.uk - .co.uk - .org.uk domain uzantıları nasıl transfer edilir?
08.08.2019 14:45 459 Görüntülendi

.uk - .co.uk - .org.uk domain uzantıları nasıl transfer edilir?

.com/net.org alan adlarının aksine, .co.uk alan adlarında auth code/epp code/domain şifresi yoktur. Bunun yerine, bu alan adları için kendilerine özgü bir transfer sistemi kullanmaktadırlar. Her registrar – domain kayıt firmasına ait bir IPS-TAG mevcuttur. Domaini bir registrar şirketinden diğerine taşımak için, bu Tag mevcut registrar tarafından değiştirilmelidir. .uk .co.uk yada .org.uk domainimi nasıl transfer ederim? .uk uzantılı domainler yetki kodları ve transfer kilidi kullanmazlar.

 Gelen Transferler

.uk uzantılı domainlerin Atak Domain’e transferi için aşağıdaki süreci izleyiniz; -Mevcut registrar – domain firmanız ile iletişime geçin ve onlardan alan adınızdaki IPS TAG’ınızı 1API-DE olarak değiştirmelerini talep ediniz. .uk - .co.uk .org.uk domain transfer fiyatı ne kadar? Sistemimize transfer siparişi gönderildiğinde, 1 yıllık yenileme ücretleri kartınızdan kesilir veya havale talep edilecektir.

Giden Transferler

.Uk domainlerini bizim sistemimizden transfer etmek için lütfen Atak Domain müşteri paneliniz üzerinden bilet açınız yada  domain transferini , transfer edilecek registrar firma sisteminde başlatın.