Son Makaleler

Domain Nasıl Satın Alınır?

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmayı mı düşünüyorsunuz? Yapmanız gereken ilk şey bir domain satın almaktır.  Peki bir domain nasıl satın alınır? Bu sorunun cevabına geçmeden önce domain hakkında çok fazla bilgisi olmayanlar için kısaca domaini tanımlayalım.

Devamını Gör

Domain Nedir? Neden Bir Domaine İhtiyacım Var?

Domain, herhangi bir web sitesinin kritik bir bileşenidir. En sevdiğiniz çevrimiçi mağazaların, blogların ve hatta sosyal medya platformlarının web sitelerini ziyaret edebilmenizin nedeni bir alan adıdır.

Devamını Gör

ORG Domain Nedir? ORG Alan Adı Uzantısı Neden Tercih Edilmeli?

ORG domain, 1985 yılında tanıtılan orijinal üst düzey alan adlarından (TLD'ler) biriydi ve ticari olmayan kuruluşlar için tasarlanmıştı. Yıllar içinde kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve sosyal amaçlar içinde kullanılmaya başlandı.

Devamını Gör

Üst Düzey Domain Nedir? (Top Level Domain – TLD)

Üst düzey domaini, size web sitesi hakkında bilgi veren bir kelimenin sonundaki son ek olarak görebilirsiniz. TLD'ler internetteki web sitelerini sınıflandırmak ve düzenlemek için kullanılır.

Devamını Gör

WHOIS Nedir? WHOIS Araması Nasıl Yapılır?

Bir web sitesinin kime ait olduğunu ve bu kişinin çevrimiçi iletişim bilgilerinin önemini anlamakla ilgileniyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazımızda, WHOIS aramasının ne olduğunu ve neden önemli olduğunu açıklayacağız.

Devamını Gör

Dünya Genelinde DNS Senkronizasyon Sorunu

Dünyada bulunan 13 DNS kök sunucundan birinde bilinmeyen bir senkronizasyon sorunu meydana geldi. Şuan da ülke kodlu domainlerde ve özellikle .TR uzantılılarda sorun yaşanmaktadır. DNS ler kararsız çalışmaktadır.

Devamını Gör

Toplantı Daveti İçin Kullanılabilecek 21 Email Şablonu

Bir toplantı veya buluşma ayarlamak için atılacak email konusunda nelere dikkat etmek gerekir? Bu rehberimizde hem email gönderirken dikkat edilmesi gerekenlere hem de farklı konulara göre email şablonlarına göz atacağız. Bu sayede direkt olarak email şablonunu kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Devamını Gör

WordPress Nedir? Yeni Başlayanlar için Kapsamlı Kılavuz

WordPress, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere birçok farklı türde web sitesi oluşturmak için kullanılabilen esnek bir içerik yönetim sistemidir (CMS).

Devamını Gör

WordPress Sitesi Nasıl Hızlandırılır?

Yapılan birçok araştırmaya göre, bir web sitesi 2 ila 3 saniye içinde veya daha hızlı yüklenmelidir. Araştırmalar, kullanıcıların çoğunun web sitelerinin hızlı yüklenmesini beklediğini göstermektedir. Eğer siteniz hızlı yüklenmezse, ziyaretçiler sadece birkaç saniye sonra ilgilerini kaybetmeye başlayacaklardır.

Devamını Gör

En Ucuz Domainler [2024]

Bir domain satın almak, bir web sitesi veya blog açmanız için genellikle ilk adımdır. Bu ilk adımda ucuz domain bulmak ve kaydettirmek, fiyata duyarlı müşteriler için kritik önem taşır. Web sitenizi internetteki diğer tüm siteler arasında tanımlayan şey domain olduğundan, web siteniz benzersiz bir isimle öne çıkması gerekir, ancak aynı zamanda maliyetleri kontrol etmek ve ucuz bir domain bulmak da önemlidir. 

Devamını Gör