.ch domain nasıl alınır?

.ch domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .ch domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain İsviçre domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.ch Domain Tescil Fiyatı: $49,99

.ch Domain Yenileme Fiyatı: $50

.ch Domain Transfer Fiyatı: $49,99

Son 7 güne ait .ch domain istatistikleri
443

.ch Domain Arama

54

.ch Domain Kaydı

18

.ch Domain Transferi

1813

.ch Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .ch domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
İsviçre İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .ch alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster İsviçre’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, İsviçre domain uzantısı olan .ch sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .ch domain sayesinde satışlarınız artacak, İsviçre pazarından pay almış olacaksınız.

İsviçre kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve İsviçre üzerinde .ch alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .ch alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .ch domain adresinin İsviçre’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .ch alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.ch alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".ch Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .ch alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .ch domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .ch alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.ch domain tescili için belge gerekmiyor

.ch domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .ch domain tescil edemezler

Evet, .ch domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .ch domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

İsviçre Hakkında
İsviçre Konfederasyonu Orta Avrupa’da bulunan bir devlet. Komşuları şunlardır; Kuzeyinde Almanya, doğusunda Avusturya ve Liechtenstein, güneyinde İtalya, batısında Fransa bulunmaktadır. 25 eyaletten meydana gelmiş konfederasyondur. Yüz ölçümü 41.293 km2’dir. İsviçre Avrupa’nın en dağlık ülkesidir. Toprakların 3/4’ü dağlarla kaplıdır. İsviçre’nin başkenti; Bern’dir.

İsviçre’nin Telefon Kodu: +41
İsviçre’nin Para Birimi: İsviçre Frangı
İsviçre’nin Şehirleri
Bern, Zürich, Basel ve Cenevre ve Lozan’dır.
İsviçre’nin Ekonomisi
İsviçre tarıma dayalı besin endüstrisi, kimya ve ilaç endüstrisi önemlidir. Bunun yanında hayvancılık da çok gelişmiştir. İsviçre’de tarıma elverişli topraklar rakımdan dolayı elverişli değildir. Ancak topraklarının %6’sı ekilebilir. Halkın ise % 6’sı tarımla uğraşır. Başlıca yetiştirilen önemli ürünleri patates, çavdar ve mısırdır. Bağcılık da gelişmiştir. Ülkenin en çok yetiştirilen meyveleri elma, üzüm, armut, erik ve kirazdır. İsviçre’de hayvancılık ekonomide büyük yer tutmaktadır. Yüksek bölgelerde keçi ve koyun yetiştirilir. Asıl hayvancılık alanında çalışmalar; sığır ve inek gibi kesim ve süt hayvanları yetiştirmek için yapılır. Peynir sektörü dünyaca bilinmektedir. Süt mamullerinden sayılan çikolatada dünya çapında adından söz ettirmektedir. Markalaşan sektörlerden birsidir çikolata sektörü. İsviçre’de iş gücünün % 40’ı sanayi kesiminde çalışmaktadır. Ülkede çelik sanayi çok gelişmiştir. Bu amaçla dışarıdan demir filizi alır. Makina, lokomotif, türbün gibi ağır sanayi ürünleri imal etmektedir. Elektrikli makinalar, bilimsel ve optik araç üretimi ülke sanayiinde önemli bir yer tutar. Kimya ve ilaç sanayii de çok gelişmiştir. İsviçre saatleri dünyaca meşhurdur. Sanayi üretiminin % 90’ınını ihraç etmektedir. İsviçre dünyanın mali hayatında önemli rol oynayan büyük bankacılık merkezidir. İsviçre toplumunun yaklaşık % 10’u bankacılıkla uğraşır. İsviçre bankacılık ve sigortacılık kaynağından büyük gelir sağlamaktadır. Diğer önemli gelir kaynağını ise turizm teşkil eder. İsviçre yaz ve kış bütün sene turist çeken bir ülkedir.
İsviçre’nin İhracat Yaptığı Ürünler
İhraç ettiği mallar arasında elektrikli motorlar, makina, lokomotif, türbün, dokuma ürünleri, süt mamulleri, saat, çikolata, ilaç ve kimya ürünleri gelir. Altın, Paketlenmiş ilaçlar, İnsan veya Hayvan Kan, Baz Metal Saatler, Azot Heterosiklik Bileşikler.
İsviçre’nin İthalat Yaptığı Ürünler
İthal ettiği maddelerin başında petrol gelir. Bunu diğer sanayi ham maddeleri ve besin maddeleri takip eder. Altın, Paketlenmiş ilaçlar, Otomobil, Mücevher, İnsan veya Hayvan Kanı.
İsviçre’nin İhracat Yaptığı Ülkeler
Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hong Kong ve Fransa.
İsviçre’nin İthalat Yaptığı Ülkeler
Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya ve Birleşik Arap Emirlikleri.
İsviçre’de Yaşayan Milletler
Başta kendi yerli halkının yanında; Alman, Fransız, İtalyan ve azınlıklar.
İsviçre’de Konuşulan Diller
Resmi dil olarak dört dil kullanılır bunlar; Almanca, Fransızca, İtalyanca, Romans dillerini konuşur. Ülkedeki yerli halklar tarafından konuşulan bütün ana diller resmi dil statüsünde kabul edilir.
.ch Domain Bilgileri
.ch Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.ch Tescil Süresi 1 - 10 yıl
.ch Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.ch IDN Desteği Hayır
.ch Transfer Evet
.ch Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.ch domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.ch domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım