.ICU Domain Uzantısı Şimdi Satışta!
21.06.2019 17:23 2046 Görüntülendi

.ICU Domain Uzantısı Şimdi Satışta!

.icu domain uzantısı en yeni ve popüler jenerik üst düzey (gTLD) domain uzantılarından biri. Kısa, akılda kalıcı ve farklı olmasıyla dikkat çeken .icu, yeni olması sayesinde tam aklınızdaki alan adını kaydetmenize olanak veriyor. Yüksek aranma hacmine sahip arama terimleri için .icu domain uzantısı ile birçok alan adının hala ulaşılabilir olması büyük bir yatırım avantajı sağlıyor. Açılımı “i see you” olan .icu, Türkçe’de “seni görüyorum” anlamına geliyor ve İngilizce konuşma diline ait bir terim olması uluslararası düzeyde anlaşılabilir olması anlamına geliyor. .icu alan adı uzantısı İnternet kullanıcılarına klasik domain uzantılarının dışında bir alternatif sunmak isteyen Lüksemburg’da bulunan ShortDot SA isimli firma tarafından kullanıma sunuluyor. ***

İster web tasarımcı, ister fotoğrafçı, ister girişimci olun, kesin olan şu ki - eğer kendi kişisel web siteniz yoksa, kanadınız kırık ve sınırlı satışa sahipsiniz.

Sizi % 100 tanımlayan iyi bir domain ile bir web sitesi oluşturmak için aşağıdaki tavsiyelerimize uyun.
 1.  Kişisel web siteniz için bir domain uzantısı seçin

  Günümüzde artık domain adınız marka adınızdır. Domain ve marka ismi aynı olmaları gerekir. Bu nedenle, kişisel web siteleri için domain uzantıları, en az ürün veya hizmetleriniz kadar önemlidir. .Com veya .org gibi alan adı uzantıları çok fazla kullanıldıklarından istediğiniz domaini satın alma olasılığınız malesef çok düşük. Bizim önerimiz, kim olduğunuzu tam anlamıyla açıklayan bir domain uzantısı seçin. Örneğin, .org genellikle kar amacı gütmeyen organizasyonları temsil eder. Yeni domain uzantılarından olan .icu ise yenilikçiliği ve yaratıcılığı temsil eder. Yapmanız gereken ilk önce, web siteniz için bir alan adı uzantısı seçmektir.
 2.  Etkili bir girişi yazısı yazın

  İnsanlara kim olduğunuzu, ne yaptığınızı etkili bir dille anlatın. Bu, sitenize girer girmez dikkatleri üzerinize çekin. Web sitenize ait ana sayfayı etkin kullanın.
 3. Onlara yaptığınız iyi çalışmalarınızı gösterin

  Web sitenizi dijital portföyünüz olarak kullanın. Bu, özellikle tasarımcılar, sanatçılar ve fotoğrafçılar olmazsa olmazdır.
 4. Sosyal Medya Sayfalarını Web Sitene Dahil Et

  İnsanlar senin kim olduğunu bilmek istiyor. Web siteniz ne kadar size aitse o kadar iyidir. Web sayfanıza, LinkedIn, Facebook, Youtube, Twitter ve Instagram profilleri koymanızı tavsiye ederiz.
 5. Ziyaretçi görüşlerine yer ver

  Sizin hakkınızdaki görüşler, değerinizi göstermenin başka bir harika yoludur. Geçmişte çalıştığınız çalışma arkadaşlarınızdan alıntılar veya hakkınızda söyleyecek olumlu düşünceleri olan yöneticileriniz ve eski partonunuzuzdan alıntı yaparak, insanlara sizi işe almaları, hizmetlerinizi kullanmaları veya gelecekte sizinle birlikte çalışmaları için daha fazla neden sağlayınız.
 6.  Çok resim az yazı bu kadar az kitap okuyan toplum için vazgeçilmez

  Çok fazla yazı insanları sıkar. Bizim insanımızı iki kat sıkar. Bu nedenle, kendinizi, başarılarınızı ve becerilerinizi görselleştirmeye çalışın. Kendinizi, Infographics, iyi tasarlanmış bir logo, bir video ve profesyonel fotoğraflarınızla anlatabilirsiniz.
 7.   Web sitenize bir blog sayfası ekleyin

Son olarak, güvenilirliğinizi artırmanın yollarını arıyorsanız, bunu yapmanın harika bir yolu, sektörünüzle ilgili düşünceleri veya yöntemleri paylaşmaktır. Bunu haftada bir (veya iki haftada bir) blog aracılığıyla yapmak en iyi seçenektir. .icu domain şu anda 1 milyondan fazla kayıtlı domain ile dünyanın 6. en büyük yeni domain uzantısı. Sizi sıra dışı kılan şeyleri tam olarak sergilemek .icu domainini tercih edin.  

Siz de hemen .icu domain sorgulama sayfasından istediğiniz alan adını ücretsiz sorgulayın ve binlerce seçenek arasından en uygun fiyata .icu domain satın al.