Helpdesk
01.12.2021 15:19 1954 Görüntülendi

Web Hosting - cPanel'den E-Mail Hesabına Erişim Nasıl Sağlanır?

Gün içerisinde maillerinizi kontrol etmek, mail alışverişinde bulunmak için e-posta hesaplarına erişim sağlamak isteyebilirsiniz. Cihazlarınıza mail kurulumu gerçekleştirerek çeşitli uygulamalar üzerinden bu işlemi sağlayabileceğiniz gibi online olarak internet tarayıcısı üzerinden de maillerinizi kontrol edebilirsiniz. Mail hesabınızı cPanel’de oluşturduysanız ve hesabınıza erişim sağlamak istiyorsanız;

  1. cPanel’e giriş sağlayınız.
  2. Ana sayfa içerisinde yer alan “Email” başlığını görüyor olacaksınız. Bu başlığın hemen altında bulunan “Email Accounts (E-Posta Hesapları)” butonuna tıklayınız. 

  3. Açılan sayfada e-posta hesapları listelenmiş olacaktır. 
  4. Hangi kullanıcı hesabına erişim sağlamak istiyorsanız, hesabın karşında yer alan “Check Email (E-Postanı Kontrol Et)” butonuna tıklayınız. 

  5. Açılacak olan sayfada mail hesabınızı Horde veya Roundcube arayüzleri ile açabileceğinize dair seçenekler bulunmaktadır. Seçiminizi yapıp “Open (Aç)” butonu ile hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. 

  6. cPanel’e erişim sağlamadan da mail hesabınıza doğrudan erişim sağlamanız mümkündür. Bu işlem için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi tarayıcının adres çubuğuna domain.uzantı/webmail yazarak açılacak olan webmail sayfasına e-posta adresinizi ve şifrenizi yazmak olacaktır. Bir diğer yöntem ise tarayıcının adres çubuğuna domain.uzantı:2096 yazarak açılacak olan webmail sayfasından hesabınıza erişim sağlamaktır. 

    Örnek: atakdomain.com/webmail 

    atakdomain.com:2096

Gmail adresine giriş e-posta adresi giriş cPanel mail giriş Hotmail adresine giriş cPanel Mail Ayarları Web E-posta Giriş Web Hosting - cPanel'den E-Mail Hesabına Erişim Nasıl Sağlanır