Comodo SSL Sertifikası

Tek domain, evrak gerektirmez, 10.000$ garanti bedeli, 128/256 bit şifreleme, %99.3 browser ve cihaz uyumluluğu, www.alanadi.com ve alanadi.com desteği ile şifreleme.

SSL Fiyatları

Comodo SSL

Tür Belge Mobil Alt alan adı Onay
Comodo PositiveSSL Certificate Comodo PositiveSSL Certificate DV Domain
0 .75 $ /Ay
Comodo EssentialSSL Certificate Comodo EssentialSSL Certificate DV Domain
1 .91 $ /Ay
Comodo UCC/SAN/Multi-Domain SSL Comodo UCC/SAN/Multi-Domain SSL DV Domain
2 .92 $ /Ay
Comodo InstantSSL Pro Comodo InstantSSL Pro OV Belge
5 .83 $ /Ay
Comodo PositiveSSL Wildcard Certificate Comodo PositiveSSL Wildcard Certificate DV Domain
7 .08 $ /Ay
Comodo PositiveSSL EV Certificate Comodo PositiveSSL EV Certificate EV Belge
13 .25 $ /Ay
Comodo Premium SSL Wildcard Comodo Premium SSL Wildcard OV Belge
14 .92 $ /Ay
Comodo Multi Domain Wildcard SSL Comodo Multi Domain Wildcard SSL DV Domain
14 .92 $ /Ay
code ssl code ssl EV Belge
54 .17 $ /Ay
Comodo SSL Sertifikasının Avantaj ve Özellikleri
Bloglar, kişisel siteler, kurumsal web siteleri, E-Ticaret siteleri ve ileri seviye web projeleri
%100 Güçlü Şifreleme

En güçlü şifreleme yöntemlerinden olan 128/256 bit şifleme özelliği ile web projeniz üçüncü kişilere karşı güvende.

Google Trafiğinizi Arttırın

İnternet sitenizin Google organik aramalarında yükselmesini sağlayarak, web trafiğinizin artmasına destek olmaktadır.

%100 Tarayıcı Uyumluluğu

Comodo SSL, tüm web tarayıcılar ile uyumludur. HTTP protokolü kaynaklı veri iletişim sorunları yaşamanızı engeller, sizden son kullanıcıya ve bankaya giden veriyi korur.

Garanti Teminatı

En yüksek garanti teminatını veren SSL markalarından birisi Comodo SSL’dir. SSL sertifikası kaynaklı bir zaafiyet yaşanması durumunda yüksek garanti teminatı sağlamaktadır.

Ücretsiz SSL Kurulumu

Comodo SSL kurulumları ücretsiz olarak Atak Domain SSL departmanı tarafından ücretsiz kurulmaktadır. İhtiyaç durumunda bizimle iletişime geçiniz.

Site Güvenlik Mührü

Site mührü internet sitenizin güvenli olduğunun onayıdır. SSL sertifika otoritesi bu sitenin Comodo SSL tarafından garanti altında olduğunu belirtmiş olur.

Comodo SSL Hakkında Bilgiler

Comodo SSL

Comodo SSL markasına ait farklı özelliklerde Comodo SSL sertifikaları bulunur. Birden fazla serveri veya domaini kapsayan SAN, Sadece bir domaine ait tüm subdomainleri kapsayan Wildcard ssl, detaylı şirket doğrulaması içeren EV ssl, EV SAN özeliklerine sahip çeşitli ssl sertifikaları vardır. Bir domain için temel şifreleme görevini yerine getiren ve sadece domain doğrulaması ile alınabilen bu sertifikalar; Comodo Instant SSL ve Comodo Essential SSL güvenlik sertifikalardır. Bu SSL sertifika çözümleri orta ölçekli eticaret web siteleri, web tabanlı mail vb internet uygulamalarında kullanılan birer Comodo SSL sertifikasıdır. Bir domainin subdomainlerinde da güvenlik sağlamak üzere Comodo Instant SSL, Wildcard SSL ve Comodo Essential Wildcard SSL sertifikaları vardır.

Sadece bir domain için şirket doğrulaması ile satın alınabilen Comodo SLL sertifikaları, Instant SSL, Comodo Instant SSL Premium ve Comodo Instant SSL Premium isimli sertifikalardır. Şirket doğrulaması ile satın alınan ve domainin subdomainlerinede koruma sağlayabilen ssl sertifikası olarak, Comodo Premium Wildcard SSL sertfikası vardır. Comodo SSL´in yeşil bar – yeşil adres çubuğu özelliğine sahip olan tek ssl sertifikası Comodo EV SSL´dir. Bu sertifika sadece bir domain için koruma sağlar.

