Atak Domain Bilgi Teknolojileri A.Ş Gizlilik Politikası

Bu gizlilik ilkeleri Atak Domain Bilgi Teknolojileri A.Ş tarafından, atakdomain.com 'un kullanıcı bilgilerine ait gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler atakdomain.com web sitesi üzerindeki yararlandığınız servisler üzerinden bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.

IP adresinizi sunucularımızdaki ve servislerde oluşabilecek sorunların, tanımlanması, giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresinizle yaptığınız işlemlerde, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması ve işlemleri bize sağladığınız önceki kayıtların karşılaştırılması için de kullanılacaktır.

www.atakdomain.com, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar, www. atakdomain.com servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin tüm yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.

Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb.) gibi istenilen tüm bilgiler belirtmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler sadece ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi ve/veya kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır.

Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. atakdomain.com adlı web sitemiz üzerinden eriştiğiniz ya da işlem yapacağınız diğer sistem ve/veya sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

GÜVENLİK

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;
1- Güncel ve aktif SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankamıza iletilir.

2- Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. Sadece işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı atakdomain.com’da hiçbir şekilde izleme ve kayıt altına alınmamaktadır. Sadece siz ve banka arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında gizli ve şifreli gerçekleşen bir sırdır.

3- Sitemiz dünya standardı olan Güvenli Server teknolojileri (Windows, Linux, BSD gibi) ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumaları güncellemeleri yüklenmiş ve bir kayba sebep olmaması için uygun izleme yöntemleri sistem sağlığı, güvenlik sürekli izlenmektedir.

Kişisel bilgileriniz; kanunen ve uluslararası sözleşmelerle kendilerine karşı sorumlu olduğumuz ICANN, Yerel Mahkemeler ve EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü)’nin haklı ve yetkili talepleri dışında haricinde hiçbir kişi veya kurum ile paylaşılmamaktadır.

Düzeltme / Yenileme

Atakdomain.com sistemini kullanan kullanıcılarımız, sitemizde kendi istek ve kararları ile daha önceden verdikleri, panellerinde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde hiçbir engel ve izine bağlı olmadan değiştirme hakkına sahiptir.

Bilgi edinme:

Kanunun "ilgili kişinin haklarını düzenleyen" 11. maddesi kapsamındaki haklarınız ve başvuru sürecine ilişkin 6. maddeden bilgi edinebilir ve Kişisel Veri Başvuru Formu”nu kullanarak bize başvurabilirsiniz.