.pk domain nasıl alınır?

.pk domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .pk domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Pakistan domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.pk Domain Tescil Fiyatı: $34,99

.pk Domain Yenileme Fiyatı: $77,99

.pk Domain Transfer Fiyatı: $34,99

Son 7 güne ait .pk domain istatistikleri
337

.pk Domain Arama

43

.pk Domain Kaydı

14

.pk Domain Transferi

1458

.pk Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .pk domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Pakistan İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .pk alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Pakistan’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Pakistan domain uzantısı olan .pk sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .pk domain sayesinde satışlarınız artacak, Pakistan pazarından pay almış olacaksınız.

Pakistan kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Pakistan'de .pk alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .pk alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .pk domain adresinin Pakistan’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .pk alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.pk alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".pk Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .pk alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .pk domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .pk alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.pk domain tescili için belge gerekmiyor

.pk domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .pk domain tescil edemezler

Evet, .pk domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .pk domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Pakistan  Hakkında:
Pakistan İslam Cumhuriyeti, Güney Asya’da bir ülkedir. Umman Denizi’ne 1.046 km kıyısı vardır. Komşuları; Batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin, doğusunda Hindistan yer almaktadır. Ülkenin yüzölçümü; 803.943 km2’dir. Başkenti; İslamabad’dır.

Pakistan Telefon Kodu: +92
Pakistan Para Birimi: Pakistan Rupisi.
Pakistan Şehirleri
Bagh, Bhimber, Kotli, Abbottabad, Adezai, Banda Daud Shah, Bannu, Attock, Bhalwal, Bahawalnagar, Bahawalpur, Ali Bandar, Baden, Chachro, Dadu, Amir Chah, Bazdar, Bela, Bellpat, Bagh…
Pakistan Ekonomisi
Pakistan ekonomisi genelde tarıma dayalıdır. Halkın yarıdan fazlası tarımla uğraşmaktadır. Ekili alanların yaklaşık % 50’si pirinç ve buğdaydır. Bunlardan başka yetişen diğer tarım ürünleri arpa, mısır, darı, pamuk lifi ve pamuktur. Pakistan’ın en çok gelir getiren kıymetli ürünü Jüt’tür. Çay, tütün, şekerkamışı, meyve ve sebze de yetiştirilmektedir. Tarım ürünlerinin ülke ekonomisine olan katkısı % 30 civarındadır.

Pakistan’ın en önemli endüstri dalı tekstildir. Özellikle pamuklu mamuller önemli gelir kaynağıdır. Jüt imalatçılığı ise yüksek bir seviyededir. Diğer endüstri kolları; kâğıt, kereste, çimento, kauçuk, kimyevi maddeler, gübre, şeker, sigara, gıda maddeleri ve eczacılık ürünleridir.

Endüstrinin ve sanayinin gelişmesinde, doğalgazın bulunmasının etkisi çoktur. Diğer yeraltı kaynaklarından kömür, krom ve demir endüstri için önemli madenlerdir. Tuz, alçıtaşı ve kireçtaşı ülkenin diğer minerallerini meydana getirir. İhracat hacmi, ithalatının üçte ikisine yaklaşmıştır. Daha çok Suudi Arabistan, Japonya, ABD, Kuveyt, Çin ve Türkiye ile yapmaktadır. Dışarıya pamuk ve pamuklu mamuller, yünlü kumaşlar, pirinç, kürk, deri ve kimyevi maddeler satılmaktadır.

Turizm, Pakistan’ın önemli bir gelir kaynağıdır. Ülkenin demiryolu ve karayolu ulaştırma sistemi orta seviyededir. Hava yolu ulaştırması ise oldukça gelişmiş durumdadır. Pakistan, atom reaktörlerine sahip ülkelerden biridir. Yabancıların yardımı olmadan, yaptığı reaktör, 1962 yılında işletmeye açılmıştır.
Pakistan İhracat Yaptığı Ürünler
Ev Linens, Pirinç, Non-Örgü Erkek Takımları, Sigara Perakende Saf Pamuk İpliği  ve Ağır Pure Dokuma Cotton bulunmaktadır.
Pakistan İthalat Yaptığı Ürünler
Rafine Petrol, Ham Petrol, Palm Yağı, Petrol Gazı ve Hurda demir.
Pakistan İhracat Yaptığı Ülkeler
Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Almanya, Afganistan ve Büyük Britanya.
Pakistan İthalat Yaptığı Ülkeler
Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya ve Japonya.
Pakistan Yaşayan Milletler
Pakistan nüfusunun çoğunluğunu Pencaplılar oluşturur. Geri kalan nüfusu; Puştular (İranlılar), Sindliler, Urdular ve Beluciler teşkil etmektedir. Bunlardan en kalabalık olanı Sindliler nüfusun % 13’ünü ve diğerleri de sırasıyla İranlılar % 8’ini, Urdular % 7,5’ini ve Beluciler % 2,5’ini meydana getirirler. Çok az sayıda diğer küçük gruplar da vardır.  
Pakistan Konuşulan Diller
Resmi dilleri; Urduca, İngilizcedir. Her topluluk kendi dilini konuşmaktadır.
.pk Domain Bilgileri
.pk Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.pk Tescil Süresi 2 - 10 yıl
.pk Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.pk IDN Desteği Hayır
.pk Transfer Evet
.pk Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.pk domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.pk domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım