VPS Nedir?
16.09.2020 10:50 20 Görüntülendi

VPS Nedir?

VPS Nedir- Atak Domain HostingVPS barındırma (veya özel sunucu barındırma), standart paylaşılan web barındırma hizmeti ile özel sunucu hizmetleri arasında mükemmel bir şekilde konumlandırılmış benzersiz bir barındırma teknolojisidir.

Paylaşılan sunuculardan daha fazla sunucu gücü, işlevsellik ve esneklik sunan, ancak özel sunucu fiyatı etiketi olmayan bir barındırma planına ihtiyaç duyan şirketler için en iyisidir.

Fiziksel olarak çevrimiçi sunucu olarak hizmet veren sanal bir makineniz var. Bu, kullanıcının istediği zaman kullanacağı bir işletim sistemini çalıştırabilir. Bu makine kaynaklar açısından muazzamdır, bu nedenle sanal bir özel sunucu kiralama hizmeti kiraladığınızda bu sadece size bağlı değildir. Bu, çok daha fazla insanı destekleyebilir.

VPS, web sitenizi fiziksel bir sunucu üzerindeki sanal bölmelerde barındırmanıza olanak tanır. Bu, paylaşılan bir barındırma sunucusuna çok yakın görünse de aslında çok farklıdır çünkü kendi işletim sisteminiz, özel kaynaklarınız (CPU ve RAM) ve sanal bir özel sunucuda ayrılmış depolama alanınız vardır.

Kurumsal Sanal Sunucular

Hepsi arasındaki ayrım, sunucu işletim sistemine kurulu sanal katmanlar tarafından verilmektedir. Böylelikle, sözleşmeli neye bağlı olarak ve nihayetinde hizmet abonesinin istekleri göz önünde bulundurularak her zaman farklı bir şekilde birbiri tarafından tek başına kullanılan farklı bölümler elde edilir.

VPS Ne için Kullanılır?

Bir şirket için sanal özel sunucu hizmeti; Projeleriniz için gerekli programlar, uygulamalar veya kitaplıkları yüklemek için uzak bir bilgisayardan, böylece kendi bilgisayarınızda bellek veya diğer kaynakları kullanmazsınız. Bu şekilde, tamamen özel bir ortam elde edersiniz, böylece sonsuz kaynakları dağıtmanıza veya ekiplerinizi ifşa etmenize gerek kalmaz.

Ancak, buna ek olarak, ilgili veri tabanları ve e-posta hesaplarıyla birden çok web barındırıcısı oluşturma imkanına sahipsiniz.

Hepsinden iyisi, sistemde yönetici olarak size verilebilecek tüm ayrıcalıklara sahip olduğunuz, tahmin edebileceğiniz gibi, tamamen kontrol edebilirsiniz.

Özel Sunucu Şirketleri

Özel Sunucu Şirketler - Atak Domain Hosting

Birçoğuna ikincil ancak kayda değer olan bir şey, bu hizmetle kötü amaçlı yazılımların yanı sıra ekran görüntülerinden, kilitlerden ve diğer güvensizlik ve rahatsızlık türlerinden de kaçınmanızdır.

Başka bir ek sanal özel sunucu o bize bilgisayarlar için, belki de güçlü yazılımı çalıştırmak için izin vermesidir.

Son olarak, karıştırılabilecek başka bir hizmet olduğunu ve bu VPN veya sanal özel ağ olduğunu hatırlamak istiyoruz. Çok dikkatli olun, çünkü güvenliği sağlayan ve ağlar aracılığıyla kullanılan araçlar olmanın yanı sıra, hiçbir ortak noktaları yoktur.

İşletim Sistemi Yama Yönetimi

İşletim Sistemi, Yama Yönetimi’nden yararlanarak, çalışan sanal makinelerinizi kusurlara ve güvenlik açıklarına karşı koruyun. Bir sanal makine grubuna işletim sistemi yamaları uygulayabilir, tüm ortamlarınızda yama uygunluğu verilerini alabilir ve sanal makinelerinizde işletim sistemi yamalarının yüklenmesini otomatik hale getirebilirsiniz.

Tek Kiracılı Düğümler

Tek kiracılı düğümler yalnızca sizin kullanımınıza tahsis edilmiş fiziksel Compute Engine sunucularıdır. Tek kiracılı düğümler kendi lisansınızı getirme (BYOL) uygulamalarının dağıtımını basitleştirir. Tek kiracılı düğümler normal işlem örnekleri ile aynı makine türlerine ve sanal makine yapılandırma seçeneklerine erişim sağlar.

Kurumsal Sanal Sunucular Özel Sunucu Şirketleri VPS Ne için Kullanılır İşletim Sistemi Yama Yönetimi VPS Nedir VPS