.ir domain nasıl alınır?

.ir domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .ir domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain İran domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.ir Domain Tescil Fiyatı: $119,99

.ir Domain Yenileme Fiyatı: $120

.ir Domain Transfer Fiyatı: $119,99

Son 7 güne ait .ir domain istatistikleri
315

.ir Domain Arama

41

.ir Domain Kaydı

13

.ir Domain Transferi

1385

.ir Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .ir domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
İran İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .ir alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster İran’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, İran domain uzantısı olan .ir sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .ir domain sayesinde satışlarınız artacak, İran pazarından pay almış olacaksınız.

İran kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve İran üzerinde .ir alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .ir alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .ir domain adresinin İran’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .ir alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.ir alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".ir Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .ir alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .ir domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .ir alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.ir domain tescili için belge gerekmiyor

.ir domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Hayır, bireyler .ir domain tescil edemezler

Evet, .ir domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .ir domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

İran Hakkında
Asya’nın batısında yer alan devletlerden birisidir. Komşuları ise; bir kısmı denizden ve bir kısmı karadan olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Suudi Arabistan, Afganistan, Ermenistan, Azerbeycan, Irak, Pakistan, Türkmenistan ve Türkiye ile komşudur. Hazar Denizi kıyısında daha yumuşak bir iklim hâkimken, ülke genelinde bozkır iklimi etkisini göstermektedir. İran’ın nüfusu: 75.2 milyondur. Ülkenin arazisi engebelidir. Dağları yüksektir; İran’da çöl ve dağ havzaları vardır; kıyılarında ovalar yer alır. Ülkede daha çok petrol, doğalgaz, kömür, krom, bakır, demir, kurşun, manganez, çinko, sülfür çıkarılmaktadır. İran’ın yüzölçümü ise; 1.648.000 km²’dir. İran İslam Cumhuriyeti’nin başkenti; Tahran’dır.

İran Telefon Kodu: +98
İran Para Birimi: İran Riyali
İran’ın Önemli Şehirleri
Meşhed, Urumiye, Tebriz, Şiraz, İsfahan ve Yezd
İran’ın Ekonomisi
İran maden bakımından oldukça zengindir. Kuzey ve batı bölgelerinde kömür çıkarılmaktadır. Tahran-Semnan kuzeyi ile Yezd ve Keran arasında demir yatakları vardır. Damgan’da altın, Anarak’ta nikel yatakları, boksit, kurşun, antimon, kobalt, gümüş, kalay, bakır, kükürt ve tuz madenleri bulunmaktadır. İran bir tarım ve hayvancılık ülkesidir. Siyasi gelişmeler ekonominin gerilemesine yolaçmış, milli gelirin düşmesine sebeb olmuştur. İran nüfusunun büyük çoğunluğu tarımla uğraşmaktadır. İran’ın ancak yedide biri tarıma elverişlidir. Tarım ürünleri şunlardır; buğday ve arpadır. Bunun yanında pirinç, mercimek, nohut, şekerpancarı, soğan, pamuk, kavun, karpuz, dut ve tütün yetiştirilmektedir. Meyve ve sebzenin yanında hurma yetiştirilmektedir. İran’da en çok koyun beslenir. Beslenen koyunların yünleri değerli cinstendir. Koyundan sonra en çok sığır beslenmektedir. Hazar Denizi’nde balıkçılık yapılmaktadır. Buradan mersin balığı ve havyar elde edilmektedir. Modern sanayi maalesef İran’da çok az gelişmişlik göstermiştir. İşletmeye elverişli yataklar olmasına rağmen az miktarda kömür, demir filizi, kurşun, nikel, bakır çıkarılmaktadır. Halıcığın İran’da önemli bir yeri vardır. Dokumacılık ve deri işlemeciliği ile birlikte çeşitli endüstri kolları da gelişim göstermektedir. Örneğin; dokuma, çimento, şeker fabrikaları, dökümcülük ve kimya endüstri kolları bunlardandır. İran’ın en büyük zenginlik ve enerji kaynağı petroldür. Petrol işleme tesisleri, rafineriler İran’ın gelişmekte olan sanayi tesislerinin önde gelenleridir. İran’ın en önemli özelliklerinden birisi ithalattan çok ihracat yapmasıdır. İhraç ettiği en önemli şey petroldür. Çıkardığı petrolün %80’den fazlasını satmaktadır. Diğer ihraç maddeleri ise; pamuk, halı, meyve, pirinç, yün ve deridir. İthal ettiği mallarda şeker, makinalar, dokumalar, çelik, çay, motorlu taşıtlar bulunmaktadır. İran’ın başlıca limanları şunlardır; Abadan, Hürremşah, Basra Körfezinde bulunmaktadır. Hazar Denizinde ise, Benderşah ve Bender Pehlevi de önemli limanlarıdır. Tahran ve Abadan’da milletlerarası havaalanları bulunmaktadır.
İran’ın İhracat Yaptığı Ülkeler
Çin, Hindistan, Güney Kore, Japonya, Fransa.
İran’ın İthalat Yaptığı Ülkeler
Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Almanya, Güney Kore.
İran’da Yaşayan Milletler
35 milyon civarından Farisi, 15 milyon civarında Azeri Türkü, 2.5 milyon Türkmen, 4 -5 milyon Kürt ve yaklaşık iki milyon Arap var.
İran’da Konuşulan Diller
İran’ın resmi dili; Farsçadır. Ayrıca Azeri Türkçesi, Kürtçe, Arapça ve Türkmencedir.
.ir Domain Bilgileri
.ir Adres Uzunluğu 3 - 63 karakter
.ir Tescil Süresi 1 - 5 yıl
.ir Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.ir IDN Desteği Hayır
.ir Transfer Evet
.ir Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.ir domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.ir domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım