Helpdesk
06.09.2021 09:04 1776 Görüntülendi

cPanel’de SSL Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sertifikanız için CSR oluşturma işlemi sağlayarak, SSL doğrulama işlemini gerçekleştirdiyseniz yapmanız gereken SSL kurulumunu tamamlamaktır. Kurulum için;

 1. Cpanel’e erişim sağlayınız. Eğer firmamızda bulunan bir Hosting paketiniz mevcut ise öncelikle hesabınıza erişim sağlayınız. Hesabım> Hostinglerim> Web Hosting butonuna tıklayarak açılan sayfadan Hosting hizmetinizin “Yönet” butonuna tıklayınız.

 2.  

  Yönet butonuna tıkladıktan sonra cPanel’e geçiş sağlayabilmek için yeşil renkli “Kontrol Paneline Git” butonuna tıklayınız.

 3. Panele ulaştığınızda “SSL/TLS” butonuna tıklayınız. Sayfada birçok buton yer aldığı için arama kısmına SSL/TLS yazarak istenilen sayfaya daha kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

 4. Mail olarak size iletilen sertifika dosyalarınızdan CRT kodunun tamamını (çizgiler de dahil olmak üzere) kopyalayınız.
 5. Sertifikanızı yüklemek için açılan sayfadaki “INSTALL AND MANAGE SSL FOR YOUR SITE (HTTPS)” başlığı altındaki mavi renkte bulunan “Manage SSL sites” butonuna tıklayınız.

 6. Açılan sayfadan SSL kullanımı sağlayacağınız domain adını listeden seçiniz. Ardından Certificate: (CRT) başlıklı kutucuğa kopyaladığınız CRT kodunu yapıştırarak “Autofill by Certificate” butonuna tıklayınız. Butona tıkladığınızda KEY ve CABUNDLE kutucuklarının otomatik olarak doldurulması gerekmektedir. Eğer Key bölümü boş ise sertifika ile Key uyuşmadığı anlamına gelir. Örneğin kapının kilidini farklı bir anahtar ile açmaya çalışmak gibi. Bu durumda kopyaladığınız CRT içeriğini tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

  Eğer kutucuklar otomatik olarak doldurulduysa “Install Certificate” butonuna basarak kurulumu tamamlayabilir ve HTTPS yönlendirmelerinizi gerçekleştirerek sağlıklı bir sertifika kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

  SSL kurulumunun başarılı olup olmadığını https://www.atakdomain.com/ssl-sertifika-sorgulama  adresinden kontrol edebilirsiniz.

cPanel'de SSL Kurulumu Nasıl Yapılır? cpanel ssl kurulumu cpanelde ssl kurulumu resimli anlatım ücretsiz ssl ssl yok sssl kurulumu wordpress ssl kurulumu