.XYZ  Registry Portföyüne 10 Farklı Uzantı Ekledi
01.04.2022 09:16 387 Görüntülendi

.XYZ Registry Portföyüne 10 Farklı Uzantı Ekledi

.XYZ Registry, 10 yeni domain uzantısının satın alınmasıyla büyümeye hızlandırıyor: .Game, .Guitars, .Audio, .Christmas, .Diet, .Flowers, .Hosting, .Pics, .Mom ve.LOL. Geçen yıl .Tickets uzantısını satın almasından sonra, bu, .XYZ'nin iki yıllık bir süre içinde satın aldığı 21 TLD ile toplam sahip olduğu domain uzantı sayısını 33'e çıkarttı.

10 tane yeni alan adı uzantısının tümü şu an halihazırda satış yapmaktalar. Bunlar,  .Game, .Flowers ve .LOL dahil olmak üzere çeşitlilik arz etmektedir. Envanterlerini sürekli olarak çeşitlendirmeleri, .XYZ'nin Atak Domain, Olipso, Domain Name API dâhil, yerleşik küresel kayıt şirketi iş ortakları ağının kendi müşterilerine sunabileceği domain seçeneklerini artırmaktadır.

Başlarda satışı oldukça düşük olan .XYZ, son yıllarda olağanüstü bir büyüme kaydetti..XYZ Registry, dünyanın en popüler yeni alan adı uzantısı olan .XYZ kaydına oldukça büyük yatırımlar yaptı ve sürekli yatırımı sürekli iyileştirmektedir.

.XYZ alan adı, dünya çapında bir sükse yaptı ve kullanımda 1 numaralı yeni gTLD olarak kabul edilmektedir. .XYZ, 2022'de .info'yu geride bırakarak, .com, .net ve .org alan uzantılarının ardındaki 4. genel alan adı olarak yerini almıştır.

.XYZ Registry, yılda 1-3 yeni alan adı uzantısı edinip piyasaya sürdükten sonra, 2015'ten 2019'a kadar katlanarak büyüdü. 2018'deki .Monster ve .Baby'nin ardından, .XYZ, Mart 2021'de beş TLD'yi genel kullanıma sunarak, bunu bir adım daha ileri götürdü ve güzellik sektörünün ilk alan adları olan .beauty, .hair, .skin, .Makeup ve çok yönlü .quest ortaya koydu. .XYZ, bundan kısa bir süre sonra 2021'de beş tane daha alan adı satın alacaklarını duyurdu: konut ve ulaşım pazarları için .Homes, .Autos, .Motorcycles, .Boats ve .Yachts alan adı uzantıları, yeni ve daha erişilebilir bir fiyatlandırma yapısıyla Haziran ayında yeniden hizmete açıldı. Kayıt şirketi daha sonra, Bilet satışlarının önümüzdeki birkaç yıl içinde hızla artması beklendiği için yeniden piyasaya sürülmek üzere olan önde gelen bir alan olan .tickets'in zamanında satın alındığını duyurdu. .XYZ tarafından yapılan bu son satın alma, son iki yılda sundukları tekliflerde, %175'lik bir büyümeye işaret etmektedir.

.XYZ, bu 10 yeni TLD'yi satın alarak, Uni Naming & Registry Corp'tan bu 10 yeni TLD'nin yönetimini devralmıştır. Bu 10 TLD, .XYZ tarafından büyüme potansiyelleri nedeniyle özel olarak seçilmiştir ve bu, .XYZ Registry'nin müşterilerinin taleplerini karşılama misyonuyla uyumludur. Örneğin, .Game alan adı, 2026 yılına kadar 287 milyar dolara ulaşması beklenen hızla büyüyen 167 milyar dolarlık oyun endüstrisinin üyeleri için idealdir. 21,6 milyar dolarlık müzik endüstrisinin üyeleri seslerini .audio ve .guitars ile duyurabilmektedirler.

Satın alma, .XYZ'nin çevrimiçi rekabet ve seçim yaratma misyonunu da sürdürmektedir. .XYZ'nin CEO'su ve Kurucusu Daniel Negari şunları söylemektedir: “Misyonumuz, .XYZ çevrimiçi olarak etiketlenen alan adları ailesiyle dünyanın her yerinde kısa, akılda kalıcı ve sezgisel alan adlarını kullanılabilir hale getirmektir. Özellikle tüm dünyayı .LOL yapmak için sabırsızlanıyorum."

.XYZ hakkında

.XYZ, dünyanın en popüler yeni alan adı .XYZ dahil olmak üzere herkese yeni alan adı seçenekleri sunan, yeni nesil bir teknoloji şirketidir. Kayıt şirketi ayrıca, .Cars, .Car ve .Auto, .College, .Rent, .Security, .Protection, .Theatre, .Storage, .Baby, .Monster, .Beauty, .Hair, .Skin, .Makeup, . Quest, .houses, .cars, .motorcycles, .boats, .yachts ve .Tickets. alan adlarını işletmektedir.

Hemen Bir Domain Sorgula ve Kaydet!