Şirket epostanızı veya bireysel imajınızı yansıtan özel eposta hesabınıza çok fazla alternatif yöntemlerle erişim sağlayıp yönetebilirsiniz. Eposta adresinize Webmail (Maillb.com), telefon (iPhone, Android), Outlook, Thunderbird veya Gmail adresinizin içerisine mail adresinizi tanımlayıp eposta yönetiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Eposta Kur rehber sayfamız iPhone mail kurulumu, Android telefonlara mail kurulumu, bilgisayar ve tabletlerinize Outlook kurulumunun adım adım nasıl yapılacağını anlatmak için resim, videolarla desteklenerek özenle hazırlandı.

E-posta Nedir?

Elektronik posta anlamına gelen eposta bir veya birden çok kişi arasında internet üzerinden gönderilen metin, resim, dosya, emoji iletisidir. Bireysel veya kurumsal olarak kullanılmaktadır. Bireysel epostalar Gmail, Hotmail, Yahoo, Mail.ru, Yandex vb. birçok servis tarafından verilmektedir. Bireysel epostalarda domain adresi size olmayıp, eposta kutunuzun içerisinde zaman zaman reklamlar olabilmektedir. Kurumsal e-posta ise gerek bireysel imajınızı yansıtan bir domain uzantısı gerekse şirketinize ait domain uzantısı ile size özel eposta adresidir. Şirket domain adresi üzerinden info, muhasebe, ad soyadı vb. birçok ön ekle eposta adresi açabilir ve kurumsallığı yansıtan eposta adresi kullanılabilmektedir.

E-posta Adresi Nedir?

E-posta adresi, bir kişi veya şirketin eposta yoluyla iletişim kurmasını sağlayan dijital iletişim yöntemidir. Bir e-posta adresindeki öğeler şunlardır; Kullanıcı Adı (Username), @ İşareti (At Sign), Domain (Alan Adı – atakdomain.com, Bahaddin.com, artvinbali.com, ataktercume.com)

Örneğin, "[email protected]" e-posta adresinde "info" kullanıcı adını, "@artvinbali.com" domain adresini ifade eder.