Port IP Nedir?
11.09.2020 17:59 5878 Görüntülendi

Port IP Nedir?

Bağlantı noktası numaranızı nasıl bulabilirsiniz?

Port Ip Nedir- Atak Domain Hosting İster bir uygulamaya erişim vermek ister güvenlik duvarı protokollerinizi yapılandırmak isteyin, çeşitli web sitelerine ve hizmetlere çevrimiçi olarak erişmek için ağınızın bağlantı noktası numaralarını kullanabilirsiniz.

Bağlantı noktalarınızı bulmak istiyorsanız, önce yönlendiricinizin IP adresini bilmeniz gerekir. Bunu bir port numarasını kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

IP Adresini Öğren!

Bağlantı noktası numaralarınızı kontrol etmek için aşağıdaki üç adımı izleyin.

Windows’ta bağlantı noktası numaranızı nasıl bulabilirsiniz?

I. Senin başlayın komut istemi

II. Tür ipconfig biri

III. Ardından farklı bağlantı noktası numaralarının bir listesi için netstat -a yazın

Mac’te bağlantı noktası numaranızı nasıl bulabilirsiniz?

I. Başlangıç sistem ayarları

II. Git Ağı> Gelişmiş

III. Bağlantı Noktası Tarama sekmesine tıklayın ve taramak istediğiniz IP adresini girin.

Bağlantı Noktasını Öğren!

Bağlantı noktası numarası nedir?

Bağlantı noktası numarası, sunucunuza iletildiğinde belirli bir mesajın adıdır. Hizmetin türüne bağlı olarak, iki farklı bağlantı noktasından birine atanır: UDP ve TCP.

UDP ve TCP bağlantı noktaları arasındaki fark nedir?

TCP Bağlantı Noktaları: TCP, İletim Kontrol Protokolü anlamına gelir ve verileri göndermeden önce bağlanan ve genellikle daha güvenilir kılan bir yöntemdir.

UDP Bağlantı Noktaları: UDP, Kullanıcı Datagram Protokolü anlamına gelir ve bu yöntem veri paketlerini önce bağlanmadan gönderir, bu da genellikle daha hızlı olmasını sağlar.

Port numaranızı neden bilmelisiniz?

Bazı yazılımlar farklı bağlantı noktası türleri kullanabileceğinden, bağlantı noktası numaralarınızı taramak güvenlik duvarları kurmanıza ve uygulamalara özel izinler vermenize yardımcı olabilir.

Liman Nedir?

Ayrıca, ağ bağlantı noktaları, bir ağdan gelen bilgileri belirli uygulamalara belirlenmiş bir makineye yönlendirmek için kullanılır. Örneğin, ağınızdaki bir Windows PC’de Uzak Masa üstünü etkinleştirmek istiyorsanız. Açıklığa kavuşturmak için 3489 numaralı bağlantı noktasının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Daha sonra bu noktada uygun bilgisayara yönlendirme.

Bağlantı Noktası Tarayıcı Nedir?

Ayrıca Bağlantı Noktası Tarayıcı aracı, bir ağdaki hangi bağlantı noktalarının iletişim için açık olduğunu görüntüler. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, bir bağlantı noktasının açık olup olmadığı, IP güvenlik kameralarının kurulmasına, bir ağın güvenli olup olmadığının belirlenmesine ve ağla ilgili diğer işlemlere yardımcı olabilir.

Bu nedenle, başlamak için sayfanın üst kısmına geçerli bir IP adresi veya URL girin. Bundan sonra, IP/URL üzerindeki bağlantı noktalarını tek tek veya önceden hazırlanmış paketler halinde tarayabilirsiniz.

Tarama Türleri

Basitçe belirtmek gerekirse, Gold Üye iseniz. Ayrıca, bağlantı noktalarını sayısal bir aralıkta veya özel bir pakette tarayabilirsiniz (Herhangi bir tarama türü için aynı anda 100 bağlantı noktasından fazla olamaz).

Örneğin, tek tek taramak için “bireysel”i seçin, geçerli bir bağlantı noktası numarası girin ve” Tara”yı seçin. Açıklığa kavuşturmak için, Port Tarayıcı aracı, seçilen portun durumunu tarama düğmesinin altında görüntüleyecektir.

Ayrıca, paket türüne göre taramak için “paket”i seçin ve açılır menüden bir paket seçin. Paketin içerdiği bağlantı noktaları açılır menünün altında görüntülenecektir. Seçiminizi yaptıktan sonra “Tara”yı seçin. Açıklığa kavuşturmak için, Port Tarayıcı aracı paketteki her portun durumunu tarama düğmesinin altında görüntüleyecektir.

Sayısal aralığa göre taramak için, “aralık”ı seçin, başlatmak için geçerli bir bağlantı noktası numarası girin, durdurmak için başka bir geçerli bağlantı noktası numarası girin ve “Tara”yı seçin. Bağlantı Noktası Tarayıcı aracı, tarama düğmesinin altındaki başlangıç ​​ve bitiş bağlantı noktaları dahil olmak üzere arasındaki her bağlantı noktasının durumunu görüntüleyecektir.

Örneğin, özel paketle taramak için, “özel”i seçin, taramak için istenen her bağlantı noktasını gösterilen metin kutusuna kendi satırında girin ve “Tara”yı seçin. Port Tarayıcı aracı daha sonra, tarama düğmesinin altında girilen her bağlantı noktasının durumunu görüntüleyecektir.

Ayrıca, bir bağlantı noktası açık olarak görüntüleniyorsa, bu, uzaktan iletişim için açık olduğu anlamına gelir. Aksi takdirde, bağlantı noktası uzak iletişime kapatılmalıdır. Aracımız aracılığıyla bir bağlantı noktası kapalı olarak görüntülendiğinden emin olmak için yönlendirici yapılandırmanızı her zaman iki kez kontrol etmelisiniz. Sonuç olarak, düşük ağ hızları veya yavaş makineler, bağlantı noktalarının yanlışlıkla kapalı olarak sınıflandırılmasına neden olabilir.