazılarınızın kalitesine ve çalıştığınız platformu sunduğu imkanlara göre çok büyük değişiklikler oluşturabilir. Çünkü bazı platformlarda Türkçe içerikler bazı platformlarda farklı dillerde içerikler talep edilirken, içeriğin uzunluğu, kullanılacağı alan, talep eden kişi ile yaptığınız anlaşma gibi birçok koşul kazanacağınız geliri etkileyecektir.

10- Online Danışmanlık Yapmak

Profesyonel şirketler bünyelerinde hizmet veren danışmanlar dışında objektif bakış açıları için yine profesyonel şekilde ekspertiz hizmeti verecek online danışmanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Faydalı bir sistem olması ile birlikte online danışmanlar bugün özel sektör veya kamu sektöründe finans, tıp, reklam, muhasebe, hukuk ya da müşteri ilişkileri gibi konularda danışmanlık gerçekleştirmektedir.

11- Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya hesapları günümüzde kişiler veya kurumlar için önemli bir gereklilik olarak görülmektedir. Bu konuda özellikle gündelik hayatında sosyal medya için yeterli zamanı ayıramayan kişiler veya kurumlar da uzaktan çalışma mantığı ile sosyal medya yöneticiliği yapacak kişiler aramaktadır.

Sosyal medya yönetimi için öncelikle bir marka süreci yönetecek kadar programlı olmalı ve iyi bir takvimde içerik geliştirme stratejisi sağlamalısınız. Sosyal medya hesabının hedef kitlesini iyi analiz etmeli, pazar araştırmaları yapmalı ve gereğinde yazarlık, reklam geliştirme ve grafik tasarım gibi noktalarda sayfayı destekleyecek tüm içerikleri hazırlayabilmelisiniz.

12- E-Ticaret Yapmak

E-ticaret tek bir başlık olarak ele alınsa da aslında bu başlık altında da seçebileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Örneğin, kendi web sayfanızı açarak ya da sosyal medya üzerinden size ait ürün ve hizmetleri internet vasıtasıyla satışa sunabilirsiniz. Bu e-ticaret açısından seçebileceğiniz ilk ve direkt yöntemi oluşturmaktadır. Bu konuda da hazırladığınız eğitimleri, içerikleri, el emeği ile hazırladığınız ürünleri, kendi videolarınızı ya da alım/satım yöntemi ile elde ettiğiniz site adı ve domain gibi birçok farklı şeyi satışa sunabilirsiniz.

E-ticaret açısından Affiliate Marketing vasıtasıyla ürün veya hizmetin sahibi olan kişilere satış ortaklığı gerçekleştirebilir ve belirli bir komisyon vasıtasıyla da bu ürün ve hizmet sunumunu siz gerçekleştirerek satış yapabilirsiniz. 

Yine farklı bir e-ticaret yöntemi olarak dropshipping işletmesi olmanız vasıtasıyla tedarik zincirinin aracısı olarak satış sistemi içerisinde yer alabilirsiniz. Bu sistemde kendi deposunda ürün stoku bulunduran bir marka veya firmanın ürünlerini sadece aracı olarak insanlara ulaştırıp, satışını yapabilir ve komisyon kazancı elde edebilirsiniz.

13-Online Pazar Yerlerinde Satış Yapmak

Kendi e-ticaret sistemlerinizi geliştirdiğiniz veya insanlar için aracılık yaptığınız gibi online pazar yerleri üzerinde satış yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bugün Türkiye'de birçok örneği bulunduğu gibi alışveriş siteleri ve sayfaları üzerinde siz de bir dükkan açmayı seçebilirsiniz. İkinci el ürün satış mağazalarında satış yapmayı seçebilir, eBay veya Amazon gibi uluslararası platformlarda tüm dünyaya ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz.

14- Youtube Ve Podcast Yayıncılığı

İnsanların televizyon izlemek, radyo dinlemek ve gazete okumak gibi gündelik alışkanlıklarından giderek daha fazla vazgeçtiği bu çağda internet üzerinde yayınları takip etme ihtiyacı da giderek artmaktadır. Bu nedenle yayıncılık mantığının değişmesi ile birlikte bir Youtuber olarak YouTube üzerinde kendi kanalınızı oluşturabilir ve video içeriklerinizi insanlara ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz. Bu sayede Google tarafından uygulanan politika ile birlikte tıklama başına her içeriğiniz belirli bir sayıya ulaştıktan sonra çok önemli reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Youtube'da video yayınları gerçekleştirdiğiniz gibi podcast yayıncılığı da son yıllarda popüler bir hale gelmiştir. Özellikle evde yapılabilecek işler arasında konuşmayı seven, insanlar ile çok iyi iletişimler kurabilen, farklı konularda rahatlıkla bilgi ya da eğlence içerikleri sunabilen kişiler podcast yayınları yapmayı seçmektedir. İyi bir bilgisayar, kaliteli ses ekipmanları ve Adobe Audition gibi bir ses düzenleme programı vasıtasıyla farklı ağlarda örneğin Spotify veya Apple üzerinde podcast yayınlayabilirsiniz. 

15- Uygulama Ve Oyun Geliştirme

Listenin son sırasında ise uygulama ve oyun geliştirme yer almaktadır. Bugün akıllı telefonların daha faydalı bir hale gelebilmesi ya da sadece daha eğlenceli bir hale gelmesi için mobil oyunlar ve mobil uygulamalar büyük ihtiyaçlar oluşturmaktadır.

Android ve IOS işletim sistemlerine sahip telefonla da kullanılabilecek şekilde farklı yazılımlar ve pratik sistemler üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz bu işlem sayesinde uygulama marketlerinde satış yaparak para kazanabilirsiniz. Ayrıca taleplere bağlı olarak firmalar, markalar ve kişiler için istenilen tarzda uygulamaları özel olarak da geliştirebilirsiniz.

Hemen $0,99'dan Başlayan Fiyatlarla Domain Satın Al!