.ru domain nasıl alınır?

.ru domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .ru domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Rusya domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.ru Domain Tescil Fiyatı: $27,99

.ru Domain Yenileme Fiyatı: $34

.ru Domain Transfer Fiyatı: $27,99

Son 7 güne ait .ru domain istatistikleri
449

.ru Domain Arama

54

.ru Domain Kaydı

18

.ru Domain Transferi

1832

.ru Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .ru domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Rusya İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .ru alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Rusya’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Rusya domain uzantısı olan .ru sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .ru domain sayesinde satışlarınız artacak, Rusya pazarından pay almış olacaksınız.

Rusya kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Rusya üzerinde .ru alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .ru alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .ru domain adresinin Rusya’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .ru alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.ru alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".ru Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .ru alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .ru domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .ru alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.ru domain tescili için belge gerekmiyor

.ru domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Evet, bireyler .ru domain tescil edebilir

Evet, .ru domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .ru domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Rusya Hakkında

Rusya federal yarı başkanlıkla yönetilen dünya ülkelerinden birisidir. Çok büyük topraklara sahiptir. 17 milyon kilometre karelik bir alanla dünyanın en büyük ülkesidir. Öyle ki küremizin sekizde birini kaplar. Asya ve Avrupa kıtalarında toprakları vardır. Çok milletli bir ülkedir. 143 milyonluk nüfusa sahiptir ve % 80’i Rus’tur. Kalan kısım farklı halklardan oluşur. Rusya’nın tamamında orta karasal iklim hâkimdir. Dört mevsim yaz kış ilkbahar son bahar olarak görülür. Her mevsim ortalama üç ay sürer. Rusya’da yazları ortalama +25 derece sonbahar ortalama 10 ile15 derece olur. Hava kışları -15’e kadar düşebilir. Rusya’nın yüzölçümü; 17.100.000 km²’dir. Rusya’nın başkenti ise; Moskova’dır.

Rusya’nın Telefon Kodu:+7
Rusya’nın Para Birimi:Rus Rublesi
 
Rusya’nın Şehirleri
Moskova, Saint Petersburg, Novosibirsk, Yekaterinburg, Nizhny Novgorod, Samara, Omsk, Kazan, Çelyabinsk, Volgorod, Rostov, Astrahan, Krasnodar…

Rusya Ekonomisi
Rusya; çok büyük maden yataklarına sahiptir. Dünyanın 2. büyük kömür üreticisidir. Diğer yer altı zenginlikleri; petrol ve doğalgazdır. Ayrıca; demir, altın, mika, kurşun, çinko, bakır, grafit, alüminyum ve elmas önemli madenlerdir. Dünya demir rezervinin yaklaşık % 40’ı Rusya’dadır. Rusya, sanayisi gelişmiş ülkeler arasındadır. Başlıca endüstri alanları çelik, makina, makina aletleri, çimento, kâğıt, kimyevî maddeler ve otomobildir. Kürk endüstrisi ülkede bir hayli gelişmiştir. Rusya’da hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Sığır, Küçükbaş hayvan ve tavukçuluk önemli geçim kaynağıdır. Ülkenin Avrupa topraklarında ve batı Sibirya’nın bir bölümünde özellikle sütçülük gelişmiştir. Başlıca avlanan balıklar Balina, mersinbalığı, berlam, ringa, morina. Rusya’nın Avrupa bölümünde çam, köknar ve meşe, Sibirya tarafında sedir, karaçam ve köknar ormanları yer alır. Dünya kereste üretiminin % 20’sine yakınına sahiptir. Rusya topraklarının çok azında tarım yapılabilmektedir. Bu oran % 10 civarındadır. Mevcut ekili alanlar, çayırlıklar, otlaklar ve meyve-sebze bahçeleri, ülkenin ancak % 27’sine tekabül etmektedir.

Rusya’nın İhracat Yaptığı Ürünler 

Petrol ve buna bağlı yan ürünler, doğalgaz, ağaç ürünleri, metaller, kimyasal maddeler, çeşitli endüstri ürünleri.

Rusya’nın İthalat Yaptığı Ürünler 

Birçok günlük hayatta kullanılan tüketim ürünleri, makine ve ekipmanları, şeker, ilaç, tahıl vs.

Rusya’nın İhracat Yaptığı Ülkeler 

Çin, Hollanda, Almanya, Belarus, Amerika Birleşik Devletleri.

Rusya’nın İthalat Yaptığı Ülkeler 

Çin, Hollanda, Almanya, Belarus, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleridir.

Rusya’da Yaşayan Milletler 

Rusya nüfusunun %73’ünü kentlerde %27’sini ise kırsalda yaşayanlar oluşturmaktadır. Rusya nüfus bakımından dünyanın en kalabalık sekizinci ülkesidir. Burada 60 farklı etnik grup yaşamaktadır. Rusya Federasyonu’nda başlıca etnik gruplardan bazıları şunlardır: 115,9 milyon Rus. Tatar 5,6 milyon. Ukraynalı 2,9 Milyon. Ermeni 1 Milyon 130.000. Yakut 444.000 vs.

Rusya’da Konuşulan Diller 

Ülkenin resmi dili; Rusçadır. Rusya’da 160 Etnik kökenli halk yaşamaktadır. Bunlar 100 farklı dil konuşmaktadırlar. Tatarca ve Ukraynaca en çok konuşulan dillerdir. En çok konuşulan yabancı dil ise; İngilizcedir.

.ru Domain Bilgileri
.ru Adres Uzunluğu 2 - 63 karakter
.ru Tescil Süresi 1 - 1 yıl
.ru Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.ru IDN Desteği Hayır
.ru Transfer Evet
.ru Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.ru domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.ru domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım