.ly domain nasıl alınır?

.ly domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .ly domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Libya domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.ly Domain Tescil Fiyatı: $99,99

.ly Domain Yenileme Fiyatı: $100

.ly Domain Transfer Fiyatı: $99,99

Son 7 güne ait .ly domain istatistikleri
255

.ly Domain Arama

35

.ly Domain Kaydı

11

.ly Domain Transferi

1183

.ly Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .ly domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Libya İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .ly alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Libya’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Libya domain uzantısı olan .ly sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .ly domain sayesinde satışlarınız artacak, Libya pazarından pay almış olacaksınız.

Libya kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Libya'de .ly alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .ly alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .ly domain adresinin Libya’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .ly alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.ly alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".ly Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .ly alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .ly domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .ly alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.ly domain tescili için belge gerekmiyor

.ly domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .ly domain tescil edemezler

Evet, .ly domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .ly domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Libya Hakkında
Libya, Akdeniz kıyısında, doğusunda Mısır, batısında Cezayir ve Tunus, güneyinde Nijer ve Çad, güneydoğusunda Sudan ile komşu olan bir Kuzey Afrika ülkesidir. Ülkenin adı olan 'Libya', eski Mısırlıların Nil’in batısında yaşayan Berberiler için kullandıkları Lebu sözcüğünden gelmektedir. Yüz ölçümü; 1.760.000 km²’dir. Başkent; Trablus’tur.

Libya’nın Telefon Kodu: +218  
Libya’nın Para Birimi: Libya Dinarı
Libya’nın Şehirleri
Trablus, Bingazi, Misrate, Fizan, Zuvara, Sirt, Saba ve Tobruk’tur.
Libya’nın Ekonomisi
Petrol yataklarının bulunması sayesinde ekonomisi gelişmeye başladı. Bugünkü durum itibari ile ekonominin yardımcı unsurlarını tarım ve hayvancılık teşkil ediyorsa da, asıl ana gelir, petrol ve petrol ürünlerindendir. Son yıllardaki petrol ihracatının önemli ölçüde artışı, Libya’yı dünyaya tanıtmış ve dünyada petrol ihraç eden ülkelerin altıncısı durumuna getirmiştir. Petrolden başka diğer önemli gelir kaynağı doğalgazdır fakat bundan elde edilen gelir, petrol, gelirinin ancak yarısına ulaşabilmektedir. Libya’nın yılda 120.000.000 ton olan petrol üretimi ve yan ürünleri, ona Avrupa’daki iş hayatına katılma fırsatı vermiştir.

Libya’nın dış ticaretinin % 98’ini petrol, petrol ürünleri ve doğalgaz meydana getirir. Ayrıca deri ve post, yerfıstığı, zeytinyağı, hurma, tütün, selüloz, badem ve çeşitli cins meyveler ve turunçgiller, diğer ihracat ürünleridir.

Balıkçılık diğer bir gelir kaynağı olup, özellikle ton balığı avlanır. Hayvancılık deve, sığır, merkep, at, koyun ve keçi yetiştirmekten ibaret olup et, deri, yün ihracatı açısından önemli bir gelir kaynağıdır.

El sanatları ve dokuma endüstrisi yanı sıra sigara, deri ve zeytinyağı sanayi kolları ve inşaat sektörü gelişmiştir. Özellikle inşaat yapımı için dış ülkelerden işçi ve mühendis gelmektedir. Bu bakımdan Türkiye ile sıkı bir ekonomik bağ kurulmuştur. Libya, Türkiye’den başka Mısır, ABD, İngiltere ve Fransa ile ticari ilişkileri vardır.
Libya’nın İhracat Yaptığı Ürünler
Ham Petrol, Altın, Petrol Gazı, Rafine Petrol ve Hurda Bakırdır.
Libya’nın İthalat Yaptığı Ürünler
Rafine Petrol, Yolcu ve Yük Gemileri, Gaz Türbinleri, Paketlenmiş ilaçlar ve Diğer Saf Bitkisel Yağlardır.
Libya’nın İhracat Yaptığı Ülkeler
Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa’dır.
Libya’nın İthalat Yaptığı Ülkeler
İtalya, Çin, Türkiye, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleridir.
Libya’da Yaşayan Milletler
Nüfusun büyük bir bölümü Arap veya Araplaşmış Berberilerden meydana gelir. 
Libya’da Konuşulan Diller
Resmi dilleri; Arapça, Modern Standart Arapça. Ayrıca Berberice, Tebuca ve Sudani dillerine de çok az olmak üzere rastlanmaktadır. 
.ly Domain Bilgileri
.ly Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.ly Tescil Süresi 1 - 2 yıl
.ly Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.ly IDN Desteği Hayır
.ly Transfer Evet
.ly Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.ly domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.ly domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım