Son Makaleler

Üst Düzey Domain Nedir? (Top Level Domain – TLD)

Üst düzey domaini, size web sitesi hakkında bilgi veren bir kelimenin sonundaki son ek olarak görebilirsiniz. TLD'ler internetteki web sitelerini sınıflandırmak ve düzenlemek için kullanılır.

Devamını Gör

WHOIS Nedir? WHOIS Araması Nasıl Yapılır?

Bir web sitesinin kime ait olduğunu ve bu kişinin çevrimiçi iletişim bilgilerinin önemini anlamakla ilgileniyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazımızda, WHOIS aramasının ne olduğunu ve neden önemli olduğunu açıklayacağız.

Devamını Gör

Dünya Genelinde DNS Senkronizasyon Sorunu

Dünyada bulunan 13 DNS kök sunucundan birinde bilinmeyen bir senkronizasyon sorunu meydana geldi. Şuan da ülke kodlu domainlerde ve özellikle .TR uzantılılarda sorun yaşanmaktadır. DNS ler kararsız çalışmaktadır.

Devamını Gör

Toplantı Daveti İçin Kullanılabilecek 21 Email Şablonu

Bir toplantı veya buluşma ayarlamak için atılacak email konusunda nelere dikkat etmek gerekir? Bu rehberimizde hem email gönderirken dikkat edilmesi gerekenlere hem de farklı konulara göre email şablonlarına göz atacağız. Bu sayede direkt olarak email şablonunu kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Devamını Gör

WordPress Nedir? Yeni Başlayanlar için Kapsamlı Kılavuz

WordPress, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere birçok farklı türde web sitesi oluşturmak için kullanılabilen esnek bir içerik yönetim sistemidir (CMS).

Devamını Gör

WordPress Sitesi Nasıl Hızlandırılır?

Yapılan birçok araştırmaya göre, bir web sitesi 2 ila 3 saniye içinde veya daha hızlı yüklenmelidir. Araştırmalar, kullanıcıların çoğunun web sitelerinin hızlı yüklenmesini beklediğini göstermektedir. Eğer siteniz hızlı yüklenmezse, ziyaretçiler sadece birkaç saniye sonra ilgilerini kaybetmeye başlayacaklardır.

Devamını Gör

En Ucuz Domainler [2024]

Bir domain satın almak, bir web sitesi veya blog açmanız için genellikle ilk adımdır. Bu ilk adımda ucuz domain bulmak ve kaydettirmek, fiyata duyarlı müşteriler için kritik önem taşır. Web sitenizi internetteki diğer tüm siteler arasında tanımlayan şey domain olduğundan, web siteniz benzersiz bir isimle öne çıkması gerekir, ancak aynı zamanda maliyetleri kontrol etmek ve ucuz bir domain bulmak da önemlidir. 

Devamını Gör

.me Domain Nedir ve Kimler Seçmelidir?

.ME domain şu anda hosting pazarında en çok aranan domain uzantılarından biridir. Bu domain, Karadağ'ın ülke kodu üst düzey domain (TLD) karşılık gelir, ancak TLD dünya çapında kayıt için kullanılabilir.

Devamını Gör

İşletmeniz İçin Değerlendirmeye Değer 9 Yeni Domain Uzantısı

Web siteniz için doğru adı bulmakta zorlanıyorsanız, yazımızda listelediğimiz 9 harika yeni domain, seçiminizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

Devamını Gör

Kurumsal E-mail Nasıl Yazılır?

Profesyonel dünyada, açık ve etkili iletişim çok önemlidir. Bu durum özellikle iş arkadaşları, müşteriler ve diğer işletmeler arasında genellikle birincil iletişim yöntemi olarak kullanılan e-posta ile sağlanır. Bir e-posta’nın nasıl düzgün bir şekilde yazılacağını bilmek, mesajınızın anlaşılmasını ve iyi algılanmasını sağlayabilir. 

Devamını Gör