Comodo SSL sertifikası türüne göre tek bir domain için veya birden çok domain için kullanılabilir. Dikkatli olup ihtiyacınıza uygun sertifikayı tercih etmelisiniz. Positive SSL, Instant SSL, Essential SSL sertifikaları sadece bir domain içindir fakat unutmayın, bu sertifikalar aynı zamanda ister "eticaretsiteniz.com" isterseniz "www. eticaretsiteniz.com" olarak kullanıla bilinir.

Eğer tek bir ana domain ve ona bağlı subdomainleri koruyan bir ssl sertifikası istiyorsanız Premium Wildcard veya Comodo Positive SSL Wildcard sertifikalarını tercih edebilirsiniz.

Comodo Postivie SSL Multidomain sertifikası 3-100 domaini kapsar.
Comodo SSL bütün aktif bankalarla uyum içindedir. Web tarayıcıların %99.9 tarafından sorunsuz desteklenmektedir.
Comodo EV SSL web adresinize entegre edildiğinde, yeşil adres barlı https şifrelemesi sağlanmış olur; bu, ziyaretçilerin siteye duyduğu güveni yükseltir. Comodo’nun diğer ssl sertifikalarında ise yeşil adres bar özeliği yoktur.

Comodo SSL sertifikaları ile birlikte verilen site mührünü web sitenizde kullanabilirsiniz. SSL Comodo Sertifikanızın türüne göre mühürde, "Comodo Secure" veya "Secured by Comodo EssentialSSL" yazılarından birisi bulunur.

Tüzel Firmalar: Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, LLC, INC., LTD., PTY., GmBh, AŞ, vb. gibi eklere sahip olan firmalar başvuru yapabilir. NATO gibi Ticari Olmayan Kuruluşlar yasal durumlarını bildirmeleri gereklidir. (Gönderilen belgelerden sonra telefon ile aranarak doğrulama yapılmaktadır.) Doğrulama Evrakı
Şahıs Firmaları: Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, Doğrulama Evrakı
Devlet Kurumları: Kaysis.gov.tr Kaydı, Kurum Kuruluş Yılını Gösteren Belge , Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
Üniversiteler: Kuruluş Tarihini Gösteren Belge ya da Bakanlar Kurulu Kararı, YÖK Resmi Site Kaydı
KKTC Firmaları: Vergi Beyanı Belgesi, Kuruluş Sözleşmesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
D-U-N-S numarası ile hızlı doğrulama yapabilirsiniz. Dünyada işletmeleri tanımlayan, Data Universal Numbering System - Veri Evrensel Numaralandırma Sistemi adlı dokuz haneli bir numaradır.

EV SSL’de gösterilen sertifika sahibi firmanın resmî belgelerinde ve online sorgulamalarda gözüken unvan ile onaylanmaktadır. Unvanda değişiklik yapılamaz. EV SSL onayı tamamen SSL markası tarafından yapılmaktadır.

Comodo SSL Sertifikası Soru - Cevap

SSL fiyatları 9$'dan başlayarak, 10000$'a kadar fiyatlandırılmaktadır. SSL sertifikası fiyatları sigorta miktarı, mobil desteği, sertifika doğrulama tarzı, ssl sertifika markasının marka bilinirliği ve güven durumu vb özelliklere göre belirlenmektedir. Buna istinaden ssl fiyatları arasında değişken fiyat farkları oluşmaktadır.

En iyi SSL sertifikası oldukça göreceli bir kavramdır. Esasında ihtiyacınızı karşılayan SSL sertifikası en iyi SSL sertifikasıdır diyebiliriz. Günümüzde web siteleri için mobil uyumluluk oldukça önemlidir. SSL sertifikasını satın alırken mobil uyumlu SSL olup olmadığına dikkate ediniz. Bununla birlikte dünyanın en prestijli SSL sertifikalarının yeşil adres barı sağlayan EV SSL sertifikaları olduğunu da vurgulamak gerekir. Kurumsal siteler, banka siteleri ve e ticaret siteleri gibi güvenliğe önem veren siteler yeşil barlı SSL sertifikası kullanmaktadırlar.

Artık web sitelerinde eticaret sitelerinde mobil uyumluluk olmazsa olmazdır diyebiliriz. Bunun için eticaret siteleri için mobil uyumlu SSL sertifikası kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. En ucuz mobil uyumlu SSL sertifikası olarak Comodo Essential SSL'i satın almanızı tavsiye ederiz. Eğer prestijli bir SSL sertifikası satın almak istiyorsanız yeşil bar EV SSL SSL sertifikası satın almanızı öneririz. EV SSL verdiği güven ile eticaret sitelerinde satışları artırmaktadır.

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!