Son Makaleler

SSL Nedir?

Bir web sitesi kurmaya karar verdiğinizde, mutfak olarak SSL sertifikası ihtiyacınız olacaktır. Aslında internet üzerinde gördüğünüz neredeyse her web sayfasında yer alan bu kavram, genellikle net bir bilgiye sahip olunmayan kavramların başında gelmektedir. Ancak hem web sayfası sahibi hem de web sayfası kullanıcıları için çok önemli bir güvenlik açığını kapatmak açısından Atak Domain gibi bir firma üzerinden bu sertifika mutlaka temin edilmelidir. 

Devamını Gör

Domain İçin Whois Koruması Nasıl Yapılır?

Bugün Türkiye'de bir web sayfası kurulumu gerçekleştirmek için alan adı ve hosting hizmeti alabileceğiniz önemli bir firma kapsamında Atak Domain ve Hosting firması tercih edilebilir. Firmamız sayesinde alan adı tescil hizmetleri alabildiğiniz gibi bu alan adlarına bağlı şekilde de whois yani sahip bilgisi işlemlerini de gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Hatta yine ücretsiz bir şekilde whois sahip bilgisi gizleme işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Gör

Hindistan'da İş Kurmak - Hindistan'da Nasıl İş Kurulur?

Hindistan, Asya-Pasifik bölgesindeki 42 ülke arasında 28. sırada ve genel puanı bölgesel ve dünya ortalamalarının oldukça altındadır. Hindistan ekonomisi, neredeyse yirmi yıldır çoğunlukla serbest olan kategorinin ortasında durmaktadır. Bununla birlikte, son beş yılda GSYİH büyümesi güçlü olmuştur. Ülke, ekonomik serbestleşmenin etkilerinden faydalanmaya devam ettikçe, ekonomik büyüme daha yüksek özel iç tüketimden kaynaklanmaktadır.

Devamını Gör

Bulgaristan'da İş Kurmak - Bulgaristan'da Nasıl İş Kurulur?

Bulgaristan, yabancıların şirket kurma sürecini basitleştirdi. Bulgaristan’a gelmeden başka bir ülkeden vekaletle bir şirket kurabilirsiniz. Bir diğer önemli faktör, şirket için işletme maliyeti olmamasıdır; bu nedenle şirket kayıtlıysa ancak herhangi bir faaliyeti yoksa finansal yükümlülüklere tabi değildir. Bununla birlikte, tüzel kişinin yıllık vergi iadesi, muhasebe hizmetleri kullanılarak veya doğrudan şirket yöneticisi tarafından yapılabilecek çok basit bir süreç sunması gerekmektedir.

Devamını Gör

Domain Yatırımcılığı Karlı mı?

Evet, aslında domain satışı eğlenceli ve karlı bir yatırımdır. Ancak diğer tüm yatırımlar gibi, domain satışında da dikkatle düşünülmesi gereken riskler vardır. Bununla birlikte, riskleri ve getirileri iyi değerlendirip gayretle çalışırsanız bu alanda, yüksek getiri sağlayabilir ve yatırım portföylerini çeşitlendirmenin benzersiz yollarını bulabilirsiniz.

Devamını Gör