Tucows’den Domain Nasıl Transfer Edilir?
06.04.2020 11:00 3885 Görüntülendi

Tucows’den Domain Nasıl Transfer Edilir?

Sitenizi mevcut hesabınızdan Atak Domain‘e transfer edebilirsiniz. Neden Atak Domain? Çünkü interneti herkes için açık, ücretsiz ve güvenli tutarak bireylerin ve tüketicilerin haklarını desteklemeye çalışıyoruz. Daha bilgili, tecrübeli ve profesyonel Destek Ekibimiz kapsamında uygun fiyatlarla, 7/24 her konuda birinci sınıf hizmetlerle size yardımcı olmaya hazırız.
Domaininizi Tucows hesabınızdan kolay ve basit birkaç işlemle kısa bir zamanda Atak Domain’e aktarabilirsiniz. Başarılı bir domain transferi sağlamak için aşağıda belirtilen işlemleri sırasıyla takip edelim:
Önemli uyarılar:
1. Domaininiz mevcut kayıt kuruluşunuzda en az 60 gün süreyle kaydedilmiş veya transfer edilmiş olmalıdır. Ancak Domain Sahibi Değişikliğinden sonra 60 gün süreli transfer kilidi uygulanmasını istendiyse, alan adları başka bir domain kayıt kuruluşuna transfer için uygun değildir.
2. Bir domain aktarıldığında, domaininizle ilişkili ad sunucuları aynı kalır. Ancak, domaininizi DNS'ye geçirene kadar belli bir süre çalışmamasına neden olur. (Barındırma şirketiniz gibi üçüncü taraf bir DNS kullanıyorsanız, etki alanı aktarımı kesinti sorunlarına neden olmaz. Çünkü aktarım sırasında DNS sunucusu ayarları değişmez.)
3. Domain aktarımı yapmak için, önce Tucows’dan Auth / EPP kodunu (varsa) almanız gerekir. Bunun için ise domain kayıt tarihinden veya önceki aktarım tarihinden 60 gün geçmiş olduğuna emin olun ve Aktarma Kilidinin kapalı konumda olmasına dikkat edin.
4. Tucows bir toptan satış şirketi olarak faaliyet göstermektedir ve çok sayıda satıcıya sahiptir, bu nedenle alan adını doğrudan kaydettirdiğiniz şirketle iletişime geçmeniz gerekebilir.
Tucows'dan kilit açmak için;

  • OpenSRS hesabınıza Tucows ile giriş yapın (alan adınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın)
  • Alan Adı Kilitleme'ye gidin, Devre Dışı Bırak'ı seçin ve Gönder'e tıklayın.

  • Tucows'tan Auth / EPP kodu almak için:

  • OpenSRS hesabınıza Tucows ile giriş yapın (alan adınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın)
  • Etki Alanı Ekstraları'ndan Bilgi'yi tıklayın.

  • , Alan adınızın kilidi açıldığında ve Auth / EPP kodunuzu aldığınızda Atak Domain’e transferi başlatabilirsiniz. Aktarma hakkında daha fazla bilgi almak için Atak Domain destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Bu işlem sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, tecrübeli destek ekibimiz size yardımcı olmaya hazırdır.