Son Makaleler

En İyi 12 Resim Boyutu Küçültme Aracı

Web sitelerinizi yüksek kaliteli görsellerle çekici hale getirmek mi istiyorsunuz? Ancak yüksek kaliteli resimlerin sayfa yükleme hızınıza zarar verebileceğinden mi endişeleniyorsunuz?  Artık korkmanıza gerek yok, çünkü bu sorunu ücretsiz olarak çözebileceğiniz birçok resim boyutu küçültme aracı mevcut.

Devamını Gör

En İyi Link Kısaltma Servisleri

Uzun bağlantıların paylaşılması zordur ve genellikle spam gibi görünürler, bu nedenle genellikle kullanıcılar tarafından tıklanmadan geçilir. Bu sorunu çözmek için link kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Devamını Gör

En İyi Şirket İsmi Bulma Araçları

Bazı isim seçeneklerine sahip olduğunuzda, dünyadaki hemen hemen her şirketin bir web sitesine ihtiyacı olduğundan, akılda kalıcı ve bulunması kolay alan adlarının mevcut olduğundan da emin olun.

Devamını Gör

Framework Nedir? Dünyada En Yaygın Kullanılan Frameworkler

Kullandığınız dil veya araçlar ne olursa olsun, bir framework bir programcı olarak hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Halihazırda bir framework kullanmıyorsanız, mevcut en iyi seçeneklerden bazılarına göz atabilir ve bunları deneyebilirsiniz.

Devamını Gör

Github Nedir?

GitHub'ı duyduysanız ancak tam olarak ne olduğundan emin değilseniz, aşağıda size GitHub ile ilgili tüm detayları anlatacağız.

Devamını Gör

Linux İşletim Sistemi Nedir? Diğer Sistemlerden Farkları Nelerdir?

Linux, Windows ve Mac gibi bir işletim sistemidir: internette gezinmenizi veya teslim etmeniz gereken raporu yazmanızı sağlamak için bilgisayarınızın tüm parçalarını ve programlarını yöneten bir tür yazılımdır.

Devamını Gör

API Nedir? En Popüler API Servisleri

"API nedir?" diye merak ediyorsanız, bu terimi daha önce duymamış olabilirsiniz ya da belki de API'nin ne olduğuna dair belli belirli bir fikriniz veya ne işe yaradıklarına dair kısıtlı bir bilginiz vardır. Her iki durumda da, API hakkında tüm detayları bilmeniz için bugünkü yazımızda API’leri ele aldık.

Devamını Gör

err_connection_reset Hatası ve Çözümü

"Bu web sayfası mevcut değil ERR_CONNECTION_RESET. The connection was reset (Bağlantı sıfırlandı)." Windows 11 veya Windows 10 bilgisayarınızdan bir web sayfasına erişmeye çalışırken Google Chrome'da bu mesajı görürseniz, erişmeye çalıştığınız site hedef siteyle bağlantı kuramıyor demektir.

Devamını Gör

İşlemci (CPU) Nedir? Ne İşe Yarar?

Basit oyun konsollarından büyük iş sistemlerine kadar her bilgi işlem cihazı, merkezi işlem birimi (CPU) adı verilen temel bir bileşene sahiptir. CPU hesaplamalar yapar, mantıksal karşılaştırmalar yapar ve verileri saniyede milyarlarca kez hareket ettirir. Tüm bilgisayarı çalıştıran bir ana zamanlama sinyali tarafından tetiklenen basit talimatları teker teker uygulayarak çalışır.

Devamını Gör

Proxy Nedir? Proxy Ne İşe Yarar?

Proxy'ler çoğunlukla belirli bir bölgede engellenmiş bir siteyi ziyaret etmek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Birçok şirket ve işletme de kapalı bir iş ağı oluşturmak için proxy kullanır.

Devamını Gör