Wordpress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?
06.01.2022 13:13 292 Görüntülendi

Wordpress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?

Bu yazımızda "Wordpress hosting nedir" konusuna değineceğiz. Yazımıza başlamadan önce Wordpress alt yapısını kullanan bir kaç siteden bahsedelim mi?
Wordpress alt yapısını kullanan sitelerin başında Adobe, Linkedin, Blackberry, Gitti Gidiyor gibi pek çok ünlü site bulunuyor peki siz neden Wordpress alt yapısını kullanmalısınız?

Wordpress günümüzde kod yazmayı bilmeyen kişilerin en çok tercih ettikleri CMS (İçerik Yönetim Sistemidir). Wordpress içerisinde barındırdığı binlerce tema ve eklenti ile kod yazmayı bilmeyen kişilerin hayallerindeki siteyi kolayca yayınlamasına olanak sağlar.

Wordpress içerisinde yer alan ve Wordpress alt yapısı için hazırlanmış pek çok profesyonel tema bulunmaktadır. Bu temaların başında teknik servis, yemek, teknoloji, blog, kafe ve kurumsal temalar gelmektedir.

Peki neden Wordpress hosting kullanmalısınız?

Neden Wordpress Hosting Kullanmalısınız?

WordPress hosting, WordPress web siteleri için özel olarak tasarlanmış bir web hosting türüdür. WordPress web siteleri diğer web sitelerinden çok daha farklı olduğu için, düzgün bir şekilde optimize edilmezlerse işlevsellikle ilgili sorunlar yaşayabilirler. Bu sadece okuyucuların ve müşterilerin sitenizi ziyaret etmeyi bırakmayla kalmaz, aynı zamanda büyük bir satış kaybına da yol açabilir. WordPress web siteniz için doğru barındırmayı seçmek için bazı ipuçları aşağıda.

Güvenli barındırma, bütün web siteleri için gereklidir. Veri güvenliğinizi sağlamanın ve müşterilerinizi güvende tutmanın tek yoludur. WordPress kurulumunuz için güçlü güvenlik protokollerine ve özel ortamlara sahip bir ana bilgisayar bulmak önemlidir. Güvenlik duvarları ve otomatik yedeklemeler, sitenizi kötü amaçlı kodlara karşı güvende tuttukları için güvenli bir barındırma ortamının en önemli özellikleri arasındadır. İyi yönetilen bir WordPress barındırma sistemi, WordPress'in güçlü yanlarını kullanarak web sitenizin olabildiğince sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

İyi bir WordPress hosting hizmeti, size WordPress siteleri için özel olarak tasarlanmış araçlar sunacaktır. Özel sunucular, otomatik yazılım güncellemeleri ve WordPress uzman destek ekibimizle hizmet verecektir. Bu tür bir hizmet genellikle diğer barındırma hizmetlerinden daha pahalı olsa da, daha yüksek düzeyde güvenlik ve esneklik sunacaktır. WordPress barındırma planı, web siteniz için özel olarak tasarlanacak ve web sitenizi çalıştırmak için gerekli tüm özellikleri sağlayacaktır. Bu, WordPress kurulumunuzla ilgili sorunlarla uğraşmak istemeyenler için de daha iyi bir seçimdir.

Wordpress Hosting Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wordpress hosting satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, satın alınacak olan sunucunun wordpress için en iyi bir şekilde optimize edilmiş olmasıdır.

Yanı sıra hosting hizmetini almadan önce paketin detayları sitenizin sorunsuz bir şekilde faaliyet göstermesi için son derece önem arz etmektedir.

Wordpress hosting paketleri satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

  • Disk boyut
  • Trafik Limiti
  • Inode Limiti
  • Hosting Lokasyonu
  • Subdomain Limitleri
  • CPU & Ram

gibi pek çok kritere dikkat etmelisiniz.

Hali hazırda bir web siteniz var ise şu anki kullanımda olan disk boyutunu, aylık alınan trafik miktarını ve sitenin dilini baz alarak ideal wordpress hosting paketini satın alabilirsiniz.

Yeni başlayan/ faaliyete henüz geçmemiş projeler için önerimiz Starter Wordpress Hosting paketimiz olacaktır.

Açılacak ya da faaliyet gösterecek olan sitenin dilinin İngilizce olması durumunda Amerika Lokasyon Wordpress Hosting tercih etmelisiniz. Hosting seçimlerinde lokasyon kullanıcılarının siteye hızlı ve kesintisiz bir şekilde erişebilmesi için son derece önemlidir.

WordPress Nedir - Neden Wordpress Kullanmalısınız?

WordPress, programlama bilgisi olmadan içerik oluşturmanıza ve düzenlemenize izin veren bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Bu, kodlama deneyimi olmayan içerik üreticilerinin kendi sitelerini oluşturmasını ve yönetmesini kolaylaştırır.

WordPress kullanarak kendi sayfalarınızı, gönderilerinizi ve resimlerinizi oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca sitenizi temalar, eklentiler ve özel eklentilerle de özelleştirebilirsiniz. Herhangi bir bilgi sahibi olmadan sitenizin görünümünü ve verdiği hissi kendiniz değiştirebileceğiniz için WordPress kullanmanın faydaları, kullanım kolaylığının çok ötesine geçer.

Wordpressin kullanımı ücretsizdir ve kullanmak için herhangi bir programlama dili bilmenize gerek yoktur. Ayrıca sitenize herhangi bir zorluk çekmeden resim ve video ekleyebilirsiniz. WordPress ile yapılamayacak proje neredeyse yoktur.

WordPress, web siteleri oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran güçlü bir platformdur ve İnternet'teki en popüler ve en modern içerik yönetim sistemidir. PHP ile kodlanan Wordpressi indirmek tamamen ücretsizdir. WordPress, merkezi bir yönetim panosu aracılığıyla bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Bir metin düzenleyici kullanarak içeriğinizi özelleştirebilir ve sitedeki farklı tasarım öğelerini özelleştirebilirsiniz. Ayrıca Wordpress üzerinden makaleler yayınlayabilir ve diğer okuyucuların bu gönderiler hakkında yorum yapmasına izin verebilirsiniz.

En Uygun Fiyatlarla WordPress Hosting Satın Al!