Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi
25.11.2021 11:55 560 Görüntülendi

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi

En hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, şu anda dünya çapında 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Ayrıca etkileyici olan şey, her gün 500 milyondan fazla insanın Instagram hikayelerini kullanmasıdır. Bu platformun işletmenizi tanıtmak için ne kadar güçlü olabileceğini tahmin etmek için pazarlama uzmanı olmanıza gerek yok.

Yeni ortaklar bulmak, binlerce potansiyel müşteriye ulaşmak veya markanızın imajını güçlendirmek istiyorsanız Instagram harika bir seçimdir. Bu kullanımı kolay araç, etkileyici pazarlama, marka bilinci oluşturma, satış ve ürün sunumu için harika bir seçenektir. Bu platformu profesyonelce kullanmak için pazarlama bütçenizi belirleyin, hedef kitlenizi tanımlayın ve görsel olarak çekici özgün içerikler hazırlayın.

Gördüğünüz ve muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Instagram doğru kullanıldığında işinizi değiştirebilir. Bu nedenle, tam potansiyelini kullanmayı kaçırmayın. Örneğin, yalnızca bir Instagram WordPress eklentisi ile Instagram akışınızı web sitenize dahil edebilirsiniz. Ayrıca bu, web sitenizin ziyaretçilerinin en son Instagram içeriğiniz hakkında güncel kalmasına yardımcı olacaktır. İşte herkesin kullanabileceği profesyonel Instagram WordPress eklentiler listemiz!

1. Smash Balloon Social Photo Feed

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

Taze içerik, müşterilerin etkileşimde kalmasını etkileyen önde gelen unsurlardan birisidir. Özellikle işletmenizin niş alanı fotoğrafa ve görsel içeriğe dayandığında bu etken oldukça önemlidir. Smash Balloon Social Photo Feed eklentisi, bu eksikliğin olmamasını sağlar ve otomatik olarak web sitenizde instagram paylaşımlarınızı görmenize imkân sunar.

Bununla birlikte, Instagram içeriğinizin düzenli olarak gelmesini ve güncellenmesini sağlamak için ek seçeneğe ihtiyacınız yok. Bu profesyonel aracın özelleştirilmesi kolaydır, böylece Instagram akışınızı markanıza ve web sitesi stilinize uyarlayabilirsiniz. Boyutları, renkleri ve yazı tiplerini her açıdan tercihlerinize uyacak şekilde özelleştirin.

Ayrıca, Instagram hikayelerini görüntüleyebilir ve daha fazla etkileşim almak için doğrudan web sitenizde yayınlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumu hakkında daha fazla bilgi için resmi sitelerine göz atabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz.

Smash Balloon Social Photo Feed'i en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Instagram hikayeleri görüntüleme özelliği
 • Belirli gönderileri vurgulayabilme olanağı
 • Otomatik güncellemeler yapması
 • Derinden özelleştirilebilir olması

Social Slider Widget

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

Social Slider Widget, bir nedenle listemizde ikinci sırada yer alıyor. Bu kullanımı kolay eklenti, birçok kullanışlı seçenek sunar. Tek yapmanız gereken bir widget oluşturmak, ayarları düzenlemek ve bir kısa kodla web sitenizin herhangi bir yerine eklemek. Bu tamamen duyarlı Instagram eklentisi, küçük resimleri, orta veya tam boyutlu görüntüleri kolaylıkla göstermenize olanak tanır.

Ayrıca, birden fazla Instagram hesabını yetkilendirebilir ve birkaç ilgili hesap çalıştırmanız durumunda herhangi bir sınırlama olmaksızın aynı anda birden fazla gönderiyi gösterebilirsiniz. Tasarımını ve öğelerini özelleştirmek, oldukça kolaydır.

Boyutu, görüntü ve sütun sayısını, çözünürlük gibi ve daha birçok ayarı ayarlayabilme şansınız bulunuyor. Ayrıca tarihe, popülerliğe göre sıra seçebilir veya rastgele sıra ile gidebilirsiniz. Ek olarak hesap başlığını gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Son olarak, bu araç bir API anahtarı gerektirmez – sadece Instagram kullanıcı adını girin ve eklentinin tüm faydalarından yararlanın.

Social Slider Widget'ı en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Resimleri yan sütunda veya küçük resimlerde görüntüleme
 • API Anahtarına Gerek olmaması
 • Aynı anda gösterilen çoklu gönderiler
 • Küçük resimleri, orta veya tam boyutlu resimleri görüntüleme

3. Tagembed

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

Web sitenize canlılık katmak istiyor ancak web sitesi performansıyla ilgili endişeleriniz mi var? O zaman endişelenmenize gerek yok çünkü Tagembed'in WordPress için Instagram Feed Plugin'i sizin için listeye ekledik.

Bu eklenti hashtag'ler, bahsetmeler, tanıtıcılar vb. gibi istediğiniz kaynaktan tüm Instagram gönderilerini toplar ve bunları %100 duyarlı bir özet akışında görüntüler. Instagram ile birlikte 18+ sosyal medya platformuyla da uyumludur. Eklenti, web sitenize daha fazla zarafet ve çekicilik katmak için “feed” özelleştirmenize de olanak tanır. Denetleme özelliğiyle, kullanıcılar tüm alakasız içeriği feed'inizden kaldırabilir ve web sitenizin kalitesini koruyabilme imkânınız bulunuyor.

