GeoTrust SSL Sertifikası

Geotrust SSL Sertifikası, dünya da ikinci büyük SSLsertifikasıdır. İhtiyacınıza göre SSL sertifikalarını inceleyerek sizin için en uygun olan güvenlik sertifikasını satın alabilirsiniz.

SSL Fiyatları

GeoTrust SSL

Tür Belge Mobil Alt alan adı Onay
GeoTrust QuickSSL Premium Certificate (FLEX) GeoTrust QuickSSL Premium Certificate (FLEX) DV Domain
5 .67 $ /Ay
GeoTrust TBID EV SSL Certificate GeoTrust TBID EV SSL Certificate EV Belge
15 .75 $ /Ay
GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard SSL (FLEX) GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard SSL (FLEX) DV Domain
24 .92 $ /Ay
GeoTrust SSL Sertifikasının Avantajları ve Özellikleri
Bireysel projeler, kurumsal web siteleri ve e-ticaret siteleri için üst düzey güvenlik.**
%100 Güçlü Şifreleme

GeoTrust SSL sertifikaları, çevrimiçi bilgilerinizikoruyan ve bunları her türlü ttehditlerden kurtaran 256 bit modern algoritma sunar.

Sınırsız Yeniden Yayınlama (Reissue)

Özel anahtarınızı kaybetmeniz veya aynı sertifikayı başka bir sunucuda kullanmak istemeniz durumunda sertifikayı yeniden yayınlayabilirsiniz. Çoğu sertifika sağlayıcısı sınırsız yeniden yayınlama sunar.

%100 Tarayıcı Uyumluluğu

GeoTrust SSL sertifikaları tüm sunucu türleri, masaüstü ve mobil tarayıcılar ve işletim sistemleriyle en yüksek uyumluluğu taşır. Bu nedenle, müşterinizin web sitesine göz atarken karşılaşacağı herhangi bir uyarı işareti yoktur.

Garanti Teminatı

GeoTrust SSL sertifikaları, CA'nın sertifikayı yanlışlıkla vermesi durumunda 10.000$ garantiyle birlikte gelir.

Sertifika Yönetimi

GeoTrust SSL Wildcard sertifikası, sınırsız alt etki alanı güvenliğine izin verir, bu nedenle, tek bir sertifika tüm alt etki alanlarını güvence altına alır. Bireysel sertifika ile ilgilenmeye gerek yoktur.

Hızlı Düzenleme

Her iki GeoTrust SSL sertifikasının verilmesi 15 dakikaya kadar sürer. CA, yasal belgelerin derinlemesine doğrulanmasını gerektirmeyen, yalnızca etki alanının sahipliğini doğrular.

GeoTrust SSL Hakkında Bilgiler

GeoTrust SSL

GeoTrust SSL Sertifikası Nedir?
GeoTrust, işlemlerini güvenli bir bağlantı üzerinden gerçekleştirmek isteyen çevrimiçi satıcılara şifreleme hizmetleri satan tanınmış bir Sertifika Yetkilisidir. Şirket 1990'ların sonlarından beri buralarda. Ancak, GeoTrust, 2001'de yeniden doğana kadar bugün bildiğimiz SSL sertifika sağlayıcısı haline gelmedi. 2006 yılında GeoTrust, mevcut ana şirket olan Symantec tarafından satın alınan VeriSign tarafından satın alındı.

Şu anda GeoTrust'ın genel merkezi Mountain View, Kaliforniya, ABD'dedir. Aynı zamanda 150'den fazla ülkede 100.000'den fazla müşteriye hizmet veren en büyük dijital sertifika sağlayıcılarından biridir.

Web sitenizi hızlı bir şekilde güvenli hale getirin! GeoTrust sertifikaları, çevrimiçi işlemleri ve uygulamaları SSL ile korumaya başlamanın en hızlı yollarından biridir. Otomatik kimlik doğrulama ve düzenleme süreciyle, QuickSSL Premium SSL gibi sertifikanızı almanız sadece birkaç dakika sürer. Bundan sonra, sertifikalarınızı yönetmek ve yenilemek çok daha kolaydır.

