.kr domain nasıl alınır?

.kr domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .kr domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Güney Kore domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.kr Domain Tescil Fiyatı: $230

.kr Domain Yenileme Fiyatı: $230

.kr Domain Transfer Fiyatı: $230

Son 7 güne ait .kr domain istatistikleri
324

.kr Domain Arama

42

.kr Domain Kaydı

14

.kr Domain Transferi

1414

.kr Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .kr domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Güney Kore İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .kr alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Güney Kore’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Güney Kore domain uzantısı olan .kr sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .kr domain sayesinde satışlarınız artacak, Güney Kore pazarından pay almış olacaksınız.

Güney Kore kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Güney Kore'de .kr alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .kr alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .kr domain adresinin Güney Kore’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .kr alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.kr alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".kr Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .kr alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .kr domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .kr alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

Bir .KR, .CO.KR, .OR.KR veya .NE.KR alan adını kaydetmek için alan adı sahibinin Güney Kore'de ikamet etmesi gerekir.

Bu şartı yerine getirmiyorsanız, alan adını yerel temsilcilerimiz adına kaydedebilir ve daha sonra size ulaştırabiliriz. Bu seçeneğin ek bir maliyeti vardır.

.kr domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .kr domain tescil edemezler

Evet, .kr domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .kr domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Güney Kore Hakkında
Güney Kore Cumhuriyeti bazen sırf Kore, Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nın güneyinde kalan bir devlettir. Güney Kore’nin komşu devletleri şunlardır; batısında Çin, doğusunda Japonya ve kuzeyinde Kuzey Kore’dir. Yüzölçümü; 98.454 km2’dir.  Ülkenin başkenti ise Seul’dur.   

Güney Kore  Telefon Kodu: +82
Güney Kore  Para Birimi: Güney Kore Wonu.
Güney Kore’nin  Şehirleri
Seul, Busan, Incheon, Daegu, Cheonan, Gimhae, Pyeongtaek, Siheung, Uijeongbu, Yangsan…
Güney Kore’nin  Ekonomisi
Ülke ekonomisi tarıma dayalıdır. Bunun yanında balıkçılık ve çıkarılan tungsten madeni sanayi ve ekonomiye büyük katkı sağlar.

Pirinç ekimi önemlidir. Pirinç üretimi, 7 milyon tonun üzerindedir. Ülkede pirinçten başka buğday, arpa, patates, soya fasulyesi, tütün ve şekerkamışı yetiştirilir.

Ülkenin önemli gelir kaynaklarından birisi de balıkçılıktır. Ülke topraklarının üç tarafı denizle çevrili olduğundan ve açık deniz balıkçılığı yapıldığı için, ihraç edilecek kadar balık avlanmaktadır.

Güney Kore dışarıdan sağladığı kredilerle sanayisini hızla geliştirmiş ve çeşitli sanayi ürünleri ihraç edecek duruma gelmiştir. Dokuma, kâğıt, kontrplak, elektrik ve elektronik aletler yapımı ileri düzeydedir. Ayrıca plastik maddeler, boya, gübre, çimento, cam fabrikaları ve araba fabrikaları vardır. Motor sanayii de kurulmuştur.

Güney Kore’nin ticaret yaptığı ülkelerin başında ABD, Japonya ve Hong Kong gelir.

Yarımada ülkesi olduğu için denizcilik gelişmiştir. Önemli limanları Psan ve İnchon limanlarıdır. Hava ulaşımı Güney Kore Hava Yolları ile sağlanmaktadır.
Güney Kore’nin  İhracat Yaptığı Ürünler
Entegre Devreler, Otomobil, Rafine Petrol, Yolcu ve Yük Gemileri ve Araç Parçaları bulunmaktadır. Dokuma, kontrplak, elektronik aletler, kara taşıtları, elektrik gereçleri, tungsten, balık ve balık ürünleri ihraç eder. En çok giyim eşyası satan ülkeler arasındadır.
Güney Kore’nin  İthalat Yaptığı Ürünler
Ham Petrol, Entegre Devreler, Petrol Gazı, Rafine Petrol ve Otomobil vardır. Ayrıca makina ve tahıl alır.
Güney Kore’nin  İhracat Yaptığı Ülkeler
Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Hong Kong ve Japonya.
Güney Kore’nin  İthalat Yaptığı Ülkeler
Çin, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Diğer Asya.
Güney Kore’de  Yaşayan Milletler
Koreli yerliler ve bu halkın, Moğol kabilelerinin soyundan geldiğine inanılıyor.
Güney Kore’de  Konuşulan Diller
Resmi dili; Korece’dir.  
.kr Domain Bilgileri
.kr Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.kr Tescil Süresi 1 - 2 yıl
.kr Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.kr IDN Desteği Hayır
.kr Transfer Evet
.kr Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.kr domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.kr domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım