Son Makaleler

Domain (Alan Adı) Sözlüğü

Yeni başlayanlar için Domain (Alan Adı) Sözlüğü

Devamını Gör

Neden .COM Domain Almalısınız? .COM Domain Almak İçin 10 Önemli Sebep

.COM, ticari web siteleri için kullanılan bir üst düzey alan adıdır (TLD) ve internet altyapısını işleten bir şirket olan Verisign tarafından yönetilir. .COM alan adı uzantısı başlangıçta ticari kuruluşlara yönelikti, ancak artık kişisel bloglar, e-ticaret siteleri ve kurumsal web siteleri de dahil olmak üzere çok çeşitli web siteleri tarafından kullanılır.

Devamını Gör

Kurumsal Firmalar İçin En Doğru Alan Adı Uzantısı Hangisidir?

.COM ticari web siteleri için, .ORG kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ve .EDU eğitim kurumları için kullanılan alan adı uzantılarıdır. Türkiye için ".tr" ve Japonya için ".jp" gibi ülkeye özgü olanlar da dahil olmak üzere birçok başka alan adı uzantısı da mevcuttur.

Devamını Gör

Domain Authority Nedir? Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir?

Domain authority yani domain otoritesi, bir web sitesinin arama motorlarında ne kadar iyi sıralanacağını tahmin etmek için kullanılan bir metriktir. SEO şirketi Moz tarafından geliştirilen bir skor olan domain otoritesi; alan adının yaşı, web sitesine yönlendiren harici bağlantıların sayısı ve web sitesinin içeriğinin kalitesi gibi bir dizi faktöre bağlı olarak hesaplanır.

Devamını Gör

Alan Adının SEO Üzerinde Bir Etkisi Var Mıdır?

Bir alan adının bir web sitesinin arama motoru sıralamaları üzerinde bir etkisi olabilir, ancak bu önemli bir faktör değildir.

Devamını Gör

.ORG Domain Nedir? Neden Bir .ORG Alan Adı Almalıyım?

1985'te oluşturulan orijinal TLD'lerden biri olan .ORG, "organization" kelimesinden kısaltılmış halidir. .ORG domain, genellikle kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, açık kaynaklı projeler ve topluluklar tarafından kullanılan üst düzey bir alan adıdır (TLD).

Devamını Gör

Core Web Vitals Nedir? Detaylı Rehber

Core Web Vitals, bir web sitesindeki kullanıcı deneyiminin kalitesini ölçmeye yardımcı olmayı amaçlayan, Google’ın sayfa deneyimi sinyallerinin bir parçası olan hız ölçümleridir. Bu ölçümler, sayfa içeriğinin ne kadar hızlı yüklendiğini, bir web sayfasını yükleyen tarayıcının kullanıcı girişine ne kadar hızlı yanıt verdiğini ve içeriğin tarayıcıya yüklenirken ne kadar süre olduğunu puanlar.

Devamını Gör

Muhteşem Cuma Kampanyası

Muhteşem Cuma'ya Özel .com $4,99 ve .com.tr Yalnızca $1,99

Devamını Gör

Google Search Console Rehberi

Google Search Console, web sitelerinin Google arama sonuçlarındaki varlığının izlemesi, yönetilmesi, geliştirilmesi ve sorunların giderilmesine yardımcı olan Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bir web hizmetidir. Eski ismi Webmaster Tools ( Web Yöneticisi Araçları ) olup ismi 20 Mayıs 2015’te Google Arama Konsolu anlamına gelen Google Search Console olarak değiştirilmiştir. Google Search Console verileri kullanılarak web sitelerini optimize etmek daha kolay hale gelmektedir. Google Arama Konsolunu bir web geliştiriciden işletme sahibine kadar herkes kullanabilmektedir.

Devamını Gör