Self servis araçları, SSL güvenliğinizi hızlı ve kolay bir şekilde yönetmenizi kolaylaştırır. GeoTrust ile kolaylık, seçim veya güvenilirlikten ödün vermeden ucuz SSL elde edersiniz. Ucuz olduğu güvensiz olduğu anlamına gelmez! QuickSSL Premium harika bir SSL sertifikasıdır. QuickSSL Premium ile güçlü 256-bit şifreleme, evrensel tarayıcı desteği (%99'dan fazla) ve anında düzenleme elde edersiniz. Ayrıca sertifikanızı sınırsız sayıda sunucuda kullanabilir ve ücretsiz olarak yeniden yayınlayabilirsiniz.

GeoTrust, web özellikli cep telefonları dahil olmak üzere mobil cihazlar için de destek sağlar, böylece mobil kullanıcılara da koruma ve kolaylık sunabilirsiniz. Bunun yanında GeoTrust True Site Mührü de alırsınız, böylece müşterileriniz, güvenilir bir güvenlik şirketinden SSL'nizi alacak kadar güvenliğini yeterince ciddiye aldığınızı bileceklerdir. Güvenlik uzmanlarıyla ortak olabilirsiniz. SSL'mizi kurmayı, yönetmeyi ve yenilemeyi kolaylaştırırken, mükemmel müşteri hizmetini de birinci öncelik haline getiriyoruz. Atak Domain destek uzmanları sizler için tüm işlemleri yapabilir.

GeoTrust QuickSSL Premium Özellikleri

Güvenlik: Güçlü 256 bit şifreleme ve 2048-bit köke sahiptir.
Kimlik Doğrulama: Domain doğrulama kolaylığı bulunuyor.
Kolaylık: Dakikalar içinde verilir.
Evrensellik: Tarayıcıların% 99'undan fazlası ve çoğu mobil cihaz tarayıcısı için desteği bulunur.
Yeniden Yayınlama (Reissue): Sertifika ömrü boyunca sınırsız, ücretsiz yeniden yayınlama şansı bulunuyor.
Sertifika başına sunucular: Sınırsızdır.
Yönetim: Sezgisel sertifika yönetim portalı bulunur.
Güvence: 100.000 USD garantisi bulunur.

Dinamik GeoTrust True Site Mührü bulunuyor. Başlıca faydaları ise ucuz, kolay ve kullanışlı SSL ile zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Güvenilir bir güvenlik şirketinden SSL'nizi alarak müşterilerinizin güvenliğine önem verdiğinizi gösterin. Sınırsız lisanslar, ücretsiz yeniden düzenlemeler ve GeoTrust itibarı ile webde daha da yukarılara tırmanın. Bir aylık GeoTrust Ücretsiz SSL, SSL doğrulama ve SSL verme prosedürü hakkında fikir edinebileceğiniz için size çok yardımcı olabilir. Elbette, sertifikayı test etmek ve değerlendirmek için bolca vaktiniz olacak.

GeoTrust RSA CA Nedir?
GeoTrust RSA CA Nedir?
GeoTrust RSA CA sertifikası, SSL anlaşması sırasında sertifika zincirini tamamlamak için gerekli olan GeoTrust ortak anahtar altyapısında (PKI) kullanılan ara bir köprüdür (SSL handshake olarak bilinir). SSL sertifikaları kullanmamızın ana nedenlerinden biri, bağlandığınız web sitesinin hata varlığı tanımlamaktır. Bunun tamamlanma durumuna PKI veya genel anahtar altyapısı denir. SSL sertifikalı bir web sitesine bağlandığınızda, tarayıcınız onun sertifikasını inceler. Sertifikanın meşru olmasını sağlamanın yollarından biri, sertifika zinciri denen örgüyü takip edip sonucuna bakmaktır.

GeoTrust RSA CA, sertifika olarak temsil edilen sertifika zincirinin grafiğinde sertifika veren kuruluşlar olan sertifika yetkilileri (CA'lar), bunu "kök" sertifikalar olarak kullanarak teknik düzeyde oluştururlar. Bunlar diğer dijital sertifikaları verebilen özel bir dijital sertifika türlerindendir.

Bu kök sertifikalar, kelimenin tam anlamıyla cihazınızda bulunan bir "kök deponun" parçalarıdır aslında. Bir sertifika sunulduğunda, cihazınızın onu bu köklerden birine geri bağlayabilmesi gerekir ki bunu bir ağaca benzetebilirsiniz. Fakat buradaki sorun, sertifikaları doğrudan bu köklerden yayınlamanın tehlikeli olması. Bu sebeple CA’lar (sertifika yetkilileri) bunun yerine ara kökler yayınlar. Bunları web sitelerine sertifika vermek için kullanır ve daha güvenli bir bağlantı sağlamış olurlar.

Bu ara kökler, sertifika zincirinin bir parçasıdır ancak kimsenin cihazında bulunmaz. İşte bu durumdan ötürü zinciri tamamlamak için SSL sertifikanızla birlikte ara kökün bir kopyasını cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Bazı tarayıcıların ve cihazların siteye bağlanmaya çalışırken bulunmaması durumunda ara sertifikaları önbelleğe aldığını unutmayın. En iyi uygulama olarak, bir GeoTrust RSA CA'sından veya başka bir sertifika yetkilisinden gelip gelmediklerine bakılmaksızın, SSL sertifikanızda bulunan tüm ara ürünleri her zaman kurmanız önemlidir.
Neden GeoTrust Wildcard SSL?

GeoTrust SSL Wildcard sertifikası, tek bir sertifika ile sınırsız sayıda alt alanı güvence altına almak için esnek ve uygun maliyetli bir çözümdür. GeoTrust SSL tam otomatik kimlik doğrulama sürecine sahiptir, bu, birkaç dakika içinde sertifikanızı alacağınız anlamına gelir. GeoTrust SSL sertifikaları, bir dakika içinde 256 bit şifreleme gücüyle domainlerin güvenliğini sağlama becerisine sahip, alan adı doğrulanmış bir SSL sertifikasıdır. GeoTrust SSL Wildcard, herhangi bir web sunucusuna çok kolay bir şekilde kurulabilir ve gelecekte ek alt alan adları eklemenize izin verir. Genel olarak nedenleri şöyle sıralayabiliriz.

 • En güvenilir Sertifika Yetkilisi (CA)
 • Domain onaylı (DV) SSL Sertifikaları
 • Dakikalar içinde SSL sertifikaları kurulabilir
 • Güveni ve işlemleri artırın
 • Kullanıcı ve tarayıcı dostudur
 • Dakikalar içinde indirin ve yükleyin
 • SSL / TLS kurulum araçlarına erişin
 • Çok yıllı seçeneği seçerek kaydedin
 • Web ve e-posta yoluyla ücretsiz teknik destek
 • 30 gün para iade garantisi
 • Evrak gerektirmemektedir
 • Birden fazla subdomain güvenliğini sağlayın
 • Kolay kayıt ve kurulum
 • Dakikalar içinde verilir
 • 256 bit'e kadar şifreleme gücü
 • GeoTrust SSL Site Mührü ücretsiz verir
 • %99 tarayıcı desteği
 • Ücretsiz yeniden düzenleme desteği

DigiCert tarafından sağlanan SSL sertifikaları, mevcut en güçlü şifreleme ve en yüksek kimlik doğrulama ile sınırsız sunucuları korur. Sertifika yaşam döngüsünün her adımını otomatikleştirerek müşterilerinizi korumayı ve markanızı korumayı kolaylaştıran merkezi yönetim sistemi de bulunur. Bireyler ve ekipler için daha hızlı izleme, onaylar ve yayınlama REST, SCEP veya EST aracılığıyla otomatik sertifika kurulumu vardır.

DigiCert tarafından desteklenen GeoTrust, bir kez daha güvenilir köklerde yer alıyor. Tüm sertifika yaşam döngüsü boyunca TLS / SSL sertifikalarını yönetmek için kaynaklar ve araçlar ve ödüllü müşteri desteği ile müşterileriniz, web sitelerini güvende tutmak için GeoTrust’a güvenebilirler. Birinci sınıf SSL Sertifikaları ve uygun maliyetli bir fiyata hızlı teslimat sunar ve bir dizi DigiCert, Norton ve GeoTrust True Site Mühürlerini içerir.

GeoTrust SSL Sertifikaları
GeoTrust SSL Sertifikaları
EV sertifikalı düşük fiyatlı GeoTrust True BusinessID ile sitenizi her türlü kimlik avı dolandırıcılığından koruyabilirsiniz. Ayrıca tüketici güvenini artırabilirsiniz. Tam kimlik doğrulama süreciyle şirketinizin ayrıntılarını doğruladıktan sonra, EV doğrulamalı GeoTrust sertifikasıyla bir kullanıcının tarayıcısındaki yeşil adres çubuğunu etkinleştirebilirsiniz, 256-bit'e kadar şifreleme ve dönüşümlerde daha çok güven verebilirsiniz. Potansiyel artışı üst düzeye çıkarmak için dinamik bir GeoTrust Güvenli Mühür de sağlanmaktadır.

