Kişisel Blog Nedir?
11.09.2020 12:46 3503 Görüntülendi

Kişisel Blog Nedir?

Kişisel bir blogun tanımını özetlemem gerekirse, blog yazarının duygularını ifade ettiği ve belirli bir alanda profesyonel becerilerini sergilediği yerdir.

Edebiyat, pazarlama veya yemek pişirme ile ilgili bir blog olması fark etmez; Mesele şu ki becerilerini ilgisiz bir şekilde göstermesidir (para kazanmak isteme olasılığı da olsa, ancak her zaman kullanıcıya değer katmaktadır).

Ayrıca kişisel bir blog, blogger ile doğrudan (yorumlar, sohbetler) veya dolaylı olarak (e-posta) etkileşime giren bir okuyucu topluluğu oluşturmanın amaçlandığı köşedir.

Bu açıklığa kavuşturulmalıdır çünkü o zaman bilgilendirici bloglar vardır, olasılık olsa bile okuyucu ile doğrudan bir etkileşim aranmaz, çünkü aranan asıl şey bu değildir.

Bir kişi kendi bloğu aracılığıyla hayatıyla ilgili herhangi bir düşünceyi öne sürdüğünde, kişisel blog olarak adlandırılır, hayatı veya ilgisiyle ilgilidir. İnsanlara insanlardan bahsediyor, insanlar hayatlarında neler olup bittiğini bilmeye çok hevesliler.

Kişisel Blogun Avantajı

Kişisel Blog Nedir - Atak Domain Hosting

Arkadaşlar kişisel bloğunun çok faydası var, insanlar sizi tanımaya ilgi duyuyor çünkü bugün internette çok fazla insan var, önümüzdeki dönemde daha fazla kişi bu yerde sayılarını artıracak, hayatında ne yaparsan yap, insanlara anlatacaklar, sonra o insanlar seni dinleyecek ve bahsettiğin şeyleri kullanacaklar, bu da sana birçok yönden fayda sağlayacak.

Kişisel Blog Nasıl Oluşturulur?

Kişisel bir blog oluşturmak için bir e-posta kimliğine ihtiyacınız olacak ve ardından Google’a gidip kendi kişisel bloğunuzu oluşturabilecek pek çok platform bulacaksınız, bir web sitesi oluşturmanız gerekecek, ayrıca ücretsiz bir blog oluşturabilirsiniz. Profesyonel bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekir.

Ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için blogger.com’u kullanmalısınız çünkü tek bir kuruş bile harcamadan kendi kişisel bloğunuzu oluşturabileceğiniz bir Google platformu.

Blogger.com size Google’da ücretsiz barındırma sağlar, Blogspot.com ile zihninize göre bir alan adı alarak ücretsiz kişisel bir blog oluşturabilirsiniz, ancak birinci sınıf bir web sitesi istiyorsanız, o zaman wordpress’e ihtiyacınız var. Bir etki alanına ve bir web barındırmaya ihtiyacınız olan yere gitmelisiniz ve bunun için biraz para ödemeniz gerekecek.

Kişisel Bloktan Nasıl Para Kazanılır?

Kişisel bloğunuzdan birçok şekilde kolayca para kazanabilirsiniz, Google adsence’den reklam göstererek para kazanabilirsiniz, kişisel bloğunuzdan para kazanmanın çok kolay bir yolu, sadece bloğunuza 30 veya 40 yazı yazmanız yeterli. Sonra Google adsence için başvurabilirsiniz, üzerinde çok sayıda takipçi edindiğinizde, birçok şirket markanızı tanıtmak için sizinle iletişime geçecek ve ayrıca size para verecek.

Ücretsiz Bir Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Temel olarak, yaratılışta bilgiye sahip olmanız gerekmeyeceği için, programcı olup olmamanız da önemli değildir. Üç tıklamadan daha az bir sürede ve abartmadan bunu yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz bir kişisel blog oluşturmayı bu kadar kolaylaştıran nedir? Cevap sadece bir kelimeden ibarettir: platformlar.

Size hiçbir şey ödemeden içerik yazabilmenizi sağlayacak sonsuz sayıda tamamen ücretsiz platform vardır.

Kişisel Bir Blog Nerede Barındırılır?

Kişisel blogunuzun profesyonel olmasını ve çalışma aracınız olmasını istiyorsanız, ona hak ettiği gibi davranmalısınız.

Her şeyden önce, hiçbir şeye değmez. Başlangıçta çok fazla para yatırmanıza gerek yoktur: bir alan adı ve bir barındırma yeterlidir (çoğu barındırma, yıllık ödeme yaparsanız size ücretsiz bir alan sunar).

Elbette, amacınız kişisel bloğunuzla para kazanmaksa, pazarlama stratejisi olarak SEO ve metin yazarlığını kullanmayı unutmayın.

Blog Nasıl Oluşturulur?

Blog oluşturma süreci adımlara ayrılabilir:

 1. Bloğunuz için bir niş seçin
 2. Bir web sunucusu bulun
 3. Bir alan adı kaydedin
 4. Bir blog platformu seçin
 5. İçerik yayınlayın ve büyütün
 6. Blogunuzun reklamını yapın
 7. Bloğunuzdan para kazanın.

Size Harika Sonuçlar Sağlayacak En İyi Blog Yazma İpuçları

 1. Temel SEO öğrenin
 2. Anahtar kelime araştırması yapın
 3. Rekabetinizi analiz edin
 4. Bir içerik planı oluşturun
 5. Sosyal medya platformlarını yapılandırın
 6. Konuk Mesajları Oluşturun
 7. Google Analytics’i uygulayın
 8. Google'a yeni içerik gönderin
 9. Geri bağlantı alın
 10. Sabır anahtar
 11. CTA’lar ekleyin (harekete geçirici mesajlar)
 12. Blogunuzun yükleme sürelerini kontrol edin
 13. Sitenizin bakımını yapın
 14. İçerik denetimleri.