.sd domain nasıl alınır?

.sd domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .sd domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Sudan domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.sd Domain Tescil Fiyatı: $175

.sd Domain Yenileme Fiyatı: $175

.sd Domain Transfer Fiyatı: $175

Son 7 güne ait .sd domain istatistikleri
242

.sd Domain Arama

34

.sd Domain Kaydı

11

.sd Domain Transferi

1140

.sd Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .sd domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Sudan İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .sd alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Sudan’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Sudan domain uzantısı olan .sd sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .sd domain sayesinde satışlarınız artacak, Sudan pazarından pay almış olacaksınız.

Sudan kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Sudan üzerinde .sd alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .sd alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .sd domain adresinin Sudan’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .sd alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.sd alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".sd Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .sd alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .sd domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .sd alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.sd domain tescili için belge gerekmiyor

.sd domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .sd domain tescil edemezler

Evet, .sd domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .sd domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Sudan Hakkında
Sudan Cumhuriyeti, Afrika’nın en geniş üçüncü ülkesidir. Bir Doğu Afrika ülkesi olan Sudan kuzeyden Mısır, kuzeydoğudan Kızıldeniz, doğudan Etiyopya ve Eritre, güneyden Güney Sudan, batıdan Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad, kuzeybatıdan da Libya’yla çevrilidir. Yüzölçümü; 1.886.000 km²’dir. Başkenti Hartum’dur.

Sudan’ın Telefon Kodu: +249
Sudan’ın Para Birimi: Sudan Sterlini
Sudan’ın Şehirleri
Abekr, Al Fashir, El Gadarif, El Obeid, Atbara, Babanusa, Bentiu, Bor, Delgo, Dongola, Damazin, Ed Dueim, El Cuneyna, Hala’ib, Juba, Kassala, Hartum…
Sudan’ın Ekonomisi
Sudan’ın Ekonomisi temel olarak pamuk üretimine ve ihracatına dayanan modern sektör ve geçim veya nafaka sektörü diye adlandırılabilen tarım ve çobanlığa dayalı sektördür. Sudanlıların % 90’ı bu ikinci sektöre dâhildir. Cezire Projesinin uygulanmasıyla Sudan’ın pamuk üretimi bir hayli artmış durumdadır. Yapılması düşünülen birçok baraj, kanal ve sulama sistemi, bayındırlık ve ulaşım sistemlerinin ihtiyacını bu projeden sağlamak yoluna gidilmektedir. Sudan’da yetiştirilen başlıca tarım ürünleri şunlardır: Tahıl, patates, Afrika darısı, şekerkamışı, sebze, tütün, yerfıstığı, susam, mısır, hurma, pamuk, yulaf, pirinç, kahve ve süpürgedarısı. Ülkede hayvancılık daha çok deve, keçi, koyun ve sığır üzerinedir. Sudan’da nüfusun % 95’i pamuk üretimi, tarım ve hayvancılık üzerinde istihdam edildiği için, endüstri ve sanayinin ekonomi üzerine tesiri çok azdır. Endüstri daha çok tarım ve hayvan ürünlerine dayandırılmıştır. Ülkenin en önemli endüstri kolları tekstil ve gıda maddeleridir. Sudan’ın Ekonomisi yeraltı zenginlikleri bakımından daha çok krom, altın, bakır, beyaz mika, asbestos ve demir elde edilir. Ülkenin diğer önemli gelir kaynakları orman ürünleri, özellikle mahun, balıkçılık ve turizmdir. İthalatı ihracatının hemen hemen üç mislidir. Sudan hükümeti ülkenin ithalat, ihracat, kamu faaliyetleri, ulaştırma ve haberleşme alanlarını kendi tekelinde tutmaktadır.
Sudan’ın İhracat Yaptığı Ürünler
Altın, Ham Petrol, Diğer Yağlı Tohumlar, Böcek Reçineler ve Kuru Baklagiller, pamuk, pamuk tohumu, sakız, yerfıstığı, susam, orman ürünleri ve çeşitli hayvan ürünleri satar.
Sudan’ın İthalat Yaptığı Ürünler
Ham Şeker, Buğday, Paketlenmiş ilaçlar, Buğday Flours ve makine, petrol ürünleri, motorlu taşıtlar, gıda maddeleri, metaller ve çeşitli tüketim malları alır.
Sudan’ın İhracat Yaptığı Ülkeler
Suudi Arabistan, İtalya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Etiyopya, Fransa.
Sudan’ın İthalat Yaptığı Ülkeler
İngiltere ABD ve Almanya, Mısır, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye.
Sudan’da Yaşayan Milletler
Etnik yapı itibariyle kuzeyde genellikle Araplar ve Nubianlılar, güneyde ise Nilotikler, Sudanlılar ve Zenciler yaşar.
Sudan’da Konuşulan Diller
Resmi dilleri; Arapça, İngilizce. Ayrıca çeşitli Sudan lehçeleri konuşan daha birçok kabile vardır. Bunlardan batıda, Bahr-el-Gazal’de olan Kreish, Moru ve Bongu kabileleri sayıca en kalabalık olanlarıdır.
.sd Domain Bilgileri
.sd Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.sd Tescil Süresi 1 - 10 yıl
.sd Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.sd IDN Desteği Hayır
.sd Transfer Evet
.sd Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.sd domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.sd domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım