İtalya'da İş Kurmak - İtalya'da Nasıl İş Kurulur?
23.03.2020 17:39 5544 Görüntülendi

İtalya'da İş Kurmak - İtalya'da Nasıl İş Kurulur?

İtalya’da iş kurmak isteyen bir girişimci, nelere ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, fikirleri bir şirkete dönüştürmek için, bir girişimcinin riskleri değerlendirmesi, bir iş planının nasıl yazılacağını bilmesi, ihtiyaçlarına en uygun yasal iş biçimini seçmesi ve aynı zamanda iş başlangıç maliyetlerinin farkında olması gerekir. Örneğin, İtalya’da bir şirket açma prosedürü, kamuya açık bir belgede sunulacak olan kurucu bir eylemi gerektirir ve bu nedenle, sunulan hizmetlere göre vergi alacak bir noterin bulunmasını ve dahil edilmesini gerektirir.
Aynı zamanda kayıt ücreti, damga vergisi gibi ödenmesi gereken diğer vergiler de vardır.
İşletme başlangıç maliyetlerinin hesaplanması, işletmenin ve finansal planın geleceğini belirlemede önemli bir adım olabilir. Girişimciler, başlangıç giderleri ve şirketin ilk faaliyet yılı için genellikle hafife alınacak bir bütçeye sahip olacaklardır. Bu harcamaları buna göre yönetebilmek için bu harcamaları dikkatle ve ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmenizi öneririz.
İtalya’daki iş başlangıç maliyetlerini belirlerken dikkate alınması gereken hususlar:
1-Başlangıç Sermayesi
Bu, banka hesabına yatırılan para biçimindedir ve bir başlangıç varlığını temsil eder; miktar seçilen şirket türüne göre değişir.
2-Yasal Çalışma:
Noter ve yasal ücretler, danışmanlık ücretleri ve diğer hizmetler için şirket belgelerini hazırlamalı ve sözleşmeler ve/veya şirketle ilgili her türlü belgeyi sonuçlandırmalıdır.
3-Kayıtlı Ofis:
Bir mülkün kiralanması veya satın alınması için şirketin faaliyet göstereceği yerle ilişkili maliyetler.

4-Ekipman:
Ofis malzemelerinden özel ekipman ve üretim malzemelerine kadar iş türüne göre farklılık gösterir.
5-Çalışanlar:
İşçilik maliyetleri bu kategoriye dahil edilir ve çalışan sayısına göre farklılık gösterir.
6-Logo ve Telif Hakkı:
Logoları için profesyonel bir tasarım firması kiralamak isteyen firmaların yanı sıra ticari markaları kaydetmek isteyen şirketlerin bu maliyetleri göz önünde bulundurmaları gerekecektir.
7-Diğer İzinler:
Bazı şirketler, özel izin ve lisans türlerini elde etmek amacıyla şirketi kaydettirdikten sonra ek maliyetlere tabi olabilirler; sigorta maliyetleri de özellikle bazı işletmeler için dahil edilmelidir.
8-Ek Maliyetler:
Maliyet tahmininin bir kısmı, ek veya planlanmamış giderler olduğunu dikkate almaktadır; bunlar için yedek bir miktar ayrılmalıdır.
İtalya’da bir şirket açma ile ilgili iş kurma maliyetleri, bir yatırımcı da dikkate almalıdır.

  • Limited şirket veya Srl için asgari sermaye 1 € ile 10.000 € arasındadır. Sermayenin maksimum değeri 10.000 Euro olduğunda, katkılar sadece nakit olarak yapılabilir ve abonelik üzerine tam olarak ödenmelidir. Sermaye 10.000 € ‘dan büyük olduğunda, bu değerin (2.500 Euro) en az %25’inin yöneticilere ödenmesi gerekir.
  • Genel veya sınırsız ortaklık ve sınırlı ortaklık için zorunlu asgari sermaye yoktur. Bununla birlikte, tek tüccarda olduğu gibi bu tür yapıların kuruculara yüklediği sorumluluk ile daha düşük başlangıç maliyetleri avantajı ile kurulması tavsiye edilir.
  • İtalya’da iş kurma maliyetleri de şirketin faaliyetini başlatmak için girişimci tarafından satın alınmış olmalıdır kurumsal ve muhasebe defterleri vardır.
  • 9-İtalya’da Giyim Tarzınız
    Yemek gibi moda İtalyan kültürünün ve çalışma kodlarının bir parçasıdır. İtalyanlar için giyinme şekliniz kişiliğinizin bir yansımasıdır. Yani, etkilemek için elbise ama düzgün ve resmi elbise. Eğer bir erkekseniz takım elbise giymelisiniz ve kadınlar her zaman kadınsı bir dokunuşa sahip olmalıdır. Unutmayın, ilk izlenimler İtalyanlar üzerinde kalıcı izlenimler bırakıyor.
    Bu adımları takip ederek, kurmuş olduğunuz şirketinizin domain ve hostinglerinizi www.atakdomain.com adresinden uluslararası domainlerinizi çok rahatlıkla tescil edebilir veya transfer edebilirsiniz. Firmamız size atak çözümler sunmaya devam edecektir.