.cl domain nasıl alınır?

.cl domain tesciline mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz, .cl domain almak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Atak Domain Şili domain tescili konusunda 2003 yılından beri tecrübeli domain hosting firmasıdır. Alan adınızı sorguladıktan sonra ekrandaki adımları takip ederek domain satın alabilirsiniz. Atak Domain yurtdışı domain konusunda Türkiye'de lider domain tescil firmasıdır.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Sizin için domain kaydedelim
Benim İçin Kaydet

.cl Domain Tescil Fiyatı: $89,9

.cl Domain Yenileme Fiyatı: $95

.cl Domain Transfer Fiyatı: $89,9

Son 7 güne ait .cl domain istatistikleri
237

.cl Domain Arama

33

.cl Domain Kaydı

11

.cl Domain Transferi

1125

.cl Domain Sayfası Ziyaretçisi

Sizin için .cl domain tescil edelim
Domain tescili için yardıma ihtiyacınız varsa, destek talebi açabilirsiniz
Şili İnternet kullanıcıları Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında arama yaparken .cl alan adlarına sahip web sitesi adreslerini görmeyi beklemektedir. İster Şili’de yerel bir küçük işletme olun, ister büyük bir firma, Şili domain uzantısı olan .cl sizi arama motorlarında daha bulunur kılacaktır. .cl domain sayesinde satışlarınız artacak, Şili pazarından pay almış olacaksınız.

Şili kültürüne uygun hareket ettiğinizi ve Şili üzerinde .cl alan adıyla en iyi internet deneyimini sunma konusundaki kararlılığınızı gösterin. .cl alan adı kısa ve akılda kalıcı özelliği ile sizin internet okyanusunda kaybolmamanıza olanak sağlayacaktır.

Markanızı korumak, büyütmek kadar önemlidir. Ticari markanızı güvence altına almak ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için alabileceğiniz en iyi önleyici tedbirlerden biri, markanıza ait .cl domain adresinin Şili’de kaydedilmesidir. Alan adınız markanız ve markanız da sizsiniz! Diğer rakiplerin bir adım önüne geçmek için .cl alan adınızı kaydedin.

Ödeme Yöntemleri

.cl alan adınızı transfer etmek kolay bir işlemdir. Aşağıdaki ".cl Domain Transfer Et" butonunu tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz. Alan adı uzmanlarımız bu süreçte sizlere ayrıca yardımcı olacaktır.

Atak Domain'e yapılan her .cl alan adı transferi ek bir yıl yenilemeyi içermektedir. En ucuz .cl domain transferi için Atak Domain size hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.
Alan adınız basitçe yenilenebilir! "Şimdi Yenile" butonuna tıklayın veya Hesap Yöneticinize giriş yapın, yenilenmesi gereken .cl alan adınızı seçin, ardından yenilemenizin süresini seçin ve son adım olarak sipariş verin. Bu kadar!

.cl domain tescili için belge gerekmiyor

.cl domain gerekli belgeler için sizi arayalım!

Talep açarak bize ulaşın, size ulaşarak bilgilendirelim.

Evet, bireyler .cl domain tescil edebilir

Evet, .cl domainlerini toplu transfer edebilirsiniz. Bazı domainler transfer kodu olmadan belge ile transfer edilmektedir. Transferde sorun yaşamanız halinde lütfen bizimle bilet açarak, email veya telefonla irtibat kurunuz.

Evet, .cl domainleri toplu tescil yapabilirsiniz.

Şili Hakkında
Şili Cumhuriyeti; Arjantin'in batısında, And Dağları ile Büyük Okyanus arasında kalan, kuzeyden güneye 4.300 km boyunca uzanan bir Güney Amerika ülkesidir. Ülkenin komşuları; Kuzeyinde Peru, kuzeydoğusunda Bolivya ve doğusunda Arjantin vardır. Ülkenin Yüzölçümü; 756.945 km2’dir. Başkenti ise; Santiago’dur.

Şili’nin Telefon Kodu: +56
Şili’nin Para Birimi: Şili Pesosu
Şili’nin Şehirleri
Algarrobo, Ancud, Antofagasta, Arica, Calama, Caldera, Casablanca (Chile), Castro, Chaitén, Chile Chico, Chillan, Chillan Viejo, Cochamo, Colbun, Punta Arenas, Putre, Puyehue, Queilen, Quillota, Quintero, Ranc...
Şili’nin Ekonomisi
Şili ekonomisinin en önemli ayağı madenciliktir. Maden ürünleri ihracat % 80’ini kapsamaktadır. Ülke sanayisi çelik, tekstil ve orman ürünleriyle Tarım büyük ölçüde ticarete yöneliktir. Başlıca yetiştirilen bitkiler tahıl, pirinç, fasulye, patates, bezelye ve üzümdür. Şili, Latin Amerika’nın en önemli orman ürünlerine sahip ülkelerinden biridir. Fakat orman sanayii, toplam potansiyeli işletecek kadar güçlü değildir. Ülkede en çok yapılan işlerden birisi balıkçılıktır. En fazla ticareti ABD ile yapar. Bununla birlikte Latin Amerika ülkeleri, Japonya ve Avrupa ülkeleriyle ticari ilişkilerini geliştirmeye çalışmaktadır. Şili de ulaştırma hizmetleri oldukça gelişmiştir. Demiryolu, karayolu ağları ve havayolu ileri seviyededir.
Şili’nin İhracat Yaptığı Ürünler
Şili’nin başlıca ihraç malları Rafine Bakır, Bakır Cevheri, Sülfat Kimyasal Woodpulp, Balık Fileto ve Şarap bulunmaktadır. Ayrıca bakır, demir cevheri, nitrat, iyot, yapağı, pirinç, fasulye, taze meyve ve balıktır.
Şili’nin İthalat Yaptığı Ürünler
Otomobil, Rafine Petrol, Ham Petrol, Teslim Kamyonlar ve Yayın Ekipmanları vardır. Makinalar, ulaşım malzemesi, metalürji ürünleri, kimya ürünleri ithal ettiği belli başlı mallar arasında yer alır.
Şili’nin İhracat Yaptığı Ülkeler
Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Güney Kore ve Brezilya bulunmaktadır.
Şili’nin İthalat Yaptığı Ülkeler
Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Almanya ve Arjantin bulunmaktadır.
Şili’de Yaşayan Milletler
Halkın % 66’sını İspanyollarla yerlilerin birleşmesinden meydana gelen melezler, % 25’ini İspanyollar, % 5’ini yerliler oluşturur. Ayrıca Alman, İtalyan, İngiliz ve Fransızlar da vardır.
Şili’de Konuşulan Diller
Resmi dili; İspanyolcadır.
.cl Domain Bilgileri
.cl Adres Uzunluğu 1 - 63 karakter
.cl Tescil Süresi 1 - 10 yıl
.cl Name Server Sayısı 2 - 10 adet
.cl IDN Desteği Evet
.cl Transfer Evet
.cl Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

.cl domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
.cl domain tesciliyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Canlı Yardım