Symantec SSL Sertifikası

Symantec SSL sertifikaları ile beraber dinamik site mührün sağlanır. Site mühründe "Norton Safed Powered by Symantec®" ifadesi bulunur.

SSL Fiyatları
 • Comodo SSL
 • GeoTrust SSL
 • RapidSSL SSL
 • thawte SSL
 • Symantec SSL
 • GlobalSign SSL
 • Certum SSL
 • DigiCert SSL
 • e-tugra SSL
 • AlphaSSL SSL
 • GoGetSSL SSL
 • Sectigo SSL

Symantec SSL

Tür Belge Mobil Alt alan adı Onay
Symantec Secure Site Hosting Symantec Secure Site Hosting OV Belge
19 .90 $ /Ay
Symantec Secure Site Pro Symantec Secure Site Pro OV Belge
49 .90 $ /Ay
Symantec Secure Site EV Symantec Secure Site EV DV Domain
49 .90 $ /Ay
Symantec Secure Site Pro EV Symantec Secure Site Pro EV EV Belge
76 .90 $ /Ay
Symantec SSL Sertifikasının Avantajları ve Özellikleri
%100 Güçlü Şifreleme

Symantec SSL sertifikaları, çevrimiçi bilgilerinizi koruyan ve bunları her türlü tehditlerden kurtaran 256 bit modern algoritma sunar.

Sınırsız Yeniden Yayınlama (Reissue)

Özel anahtarınızı kaybetmeniz veya aynı sertifikayı başka bir sunucuda kullanmak istemeniz durumunda sertifikayı yeniden yayınlayabilirsiniz. Çoğu sertifika sağlayıcısı sınırsız yeniden yayınlama sunar.

%100 Tarayıcı Uyumluluğu

Symantec SSL sertifikaları tüm sunucu türleri, masaüstü ve mobil tarayıcılar ve işletim sistemleriyle en yüksek uyumluluğu taşır. Bu nedenle, müşterinizin web sitesine göz atarken karşılaşacağı herhangi bir uyarı işareti yoktur.

Garanti Teminatı

Symantec SSL sertifikaları, CA'nın sertifikayı yanlışlıkla vermesi durumunda 10.000$ garantiyle birlikte gelir.

Sertifika Yönetimi

Symantec SSL Wildcard sertifikası, sınırsız alt etki alanı güvenliğine izin verir, bu nedenle, tek bir sertifika tüm alt etki alanlarını güvence altına alır. Bireysel sertifika ile ilgilenmeye gerek yoktur.

Hızlı Düzenleme

Her iki Symantec SSL sertifikasının verilmesi 15 dakikaya kadar sürer. CA, yasal belgelerin derinlemesine doğrulanmasını gerektirmeyen, yalnızca etki alanının sahipliğini doğrular.

Symantec SSL Hakkında Bilgiler

Symantec SSL

Symantec, güvenlik açığı değerlendirmeleri ve kötü amaçlı yazılım taramasının yanı sıra EV, Wildcard, ECC ve SAN sertifikaları sunan sektör lideri bir SSL sertifika sağlayıcısıdır. Symantec, önde gelen bir SSL sağlayıcısından bekleyebileceğiniz her şeyi sunar. Müşteri destek hizmetleri birinci sınıftır ve farklı site güvenlik ihtiyaçlarına uyacak şekilde birden fazla SSL seçeneğine sahiptir.

Symantec'ten bir SSL sertifikası, web sitenizin güvenini ve güvenini anında artırarak markanızın tam çevrimiçi potansiyeline ulaşmasını sağlar. Symantec diğer SSL ürünlerinden daha pahalıdır. Fakat buna göre bir garanti verir.

Symantec, bir Fortune 500 teknoloji şirketidir. 1982'de kurulan Symantec, 35'ten fazla ülkede 11.000'den fazla çalışanıyla siber güvenlik endüstrisinde küresel bir lider haline geldi. 2010 yılında VeriSign'ın Sertifika Yetkilisi işini satın aldıktan sonra Symantec, SSL sertifikası endüstrisindeki en iyi şirketlerden biri oldu.

Symantec, ister etki alanı düzeyinde, ister şirket düzeyinde veya genişletilmiş doğrulama sertifikasında olsun, SSL sertifikaları için seçkin bir sağlayıcı oldu. Symantec daha sonra 2017 yılında DigiCert tarafından satın alındı.

Symantec SSL Ürünleri
1) Symantec Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL Sertifikaları: Bu dijital sertifikalar 1-10 gün içinde verilirken, 256 bitlik anahtarlarla en yüksek düzeyde şifreleme sunarlar. Güvenli Site Pro SSL ve Güvenli Site SSL sunar. Genişletilmiş bir doğrulama SSL sertifikası ile müşteriler, tarayıcılarının adres çubuğunun yanında güvenli bir sitede olduklarını bilmelerini sağlayan yeşil sekmeyi görebilir. Ancak, EV SSL sertifikaları ucuza gelmez ve yalnızca bir alan adını güvence altına alırlar.

2) Symantec İşletme Onaylı (OV) SSL Sertifikaları: Symantec’in işletme tarafından onaylanmış SSL sertifikaları da 256-bit'e kadar şifreleme sağlar. Güvenli Site Pro ve Wildcard SSL sunar. Yalnızca bir etki alanını güvence altına alan diğer işletme tarafından doğrulanmış seçeneklerden farklı olarak, Wildcard SSL, tek bir sertifika ile sınırsız alt etki alanını şifrelemenize izin verir.

Symantec’in tüm SSL sertifikalarının varsayılan olarak yıllık olarak yenilenmesi gerekir. Öngörülebilir bir gelecekte bu sertifika yetkilisine bağlı kalmayı planlıyorsanız, geçerlilik süresi 2-3 yıl olan SSL sertifikalarını da tercih edebilirsiniz.

Çoğu SSL sağlayıcısı, müşterilere birkaç ekstra özellik sunarak öne çıkmaya çalışır ve Symantec bir istisna değildir. SSL sertifikaları ile, kurulum denetleyicisi, birden çok sunucu için lisanslama ve tüm Symantec ürünlerinizi tek bir portaldan yönetme yeteneği gibi bonus tekliflerden yararlanabilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, Symantec SSL sertifikaları, alabileceğiniz en yüksek şifreleme seviyesi olan 256 bit anahtarlar içerir. Ek olarak, bu sertifika yetkilisi aşağıdakiler gibi birkaç ekstra güvenlik özelliği de sunar:

Daha kısa anahtar uzunlukları kullanan ancak mevcut şifreleme yöntemlerinden daha iyi koruma sağlayan ECC algoritması sunar. Ayrıca RSA algoritmasıyla aynı düzeyde güvenlik ve performans sunan, ancak imzalama için farklı bir şifreleme yöntemi ve algoritması kullanan dijital imzalar için DSA standardı barındırır.

Symantec SSL EV ve OV SSL İçin Gereken Belgeler

Tüzel Firmalar: Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, LLC, INC., LTD., PTY., GmBh, AŞ, vb. gibi eklere sahip olan firmalar başvuru yapabilir. NATO gibi Ticari Olmayan Kuruluşlar yasal durumlarını bildirmeleri gereklidir. (Gönderilen belgelerden sonra telefon ile aranarak doğrulama yapılmaktadır.) Doğrulama Evrakı
Şahıs Firmaları: Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, Doğrulama Evrakı
Devlet Kurumları: Kaysis.gov.tr Kaydı, Kurum Kuruluş Yılını Gösteren Belge , Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
Üniversiteler: Kuruluş Tarihini Gösteren Belge ya da Bakanlar Kurulu Kararı, YÖK Resmi Site Kaydı
KKTC Firmaları: Vergi Beyanı Belgesi, Kuruluş Sözleşmesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
D-U-N-S numarası ile hızlı doğrulama yapabilirsiniz. Dünyada işletmeleri tanımlayan, Data Universal Numbering System - Veri Evrensel Numaralandırma Sistemi adlı dokuz haneli bir numaradır.

EV SSL’de gösterilen sertifika sahibi firmanın resmî belgelerinde ve online sorgulamalarda gözüken unvan ile onaylanmaktadır. Unvanda değişiklik yapılamaz. EV SSL onayı tamamen SSL markası tarafından yapılmaktadır.

Symantec Discovery and Automation
Symantec Discovery and Automation KSSL / TLS ortamınızın kontrolünü ele geçirin! Keşif ve Otomasyon, Sertifika Yetkilisi ne olursa olsun tüm ortamda kurulu sertifikaların tespit edilmesini, izlenmesini ve otomatik olarak yenilenmesini sağlayan bir hizmettir. Hizmet gelişmiş bir hibrit dağıtım kullanır. SSL / TLS sertifikalarınız üzerinde eksiksiz, entegre kontrol sağlamak için modeldir.

Keşif ve Otomasyon size şu konularda yardımcı olacaktır:
- Ağlarımızdaki sertifikaların kapsamlı bir görünümünü alın
- Sertifikanın sona ermesi nedeniyle planlanmamış kesintilerden kaçının
- Sorunsuz, otomatik sertifika yenilemelerini sağlayın
- Güvenlik açıklarına ve güvenlik sorunlarına hızlı yanıt verin
- Görünürlük, çeviklik, güvenlik, hızlı dağıtım ve kolay erişilebilirlik için bulut tabanlı bir hizmet olarak tasarlanmıştır. Tek seferlik veya yinelenen taramalar ayarlayabilir ve her taramanın sonunda özelleştirilmiş uyarılar ve raporlar alabilirsiniz.

Symantec Discovery and Automation, tüm raporlar, durum, ortak isim, marka, yayıncı, anahtar algoritması, karma algoritma, güvenlik sorunu gibi mevcut düzinelerce filtre ile kişiselleştirilebilir. Bulunan herhangi bir sertifika, seçtiğiniz sunucu yapılandırması ve isteğe bağlı özel komut dosyalarıyla otomatik olarak yenilenebilir. Bu, Symantec tarafından verilmeyen sertifikaların otomatik yenilenmesini de içerir. Symantec, hizmeti sürdürmek ve kullanılabilirliği sağlamak için gereken tüm arka uç süreçlerini ve işlemlerini yönetir.

Temel faydalarını şöyle sıralayalım:
- Tüm SSL / TLS sertifikalarınızın uygunluğunu ve güvenliğini kataloglama ve değerlendirme yeteneğinizi basitleştirir. Sertifika satıcısından bağımsız olarak ortam sağlar.
- Sertifika takibi ve denetimini basitleştirir.
- Sertifika tahminini ve bütçelemeyi basitleştirir.
- Daha fazla stratejik iş girişimi için sertifikaları yönetmek için harcanan zamanı serbest bırakır.
- Sertifika kurulumları için personel uzmanlığını ve eğitim gereksinimlerini azaltır.
- Otomatikleştirilmiş yenilemeleri ve transferleri esnek bir şekilde kontrol eder.
- Beklenmeyen sertifika süresinin sona ermesini önlemeye yardımcı olur.
- İnsan hatasından kaynaklanan sertifika ve yapılandırma açıklarını ortadan kaldırır

Keşif Özelliği: Yüksek performanslı sensörler kullanarak tamamen yapılandırılabilir tarama yapar. Dahili ve harici ağlardaki tüm SSL / TLS sertifikalarının CA'dan bağımsız olarak listelenmesi ve kendi kendine imzalı sertifikaları getirir. TLS güvenliği ve güvenlik açığı endüstri yönergelerine dayalı derecelendirmeler yapar.

İzleme Özelliği: Yönetici ve operasyonel raporlama için geniş şablon seçimi sunar. Yapılandırılabilir bildirimler ve konsol içi uyarılar sunar. Hesap verebilirlik ve uyumluluk doğrulaması için ayrıntılı raporlar ve denetim izleri vardır.

Otomasyon Özelliği: SSL / TLS dahil otomatik yaşam döngüsü yönetimi endüstri yönergelerine uyan sertifika kurulumu ve yenilemesi var. Yük dengeleyiciler için aracı ve aracısız devreye alma seçenekleri bulunuyor. Apache, Microsoft, F5, A10 AX ve Thunder Series ADC ve Citrix IBM Datapower dahil olmak üzere büyük sunucular ve yük dengeleyici platformları için destekleri bulunuyor.
Symantec OV SSL Doğrulaması
Symantec OV SSL Doğrulaması
Symantec OV SSL satın almak için bazı doğrulamaları tamamlamanız gerekiyor. Talepte listelenen şirket için, onaylanmış çevrimiçi telefon veritabanı veya rehber yardımı gibi üçüncü taraf bir kaynaktan bir telefon numarası almaya çalışırlar. Geçerli bir üçüncü taraf listesi alamazsa, bir doğrulama temsilcisi aşağıdakilerden birini talep edebilir:

- Şirket adını ve telefon numarasını yansıtan geçerli ve güncel bir telefon faturası.
- Bir şahıs adına ve bazı durumlarda tek sahipler için talep edilen sertifikalar için yalnızca konut (kişisel) telefon faturalarını veya listeleri kabul ediliyor.
- Yukarıdaki gereklilikler karşılanamazsa, bir noter mektubu istenir. Üçüncü şahıs telefon listesi aracılığıyla telefon doğrulamasının yerini alacaktır.

Dikkat: Noter mektubu, şirketin antetli kağıt üzerinde yetkilendiren irtibat kişisi tarafından imzalanmış, noter veya eşdeğeri tarafından onaylanmış olmalıdır. Belirli ülke gereksinimlerine bağlı olarak Justice of the Peace, Avukatlar ve Yemin Komiserleri gibi pek çok muadili kabul ediliyor. Noter mektubu almak için müşteri desteği ile iletişime geçin ve mektubu tamamlamadan önce ülkeniz için bir eşdeğeri olup olmadığını onaylayın.

Symantec müşterileri, sertifikanın ömrü boyunca ücretsiz olarak yeniden düzenleme talep edebilir. Bir yeniden göndermede değiştirilebilecek bilgiler şunlardır:
• İSS'leri veya barındırma şirketlerini değiştirme
• Bir ana bilgisayar adı eklemek, kaldırmak veya değiştirmek
• Organizasyon birimi
• Teknik İletişim
• Alan Adı (orijinal sertifika düzenlenme tarihinden itibaren 30 gün içinde)

Yeniden düzenlenen sertifika orijinal son kullanma tarihini koruyacaktır. İlk sertifika ile aynı ürün için yeniden düzenleme talep edilmelidir.
Symantec SSL Sertifikaları
DigiCert SSL Sertifikaları Symantec Secure Site
Güvenli Site SSL Sertifikaları, hassas verilerin intranetler, web siteleri ve extranetler aracılığıyla aktarılmasına yöneliktir. Ürün, maksimum 256 bit şifreleme ve 1.500.000$ garanti içerir. Kurulum Denetleyicisi işleri kolaylaştırır ve ayrıca otomatik doğrulamaya yardımcı olur.

Symantec Kod İmzalama sertifikası
Yazılım ve uygulamaların kod bütünlüğünü Symantec Kod imzalama sertifikasıyla güvence altına alın. Sertifika, kodun gerçekliğini ve yayıncının ayrıntılarını onaylamak için dijital imza ile eklenir. Yazılım yükleyicileri, yazılım kurulumu sırasında yayıncı ayrıntılarını görebilecekleri için yasadışı veya zararlı yazılımlardan kurtulacaktır.

Symantec Secure Site Pro
Bu SSL sertifikası, mevcut en güçlü SSL şifrelemesine yöneliktir. Ürün, minimum 256 bit şifreleme, güvenlik açığı değerlendirmesi ve 1.500.000$ garanti ile tamamlanmaktadır. Yeni Symantec SSL Assistant, sertifikayı yükledikten sonra CSR'lerin otomatik olarak oluşturulmasına yardımcı olur. Norton Security Seal her zaman ek bir avantajdır.

EV ile Symantec Secure Site
Web sitesi sahipleri için geçerli olan bu standart web güvenlik sertifikası, çevrimiçi iş platformunuzda daha fazla trafik çekmenize yardımcı olacaktır. EV SSL Sertifikalı Güvenli Site, maksimum 256 bit şifreleme, yeşil adres çubuğu, güvenlik açığı değerlendirmesi, 1.750.000$ garanti ve genişletilmiş doğrulama ile birlikte gelir.

EV ile Symantec Secure Site Pro
Web sitesi güvenliği için popüler bir seçim olan EV SSL Sertifikalı Secure Site Pro, 256-bit şifreleme, yeşil adres çubuğu, Norton güvenlik mührü, güvenlik açığı değerlendirmesi, 1.750.000$ garanti ve genişletilmiş doğrulama ile birlikte gelir. Secure Site Pro EV SSL Sertifikası, en üst düzeyde koruma ve kötü amaçlı yazılım taraması sağlar.

Symantec Güvenli Site Wildcard SSL
Symantec, dünyaca ünlü Sertifika Otoritesi (CA) - DigiCert tarafından yönetilmektedir. Symantec Secure Site Wildcard SSL, sağlam güvenlik sağlamak, iş güvenilirliğini kanıtlamak ve kötü amaçlı kodları sitenizden kaldırmak için günlük kötü amaçlı yazılım taramasıyla birlikte gelen kuruluş tarafından onaylanmış sertifikadır. Symantec, Wildcard SSL ile çoğu güvenilen "Norton güvenli mührü" sunar, böylece web sitenize mühür koyarak kullanıcıların güvenini artırabilirsiniz.

EV sertifikası talep ettiğinizde, VeriSign (Symantec) işletmenizin varlığını, alan adınızın sahipliğini ve istihdam durumunuzu veya SSL Sertifikası talep etme yetkinizi doğrular. İş yapma hakkınızı kanıtlayan resmi devlet belgeleri isteyebilir. Kimlik doğrulama ve doğrulama prosedürlerimiz, ticari işletmelerin kimliğini doğrulayan 15 yılı aşkın uygulamaya dayanmaktadır. Bu prosedürler, American Institute of Certified Public Accountants tarafından oluşturulan Statement of Auditing Standard 70 Type II kullanılarak KPMG tarafından yıllık olarak denetlenmektedir.

Twitter, eBay, Netflix gibi platformlar Symantec ürünleri kullanmaktadırlar.
Neden Symantec Wildcard SSL?

Symantec SSL Wildcard sertifikası, tek bir sertifika ile sınırsız sayıda alt alanı güvence altına almak için esnek ve uygun maliyetli bir çözümdür. Symantec SSL tam otomatik kimlik doğrulama sürecine sahiptir, bu, birkaç dakika içinde sertifikanızı alacağınız anlamına gelir. Symantec SSL sertifikaları, bir dakika içinde 256 bit şifreleme gücüyle domainlerin güvenliğini sağlama becerisine sahip, alan adı doğrulanmış bir SSL sertifikasıdır. Symantec SSL Wildcard, herhangi bir web sunucusuna çok kolay bir şekilde kurulabilir ve gelecekte ek alt alan adları eklemenize izin verir. Genel olarak nedenleri şöyle sıralayabiliriz.

 • En güvenilir Sertifika Yetkilisi (CA)
 • Domain onaylı (DV) SSL Sertifikaları
 • Dakikalar içinde SSL sertifikaları kurulabilir
 • Güveni ve işlemleri artırın
 • Kullanıcı ve tarayıcı dostudur
 • Dakikalar içinde indirin ve yükleyin
 • SSL / TLS kurulum araçlarına erişin
 • Çok yıllı seçeneği seçerek kaydedin
 • Web ve e-posta yoluyla ücretsiz teknik destek
 • 30 gün para iade garantisi
 • Evrak gerektirmemektedir
 • Birden fazla subdomain güvenliğini sağlayın
 • Kolay kayıt ve kurulum
 • Dakikalar içinde verilir
 • 256 bit'e kadar şifreleme gücü
 • Symantec SSL Site Mührü ücretsiz verir
 • %99 tarayıcı desteği
 • Ücretsiz yeniden düzenleme desteği
Symantec SSL Güvenlik Mühürü
Symantec SSL Güvenlik Mühürü
VeriSign (Symantec) Güven Mührü, VeriSign (Symantec) SSL Sertifikaları ile korunan Web sayfalarında ve VeriSign (Symantec) tarafından doğrulanan Web sitelerinde görüntülenen dinamik, hareketli bir grafiktir. Kullanıcılar VeriSign (Symantec) mührünü tıkladıklarında, VeriSign (Symantec) SSL Sertifikanız, kuruluşunuz ve kötü amaçlı yazılım taramanızın durumu hakkında bilgiler içeren VeriSign (Symantec) tarafından oluşturulan bir doğrulama sayfası açar. İnternette en çok tanınan güven işareti olan VeriSign (Symantec) mührü, 165 ülkede 100.000'den fazla web sitesinde ve etkin tarayıcıların yanı sıra ortak alışveriş siteleri ve ürün inceleme sayfalarında arama sonuçlarında günde 650 milyona kadar görüntülenmektedir.

VeriSign (Symantec) SSL Sertifikaları hiçbir ek ücret ödemeden daha fazla güvenlik ve güven sağlar. Otomatik bir güvenlik açığı değerlendirmesi (Genişletilmiş Doğrulama ve Pro SSL Sertifikalarına dahildir), web sitenizdeki en çok yararlanılabilecek zayıflıkları tanımlar. Günlük web sitesi kötü amaçlı yazılım taraması (tüm VeriSign (Symantec) SSL Sertifikalarına dahildir), web sitenize kötü amaçlı yazılım bulaştığında sizi uyarır. Kombinasyon, güvenliği https'nin ötesinde, herkese açık web sayfalarınıza kadar genişletmeye ve Google veya diğer arama motorları tarafından kara listeye alınma riskini azaltmaya yardımcı olur. Seal-in-Search, ücretsiz eklenti ile etkinleştirilen tarayıcılarda ve ayrıca ortak alışveriş sitelerinde ve ürün inceleme sayfalarında bağlantınızın yanında VeriSign (Symantec) Güven Mührünü görüntüler. Mühür, bağlantınızı aramada farklılaştırır ve günlük kötü amaçlı yazılım taramasında kötü amaçlı kodun tespit edilmediğini gösterir.

Symantec, SSL ürünlerini müşterinin istek ve ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirerek güvenilir bir güvenlik çözümü sağlar. Gelişen güvenlik riskinin bir adım önünde olmak için, markasının sektörde tanınmasını sağlayan araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Symantec veri merkezleri ve felaket kurtarma siteleri, en iyi müşteri veri korumasını sağlar. Müşteri işi nerede olursa olsun, Symantec her zaman müşterilerine hizmet etmeyi ister.

Symantec, özellikle Norton markası ile bilgisayarlar için güvenlik sistemleri sağlayan en iyi şirketlerden biri olarak biliniyor. Norton ise hem ev hem de iş bilgisayarlarına yüklenebilen popüler bir antivirüs programıdır. Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcısı ile dünyada en çok kullanılan antivirüs yazılımlarından biridir. EV SSL ile Symantect Secure Site, web sitenizde herhangi bir ticari işlem yapmadan önce kullanıcılarınız için en iyi güvenceyi vermeniz için Norton Secure Seal'i sağlar. EV SSL sertifikalarının ortak bir özelliği olan yeşil adres çubuğuna ilavedir. Web sitenizde güvenli aramaya izin vermek için Symantec Seal-in-Search elde edersiniz. Bu özellik tek başına site dönüşümünüzü önemli ölçüde en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Symantec SSL Sertifikası Soru - Cevap

Symantec tarafından sağlanan EV SSL sertifikası, yalnızca web sitenizdeki herhangi bir veri aktarım faaliyetini şifrelemekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir güvenlik tehdidinin web sitenize ulaşmasını ve verilerinize zarar vermesini önlemenize yardımcı olur. Güvenlik açığı değerlendirmesiyle birlikte günlük kötü amaçlı yazılım taraması, web sitenizi günlük olarak korumanıza olanak tanır, bu da bilgisayar korsanlarının gizli verilerinizi çalmasını ve verileri kendi çıkarları için kullanmasını önler. Sisteminize zarar vermeden ve tüm işinizi riske atmadan önce olası sorunları bulmanıza yardımcı olur. Bu güvenlik önlemi ile web sitenizde herhangi bir dolandırıcılık faaliyetini gerçekleşmeden engelleyebilir, müşterilerinize iş markanıza daha fazla güven verebilirsiniz. Symantec'in SSL sertifikası, tek bir sertifika içinde 2 tür şifreleme algoritmasını destekler: RSA ve DSA şifreleme sistemi.

CSR kodu birkaç adımda oluşturulabilir. Organizasyon bilgilerini girmeniz gerekiyor. Doğru ve geçerli bilgileri ilgili alanlara yazmalısınız. CN - Common Name, O - Organization Name, OU - Organization Unit, L- Locality, ST - State veya Province, C - Country code ekleyin , E-posta Adresi, Kök Uzunluğu (2048/4096 Seçin), İmza Algoritması (SHA-2'yi Seçin) bilgileri doldurulduğunda CSR kodu oluşturulacaktır.

Symantec SSL Sertifikası, müşterileri için 30 günlük geçerlilik süresi boyunca ücretsiz (deneme) sertifika sunar. Dakikalar içinde yayınlanacak ve tüm %99,9 web ve mobil tarayıcılarda uyumlu olacaktır.

Wildcard sertifikası, daha büyük bir etki alanındaki tüm subdomain adresleri tarafından kullanılan bir genel anahtar sertifikasıdır. Herkese açık bir web sunucusunda bir wildcard sertifikası kullanarak, hepsi aynı sertifika ile şifrelenmiş sınırsız alt alan adının güvenliğini hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Kolay ve ekonomiktir.

Symantec SSL herhangi bir satın alma sınırlaması getirmedi. Haliyle dilediğiniz kadar SSL sertifikası satın alabilirsiniz. Sınırlama yalnızca ücretsiz SSL için geçerlidir. Herkes bir adet satın alıp deneyebilir. Bu nedenle tek bir hesap kullanan kullanıcı yalnızca bir ücretsiz Symantec SSL sertifikası alabilir.

Süresi dolmuş bir sertifika kullandığınızda, şifreleme ve karşılıklı kimlik doğrulama riskiniz vardır. Tüm subdomain adreslerinizde de güvensiz olarak işaretlenme riskiniz bulunuyor. Kullanıcılar sitenizin süresi dolmuş bir SSL sertifikasıyla ziyaret ettiklerinde, siteye girmelerini engelleyen bir uyarı işareti görüntülenecektir.

DV doğrulamalı bir wildcard SSL sertifikası için herhangi bir belge gerekmemektedir. OV türündeki bir doğrulama için organizasyonunuza ait belgeler firmamız tarafından istenmektedir. Faaliyet belgeniz gerekir. EV türünde ise wildcard kullanılmadığı için herhangi bir evrak da gerekmemektedir.

Symantec SSL wildcard sertifikası, web sitesini ve sınırsız sayıda alt etki alanını güvence altına almak için geliştirilmiştir, böylece Wildcard kullanarak, kullanıcılar buradaki domain türlerini güvence altına alabilir:

www.abc.com
abc.com
blog.abc.com
login.abc.com
payment.abc.com

Symantec SSL, alan doğrulama sürecini anlık olarak tamamlar. Birkaç dakika içerisinde e-posta adresinizle doğrulama yapabilirsiniz.

Symantec'ye dünya çapında milyonlarca insan güveniyor. Bir SSL sertifikası verdiğimizde, ismimizin, doğrulayan güvenilir üçüncü taraf olarak yanınızda görüneceğini biliyoruz. Bu güveni ciddiye alıyor ve sıkı kimlik doğrulama yöntemleri ve gerçek zamanlı sertifika aramalarını desteklemek için küresel bir altyapı ile sektöre liderlik yapıyorlar.

Geliştiriciler ve yazılım yayıncıları, yayınlamadan önce eklentilere, makrolara ve diğer yürütülebilir dosyalara benzersiz bir dijital imza eklemek için kod imzalama sertifikalarını kullanır. Dijital imza, yayıncı hakkında kimlik bilgileri içerir ve yayınlandıktan sonra kodun değiştirilmediğini veya üzerinde oynanmadığını doğrulamak için kullanılır.

Kod imzalama kullanan uygulamalar ve platformlar, güvenlik sürecinin bir parçası olarak bir sertifikanın geçerli olup olmadığını kontrol edecektir. Dijital sertifikalar, hem sertifika sahibini hem de ona güvenen kullanıcıları korumak için süresi dolacak şekilde tasarlanmıştır. Bir kod imzalama sertifikasını yenilemek için, sertifika sahibi kimlik bilgilerini sağlar ve sertifika yetkilisi bunu doğrular ve doğrular. Symantec Sertifika Merkezi, tek bir oturum açma ile tüm kod imzalama ve SSL sertifikalarınızı yenilemenizi, yönetmenizi ve takip etmenizi çok kolaylaştırır.

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!