Tagembed'den Instagram Feed Plugin'i en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Widget'ı ihtiyacınıza göre kişiselleştirme imkânı
 • Her pazarlama bütçesine uyan ücretsiz Forever planı
 • Web sitesi hızını etkilemeden her türlü görsel medya içeriğini yayınlamak için uyumlu olması.
 • Analytics, Özel CSS, Duyarlı yayınlar ve daha fazlası

4. Feed Them Social

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

Feed Them Social eklentisi, yalnızca sitenizde Instagram gönderilerini görüntülemek istiyorsanız harika değil, aynı zamanda size Facebook sayfalarını, Twitter, Pinterest ve YouTube yayınlarını da paylaşma şansı verir. İlk etapta, ihtiyaç duyduğunuz kadar gönderi ekleme olanağına sahip olacaksınız.

Bunun dışında, hedeflerinize bağlı olarak herhangi bir gönderide, sayfada veya kenar çubuğunda sosyal beslemeleri görüntüleyebilirsiniz. Takipçilerinizi artırmak istiyorsanız, herhangi bir yayının üstüne veya altına Beğen ve / veya Takip Et düğmelerini eklemeniz yeterlidir. Öte yandan, kullanıcıların içeriğinizi diğer sosyal medya kanallarında paylaşabilmeleri için Paylaş seçeneklerini dahil edebilirsiniz. Tüm bunlar yeterli değilse, bu eklentinin premium bir uzantı da sunduğunu duymaktan memnun olacaksınız. Bu sayede, her bir sosyal besleme için kaç gönderi, resim, tweet veya video ayarlayabileceksiniz.

Feed Them Social'ı en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Yazı tipi renklerini özelleştirme şansı.
 • Sosyal Medya için Paylaşma Seçenekleri
 • Beğen ve/veya Takip Et butonları ekleme imkânı

5. Social Feed Galery

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

En kullanıcı dostu Instagram WordPress eklentisi olarak tanımlanan Social Feed Gallery, entegrasyonu basitleştirmek ve sayısız işlevsellik sunmak için oluşturulmuştur. Bu eklenti size yalnızca tek tıklamayla kurulum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birçok temel özelliği de bütünleştirir.

Aynı zamanda kimlik bilgilerinizi ekleyebilir ve ardından "Yeni hesap ekle"yi tıklayarak Instagram @kullanıcıadı veya #tags öğesini seçebilirsiniz. Ayrıca “Instagram Feed” tam görünümünü, konumunu ve düzenini ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Diğer bir deyişle resimleri, arka planları ve butonların görünümünü ve verdiği hissi ayarlayabilirsiniz.

Social Feed Gallery'yi en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Tek tıkla kurulum yapılması
 • Tam özelleştirme imkânı
 • Kimlik bilgilerinizi ekleme şansı

6. WPZOOM

Önde Gelen 6 Instagram WordPress Eklentisi | Atak Domain Hosting

Ne tür bir işletme yürütürseniz yürütün, WPZOOM Social Feed Widget, web sitenizi güncel tutmanıza ve müşterilerinizi güncel tutmanıza olanak tanır. Bu tamamen özelleştirilebilir eklenti, Instagram akışını herhangi bir web sitesinde görüntülemek için çok yönlü işlevleri destekler.

Bu widget'ı ayrıca ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. İster sayfanızın en üstüne yerleştirebilir ister altbilginizi canlandırmak veya sol/sağ tarafta görüntülemek istiyorsanız düzenleme yapabilme imkânınız bulunuyor kısaca elinizde tam bir özgürlüğe sahipsiniz diyebiliriz.

Örneğin bir moda blogu gibi nişe özel bir site işletiyorsanız, bu widget'ın renklerden yazı tiplerine kadar tasarımının her bölümünü değiştirmenize izin verdiğini duymaktan memnun olacaksınız. Kısaca İstediğiniz herhangi bir Instagram hesabının genel gönderilerini görüntüleyebilirsiniz. Artık yalnızca kendi akışınızı paylaşmakla sınırlı değilsiniz.

WPZOOM Social Feed Widget'ı en iyi Instagram WordPress eklentisi yapan özellikler:

 • Tam özelleştirme
 • Esnek ayarlar
 • Birden fazla gönderiyi paylaşın

Özet

Instagram'ın potansiyeli tartışılmaz derecede büyük olduğunu biliyoruz. Akıllıca kullanırsanız, işinize birçok yönden fayda sağlarsınız. Örneğin, kullanımı kolay öğelere ve birçok özelleştirme seçeneğine sahip Instagram WordPress eklentilerini deneyebilirsiniz. Stillerini web sitenizin görünümüne uyarlayın ve trafiğinizi, takipçilerinizi ve etkileşiminizi artırmaya başlayın.

Bu eklentilerin büyük çoğunluğu ücretsizdir fakat bir süre sonra işletmenizin büyümesine oranla eklentiler sizin için yetersiz kalabilir. Bu sebeple eklentilerin mevcut “Pro” paketlerine yükseltmekten çekinmemeniz gerektiğini hatırlatalım. Şunu unutmayın, rakip sitelerin önüne geçebilmenizi sağlayacak önde gelen unsurlardan birisi risk almaktır.