Comodo UCC/SAN/Multi-Domain SSL

 • Belge Gerekli Değil
Hemen Al
34.99$/ Yıl
SSL Fiyatları

Comodo UCC/SAN/Multi-Domain SSL

 • Yeşil Bar
 • Hızlı Aktivasyon
 • Domain Doğrulama
 • Ücretsiz Destek
 • Subdomain Desteği
 • Mobil Uyumlu
 • Gerekli Belgeler
 • SEO Desteği

1 Yıl SSL Fiyat

 • 34.99$/ Yıl

Comodo UCC/SAN/Multi-Domain SSL

SSL improves Google Rankings Arama Moturu Görülebilirliği SSL arama motorlarında görünecek
sha2 ssl Algorithm SHA-2
domain secured Domain Güvenliği domain.com + www.domain.com
Yeşil Tarayıcı Bar Yok
server licenses Sunucu Lisansı Limitsiz
validation Doğrulama Türü DV (Domain Validation) SSL
issuance Kurulum Süresi Hızlı Teslimat
ssl SSL Şifreleme 256-bit
smartphone support Mobil Desteği Var
trust seal Güven Mührü Yok
warrnaty Garanti $0,00
browser compatibility Tarayıcı Uyumluluğu 100%
client os compatibility İşletim Sistemi Uyumluluğu 100%
 

SSL Sertifikası Soru - Cevap

SSL fiyatları 9 $ dan başlayarak, 10000 $ a kadar fiyatlandırılmaktadır. SSL sertifikası fiyatları sigorta miktarı, mobil desteği, sertifika doğrulama tarzı, ssl sertifika markasının marka bilinirliği ve güven durumu vb özelliklere göre belirlenmektedir. Buna istinaden ssl fiyatları arasında değişken fiyat farkları oluşmaktadır.

SSL Sertifikası satın almaya karar verdiyseniz ihtiyaçlarınıza göre en iyi tercihi yapmalısınız. Özellikle ne tür bir ssl sertifikası gerekli olduğunu belirlemelisiniz. Misal olarak, mail.domain.com eposta.domain.com gibi subdomainlere SSL sertifika ihtiyacınız var ise wildcard ssl tam size göre. Sadece 1 adet alan adı üzerinde ssl tanımlayacaksanız standart ssl sertifikası, e-ticaret siteniz varsa daha yüksek prestij ve güvenilirlik sağlamak amacıyla EV SSL veya OV SSL sertifikası satın almalısınız. Hangi SSL sertifikasını satın almanız gerektiği konusunda bilgi edinmek için uzman teknik destek ekibimizle geçmeniz yeterlidir.

Atak Domain olarak, web sitenize uygun bir SSL sertifikası satın almanızı önermekteyiz. Özellikle 2018 sonrası Google arama motoru SSL olmayan siteleri tarayıp arama sonuçlarında üst sıralarda listelemeyeceğini duyurdu. Bize mail veya telefon ile ulaşmanız durumunda hangi SSL sertifikasının sizin ihtiyacınıza uygun olduğuna karar verebiliriz.

SSL Sertifikası satışlarımızda taksitli satış yapamıyoruz. Kredi kartı, Banka Havalesi, Web Money üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Evet, Atak Domain üzerinden satın aldığınız SSL sertifikaları için ücretsiz kurulum desteği vermekteyiz. SSL kurulumu için gereken sunucu veya web hosting panel bilgilerini bize iletmeniz yeterli olacaktır.

En iyi SSL sertifikası oldukça göreceli bir kavramdır. Esasında ihtiyacınızı karşılayan SSL sertifikası en iyi SSL sertifikasıdır diyebiliriz. Günümüzde web siteleri için mobil uyumluluk oldukça önemlidir. SSL sertifikasını satın alırken mobil uyumlu SSL olup olmadığına dikkate ediniz. Bununla birlikte dünyanın en prestijli SSL sertifikalarının yeşil adres barı sağlayan EV SSL sertifikaları olduğunu da vurgulamak gerekir. Kurumsal siteler, banka siteleri ve e ticaret siteleri gibi güvenliğe önem veren siteler yeşil barlı SSL sertifikası kullanmaktadırlar.

Artık web sitelerinde eticaret sitelerinde mobil uyumluluk olmazsa olmazdır diyebiliriz. Bunun için eticaret siteleri için mobil uyumlu SSL sertifikası kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. En ucuz mobil uyumlu SSL sertifikası olarak Comodo Essential SSL'i satın almanızı tavsiye ederiz. Eğer prestijli bir SSL sertifikası satın almak istiyorsanız yeşil bar EV SSL SSL sertifikası satın almanızı öneririz. EV SSL verdiği güven ile eticaret sitelerinde satışları artırmaktadır.

Google'da üst sıralara çıkmanın en kolay yolu!
Comodo SSL sertifikası almak için doğrudan sertifika detaylarını inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Eğer Positive SSL konusunda detayı bilgi almak istiyorsanız Atak Domain SSL Sertifika destek ekibi olarak sizlere memnuniyetle yardımcı olacağız. Bizlere ister Ticket üzerinden ister Mail veya telefon üzerinden doğrudan ulaşabilirsiniz. Sizlere destek vermek için sabırsızlanıyoruz.

SSL kelimesi İngilizce olup kısaltmanın açılımı Secure Sockets Layer (güvenli giriş katmanı) olarak tanımlanır. SSL sertifikası, server ile alıcı iletişimi sırasında gönderilen – gösterilen verilerin şifrelenerek sunulması işlemidir. En yaygın kullanımı ise, internet sitesindeki veri alışverişi sırasında, server ile web tarayıcısı arasındaki verileri şifrelenmesidir.

SSL Nasıl Çalışır?
SSL Public Key/Private Key olarak tanımlanan anahtarların kullanımı ile bir kodlama yöntemine dayanır.

SSL şifreleme için iki adet key bulunmaktadır. Bu keyler, dijital alanda kodlanmış yazılımlardır. Bir anahtarın şifrelemiş olduğu datayı, sadece diğer anahtar ile açabiliriz. Anahtarlarınızı oluşturduktan sonra (SSL varsayılan olarak bu işlemi ypar, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerekmez), anahtarlardan private key sizde kalır. Diğer public key ise, bağlantı kuracağınız kişiye gönderilir.

Dışarıdan size data gönderecek kişi, public key’i kullanarak veriyi güvenli bir şekilde size gönderecektir. Data, size ulaşmadan, veri iletişimi sırasında dataya ulaşılsa bile, şifrenin çözülmesi için sizde bulunan private key e ihtiyaç vardır. SSL Sertifikaları türüne göre 40 bit yada 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. Bu tarz şifrelemenin çözülmesi ileri teknolojilerle bile oldukça fazla zaman alacaktır.

Özetle SSL Sertifikası data alışverişi yapan bilgisayarların, üçüncü bir şahsın gönderilen dataya müdahale etmesini önleyerek, sadece data alışverişi yapan bilgisayarlar arasında, güvenli bir şekilde datanın aktarılmasını sağlar.

CSR Kodu Nasıl Oluşturulur (Certificate Signing Request)
 • Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • Microsoft IIS 5.x,6.X, 8.X CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • cPanel kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız
Sertifikamı Sunucuma Nasıl Yüklerim?
CSR kodu oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler:
SSL sertifikası kurulumunda ilk aşama CSR kodu oluşturmaktır. CSR kodu oluşturmak sunucu tarafında kullanılan web hosting yönetim programına göre değişiklik göstermektedir. Şayet internet sitenizin barındırılmasını bir Internet Servis sağlayıcısı - Hosting firması üzerinde yapıyorsanız, bu hosting firması size ssl sertifikası kurulumu için gereken CSR kodu bilgisini verecektir.

CSR Kodu oluşturken mutlaka aşağıdaki uyarıları dikkate alınız
a) CSR kodu için verdiğiniz bilgilerin içerisinde alttaki karakterler yer almamalıdır. ! @ # $ % ^ * ( ) ~ ? > < & / \
b) Common Name bilgisi ssl tanımlamak istediğiniz domain ile aynı olmak zorundadır. Eğer CSR kodu talebinizi alanadi.com şeklinde yaptıysanız, akabinde mail. alanadi.com şeklinde sertifika oluşturamazsınız ya da talebinizi mail. alanadi.com şeklinde yapmış iseniz ssl sertifikanızı alanadi.com altında kullanamazsınız.
En İyi Comodo SSL Sertifikası
Birçok kişi en iyi sertifika için sadece fiyata bakarak hata yapar. [BRAND] SSL sertifikasına karar verirken, ana etki alanına (domain.com) veya birden çok alt etki alanı (subdomain) için mi güvenlik aradığınızı bilmelisiniz. Güvenlik alanınıza göre seçenekleriniz değişecektir. Doğru olanı seçmek işinize yardımcı olacaktır.
En Ucuz Comodo SSL Sertifikası
Comodo SSL sertifikası, dünyanın her yerinde en iyi ve ucuz SSL sertifika sağlayıcılarından biridir. Birçok fiyat aralığında ve özelliğinde sertifika sağlıyor. Bireyler, e-tüccarlar, küçük ila orta ölçekli işletmeler veya büyük işletmeler olsun, Comodo SSL sertifikasıyla herkes için eşit derecede faydalıdır.
Comodo Ücretsiz Servisler
Ücretsiz SSL Sertifikası Kurulumu
SSL Ücretsiz Destek
Ücretsiz SSL Yönetimi