Dünyanın en popüler genişletilmiş doğrulama sertifikalarından biri artık çoklu domain veya SAN / UC (mail tarafında) için kullanılabilir. GeoTrust Multi-Domain sertifikası, güveni ve dönüşümleri artırmak için yeşil adres çubuğu yoluyla kimliğinizi ve güvenliğinizi görsel olarak onaylamak için birden fazla alanda kullanabileceğiniz işletme sınıfı güvenlik ürünüdür.

GeoTrust QuickSSL SAN ile daha genişletilmiş bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Tipik bir tam gelişmiş SAN özellikli sertifika değil. Bu çözüm ayrıca birden çok subdomain adresini tek bir sertifika ile güvence altına almak için yaratıcı ve maliyet tasarrufu sağlayan bir yol da sunmaktadır. Şifreleme düzeyi normal bir QuickSSL ile aynı düzeydedir ancak tek bir ana alan adını ve altındaki 4 farklı subdomain adresini koruyacak şekilde yapılandırılmıştır.

GeoTrust QuickSSL Wildcard ile ana domain adresinizin ve ona eşlik eden tüm alt alan adlarını tek bir hamlede güvence altına almak için uygun maliyetli bir seçenek sunar. DV sertifikası, 256-bit şifreleme gücü, 2048-bitlik bir imza anahtarı,%99.9 tarayıcının her yerde bulunma özelliği, 500.000$ garantisi gibi özelliklere sahiptir. Sadece birkaç dakika içinde verilebilir.

GeoTrust Multi-Domain (SAN veya Unified Communication) SSL sertifikasıyla, sertifikanın ömrü boyunca 250'ye kadar alan adı ekleyebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Microsoft Exchange, Microsoft Community Server, Sharepoint ve daha pek çok Birleşik İletişim (Unified Communication) ürünleri, UC sertifikası ile rahatlıkla güvence altına alınabilir. 4 ek alan adıyla önceden paketlenmiştir, yani toplamda 5 alan kapsanır, daha sonra istediğiniz zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

GeoTrust her büyüklükteki şirkete en iyi çözümler sunarak web güvenliğinde daha ileri isimlerden birisi olmuştur. GeoTrust’ın geniş SSL ürünleri arasında, belki de hiçbir ürün GeoTrust Multi-Domain Wildcard kadar çok yönlü değildir. Çünkü sınırsız alt alan adı ve en az 5 ana domaini koruma imkanı sunuyor.

GeoTrust, ihtiyacınız olan SSL sertifikasını hızlı ve kolay bir şekilde almanızı sağlar. Zamanınız değerlidir, bu nedenle sistemlerimizi SSL sertifikalarınızın kurulumu, kullanımı, yönetimi ve yenilenmesini verimli ve anlaşılır hale getirecek şekilde optimize edin.

Fiyatları ortalama olarak düşük ve ürünleri güvenlidir. SSL sertifikaları %99 tarayıcıları ve tüm popüler mobil cihazları destekler ve 256 bit şifreleme sunar. SSL sertifikaları SAN özelliklidir, bu nedenle ucuz ve esnek çoklu alan seçeneklerine sahip olursunuz. Yalnızca bir sertifika ile sınırsız sayıda sunucuyu güvence altına alabilirsiniz ve yeniden yayınlama ücretsizdir. Ayrıca, çok sayıda sertifika satın almak istiyorsanız, işinize uygun esnek bir fiyatlandırma düzenlemesi de yapılabilir.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, bir internet uzmanıyla değil, bir güvenlik uzmanıyla konuşursunuz. Atak Domain destek uzmanları sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Bizi güvenlik ortağınız olarak seçin ve ihtiyacınız olduğunda istediğiniz zaman pratik yardımı alın.

GeoTrust, web sitesi ziyaretçilerinizin güvenliğini ciddiye aldığınıza dair güvence veren köklü, saygın bir SSL markasıdır. Müşterileriniz sertifikalarımızın şifreleme gücüne güvenebilir çünkü onlar daha güçlü bir 2048-bit şifrelemeyi temel alırlar. İş uygulamaları WebTrust onaylıdır: Güvenlik, kullanılabilirlik, işlem bütünlüğü, gizlilik. Gizliliğinize saygı duyulur. Böylece dahili veri sistemlerimiz, bilgilerinizi güvende tutmak için PCI güvenlik standardıyla uyumludur.
GeoTrust SSL Sertifika Yönetimi - Ticari Çözüm
SSL sertifikaları, internetin gizli sağlayıcılarıdır. Çevrimiçi ticareti ve iletişimi şifreler ve doğrular. Bununla birlikte çeşitli zorluklar çıkarırlar. Ne kadar çok sertifikayı yönetmeniz gerekiyorsa, kritik bir yenileme durumunu gözden kaçırma riski o kadar artar. Bir sertifikanın süresinin dolmasının ticari sonuçları ciddi olabilir. En iyi durumda, web sitesi ziyaretçileriniz sitenizi kullandıklarında bir güvenlik uyarısı alırlar. Daha kötüsü, kaybedilen gelir hızla artabilir, eğer süresi dolan sertifika işlemlerin işlenmesini engelliyorsa tabi.

Şirketler, tüm sertifikalarını tek bir yerde, yaklaşan son kullanma tarihlerine ilişkin yeterince uyarı almalarını sağlayacak bir araçla yönetmenin bir yoluna ihtiyaç duyar. Zaman alan evrak işleri, sertifikaları merkezi olarak yönetseniz bile, sona erme yaklaşımları nedeniyle her sertifikayı yenilemek için dahili süreçlerle uğraşmak zaman alıcı olabilir. Her sertifika için bir satın alma siparişi oluşturmanız gerekiyorsa, bu çok külfetli bir sorun haline gelebilir. Ayrıca, Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL Sertifikaları için, her sertifika için doğrulama sürecinden geçmek çok fazla ekstra çalışmayı tetikleyebilir. Burada IT ekiplerinin SSL sertifikalarının satın alma, otomatik düzenleme, yenileme, kimlik doğrulama ve yönetimini kolaylaştıran bir sisteme ihtiyacı vardır.

GeoTrust Enterprise Güvenlik Merkezi ile GeoTrust SSL sertifikalarını satın almanın ve yönetmenin en yeni bir yolu bulunuyor. BT yöneticilerinin maliyetleri düşürmesine, SSL harcamalarını tahmin etmesine, yönetimi basitleştirmesine ve güvenlik risklerini azaltmasına yardımcı olur. Yaklaşımlardan SSL sertifika yönetimine dört şekilde farklılık gösterir:

Yıllık abonelik ödemeli abonelik modeli:
Sertifika başına ödeme yapmak yerine, korumak istediğiniz web sitelerinin sayısına bağlı olarak yıllık abonelik için ödeme yaparsınız. Yıl içinde bu sınırı aşma esnekliğine sahipsiniz. Örnek vermek gerekirse, sunucuları test etmek için ve abonelik katmanını her yıl gerçek ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Tasarruf etmenize yardımcı olur ve öngörülebilir fiyatlar ve tek bir yıllık satın alma süreci ile SSL bütçeniz üzerinde daha sıkı kontrol sağlar.

Çevrimiçi yönetim konsolu:
GeoTrust Kurumsal Güvenlik Merkezi, Genişletilmiş Doğrulama (EV), Wildcard ve UC / SANc sertifikaları dahil tüm GeoTrust SSL sertifikalarınızı yönetmek, satın almak, otomatik olarak yayınlamak, yenilemek ve raporlamak için web tabanlı bir konsol sağlar. Ayrıca, sertifika süresinin dolduğuna dair 90 güne kadar önceden uyarı verir. Sertifikaları farklı sistemlerdeki takip etmek yerine tek bir yerden online olarak kolayca yapabilirsiniz.

Kolaylaştırılmış yönetim:
GeoTrust Enterprise Güvenlik Merkezi, rutin görevleri kolaylaştırır. Kimlik doğrulamasını yalnızca bir kez yapmanız gerekir ve abonelik süresi boyunca sistem, yeni sertifikaları dakikalar içinde otomatik olarak vermenize izin verir. Benzer şekilde, bir abonelik modeline geçerek, her sertifika vermeniz veya yenilemeniz gerektiğinde evrak satın almaktan kurtulursunuz.

Esnek, uygun maliyetli fiyatlandırma:
Sertifika sayısına değil, web sitesi sayısına göre fiyatlandırma ile yeni iş modeli maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur ve ödediğiniz ancak artık ihtiyaç duymadığınız sertifikalara takılıp kalmadan talep veya altyapı değişikliklerine yanıt vermeyi kolaylaştırır.
GeoTrust SSL Güvenlik Mühürü
GeoTrust mührü ve Green EV çubuğu ile büyümeyi sağlamak için kritik öneme sahip. Analizler GeoTrust site mührüne çok fazla tıklama gösteriyor, bu yüzden insanlar kesinlikle güvenliğe dikkat ediyor. Benzer ürünler satan birçok şüpheli arka kapı sitesi bulunuyor, bu nedenle mühür ve yeşil çubuk, müşterilerimizin güvenilebilecek güvenli bir sitede olduklarını bilmelerine yardımcı oluyor.

Büyük firmalar için GeoTrust EV SSL, önemli bir farklılaştırıcı olmuştur. Birçok kurumsal firma güçlü ve uygun fiyatlı güvenlik konusunda sağlam bir üne sahip bir isim olan GeoTrust'a geçmeye karar verdi. Bunun ötesinde, en iyi fiyatı sunan harika bir geçmişe sahip yüksek kaliteli bir SSL iş ortağı arıyorsanız, GeoTrust'ta güvenebilirsiniz.

Müşteriler GeoTrust Gerçek Site Mührü'nü belirgin bir şekilde görüntüler. Kurumsal firmalar ayrıca, ödeme sürecini yüksek güvenlikli web tarayıcılarında adres çubuğunu yeşile çeviren Genişletilmiş Doğrulama SSL sertifikaları ile güvence altına almayı seçer. GeoTrust EV SSL sertifikaları ile müşteriler, herhangi bir yere tıklamak zorunda kalmadan bilgilerinin korunduğunu görebilir. Sadece yeşil çubuğa bakıyorlar ve biliyorlar. Daha fazla bilgi isterlerse site mührünü tıklayıp güvenliğin güncel olduğunu görebilirler.
GeoTrust SSL Wildcard SSL Nasıl Alınır?
GeoTrust SSL Wildcard SSL Nasıl Alınır?
GeoTrust SSL Wildcard sertifikasıyla tüm subdomain adreslerinizi koruyabilirsiniz. Sistemimiz üzerinden sipariş vererek, sadece yıldız işaretiyle ana alan adınızı yazmanız yeterli olacaktır.

Normal olan SSL sertifikası, bir domain için şifreleme sağlar. Tek alanlı SSL sertifikaları, EV dahil üç doğrulama seviyesinde de mevcuttur.

GeoTrust SSL Wildcard sertifikaları paylaşılan özel anahtara sahiptir. Tüm alt alan adlarınızda aynı özel anahtarı paylaşmak tek dezavantajı denilebilir. Sitenizin tamamı tek bir sunucu üzerindeyse çok önemli değil. Ancak alt alanlarınız farklı sunuculardaysa, özel anahtarınızı taşımanız ve paylaşmanız gerekir. GeoTrust SSL güvenlik sertifikasıyla herkese açık birden fazla subdomain adresini koruyorsanız, güvenliği ihlal edilmiş bir sertifika anahtarı, yalnızca bir alt alan adınız yerine korunan tüm subdomain adreslerinizin güvenliğini etkileyecektir.
GeoTrust SSL CAA
GeoTrust SSL CAA
DNS Sertifika Yetkilisi Yetkilendirmesi (CAA), bir IETF taslak RFC'sinde tanımlanır. Belirtilen amacı, bir DNS etki alanı adı sahibinin, o etki alanı için sertifika vermeye yetkili sertifika imzalama sertifikalarını belirtmesine izin vermektir. CAA'nın kullanılması, kötü niyetli kişiler tarafından veya dürüst bir hata ile istenmeyen sertifika düzenlenmesi riskini azaltabilir. Örneğin, abc.com'a sahipseniz, bu domain için sertifikaların yalnızca birincil CA olarak DNS'de bunu belirten bir kayıt oluşturursunuz.

Tamamen teknik bir detaydır ancak önemlidir. CAA, CA (sertifika otoritesi) tercihinizi ifade etmenin basit bir yoludur. Etki alanı adınız size ait olduğundan ve bu etki alanı için tüm DNS bilgilerini kontrol ettiğiniz için, CAA bilgilerini DNS olarak ekleyebilir ve dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. CA da dahil olmak üzere başka hiçbir tarafın dahil olması gerekmez. Şirketinizin sertifika altyapısından sorumluysanız, CAA kullanarak yararlanabilirsiniz. CAA ayrıca CA'ların geçersiz sertifika isteklerini bildirmesine olanak tanıyan bir özellik içerir. Herhangi bir uyumlu CA, CAA kaydınızda belirlediğiniz tercihle uyuşmayan, aldıkları herhangi bir sertifika isteği hakkında sizi e-posta, web hizmeti veya her ikisi yoluyla bilgilendirebilir.

GeoTrust CAA ile ilgili ne yapıyor?

GeoTrust, sertifikaların yanlış verilmesini önlemeye yardımcı olduğuna inanır ve CAA bu çabaya yardımcı olabilir. CAA kayıtlarını kendi bölge dosyalarına ekliyorlar. Daha da önemlisi, yakın gelecekte tüm sertifika kayıt süreçlerine bir CAA kontrolü daha eklenecek. Bir CAA kaydınız varsa ve GeoTrust'ın herhangi bir portalından bir sertifika almak için kaydolursanız, tercih edilen bir CA olarak ilişkili olup olmadıklarını görmek için CAA kaydının içeriği kontrol edilecektir. Aksi takdirde, sertifikanın verilmesi engellenecektir ve müşteri ile iletişime geçilecektir. Ya CAA kaydınızı güncellemeniz, bize sertifika vermemiz için izin vermeniz ya da isteği iptal etmeniz istenecektir.

GeoTrust SSL Sertifikası Soru - Cevap

GeoTrust SSL, hızlı ve güvenli SSL sertifikaları sunan bir SSL sağlayıcısıdır. GeoTrust, GeoTrust SSL'ye sahipti ancak şu anda DigiCert grubunun bir parçası. CA, GeoTrust SSL ve GeoTrust SSL Wildcard sertifikası dahil olmak üzere güvenilir SSL sertifikaları sağlar. Müşteriler, herhangi bir KOBİ ve büyük kuruluş için ideal olan marka sertifikalarına sahip olur. GeoTrust SSL sertifika yetkilisi (CA), kimlik doğrulama, veri bütünlüğü ve şifreleme üzerinde çalışır. Bu sebeple GeoTrust SSL, potansiyel müşterilere, güvenli web sitesi üzerinden işlem gerçekleştirirken verilerinin bozulmadan devam etmesini sağlar.

SSL sertifikaları, sitenize yüklediğiniz ve bilgisayar korsanlarının verileri yakalayıp çözememesi için girişleri, şifreleri, kredi kartı numaralarını ve diğer bilgileri şifreleyen kod parçalarıdır. Bir siteye bir SSL sertifikası yüklendikten sonra, güvenilir olarak bir etki alanı ve sunucu oluşturmak için kapsamlı bir güvenlik kontrol sistemi kullanır. Web tarayıcıları ile sunucular arasında hassas bilgilerin gönderilmesi gereken girişleri, kayıt formlarını, kredi kartı işlemlerini ve diğer durumları şifrelemek için bir SSL sertifikası, kişiye özel olan özel bir "anahtar" (özellikle uzun bir karmaşık kod dizisi) kullanır. Web sitesini barındıran sunucu ve web tarayıcılarına gönderilen bir genel anahtardır bu. Özel anahtarın kilidi yalnızca genel anahtarla "kilidi açılabilir" ve bunun tersi de verilerin güvenli kalmasını sağlamaya yardımcı olur.

GeoTrust, alan kayıt bilgilerini kontrol edecek ve bir web sitesi sahibinin kimliğini ve konumunu doğrulamak için işletme kayıt belgelerini isteyecektir. SSL artık standart bir internet güvenlik teknolojisi olarak kabul edilmektedir, ancak bu, tüm SSL sertifikalarının ve sağlayıcılarının aynı olduğu anlamına gelmez. Tıpkı tasarım araçlarınızı ve web barındırıcınızı seçerken olduğu gibi, bir CA ve SSL sertifikası seçmeden önce düşünmeniz gereken birkaç önemli faktör vardır. GeoTrust web üzerindeki en önemli SSL sağlayıcılarından birisidir.

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!