Exchange Server (UCC) SSL

UCC SSL Sertifikası ile posta sunucularının güvenliğini sağlayın!

 • Ücretsiz Destek
8.25$/ Ay
ExchangeServerSSL SSL

Exchange Server (UCC) SSL Sertifikaları

Secure Exchange 2007 / 2010 / 2013 / 2016
Unified Communications (Exchange Server) SSL, Microsoft Exchange ve Microsoft Live Communications Server gibi posta sunucusu çözümlerinin güvenliğini sağlamayı amaçlayan SSL sertifikalarıdır. Bu posta sunucularının çalışması için birkaç alt etki alanı gerekir. Örneğin Outlook web erişimi için owa.mydomain.com, web postası, posta sunucusunun ana bilgisayar adı olarak mail.domain.com ve e-posta istemcilerinin otomatik yapılandırması için autodiscover.mydomain.com gibi. SAN mantığıyla yani çoklu alan adıyla çalışır.
Belge Mobil Subdomain Onay
Comodo SGC Wildcard SSL Comodo UCC / SAN / Multi-Domain SSL Belge
8 .25 $ /Ay
Comodo SGC Wildcard SSL Comodo Positive Multi Domain Wildcard SSL Belge
13 .25 $ /Ay

Exchange Server (UCC) SSL Sertifikaları

Exchange Server (UCC) SSL Nedir?
UCC SSL Sertifikası, popüler olarak Microsoft Exchange Server Sertifikası olarak bilinir. Sertifika, şifrelemeyi zorlayarak Microsoft Exchange Server ve başka bir iletişim sunucusu için özel olarak geliştirilmiştir. Exchange Server SSL Sertifikası ile bu sertifika ile birden çok alan adınızı veya ana bilgisayar adınızı kolayca yönetebilirsiniz. Exchange Server için HTTPS, SMTP ve IMAP ve POP gibi çeşitli ağ protokolleri üzerinden istemciler, uygulama ve başka bir sunucu ile kullanılır. Temel mantığında kimlik doğrulaması bulunur. Buradaki iletişim bir kullanıcı adı ve parola tabanlı kimlik doğrulaması ile yapılmaktadır. Kullanıcılara ait kullanıcı adı ve parola bilgileri ağ üzerinden gönderildiğinde açıkça gönderilir. Yani herkes tarafından görülebilir, okunabilir ve yakalanabilir durumdadır. Sunucular, istemciler ve uygulamalar arasındaki ağ trafiğini şifrelemek için UCC Sertifikaları kurulduğunda buradaki iletişim de güvenli hale gelecektir. Haliyle saldırganlar kimlik bilgilerinizi göremeyeceklerdir.

Microsoft, tüm Exchange sunucusu sürümleri için her zaman UCC SSL sertifikasını önerir. Bu sertifikanın diğer bir özelliği ise istemci yönetimini kolaylaştıran Microsoft Exchange Automatic Discovery (otomatik keşfetme) hizmetlerinin güvenliğini sağlamanıza olanak tanır.
Exchange Server (UCC) SSL Sertifikası Avantajları ve Özellikleri
UCC SSL sertifikalarının bazı sağlayıcıları şunları sunar
Son Teknoloji Veri Şifreleme

Şifreleme, İnternet üzerinden geçen bilgileri gizli ve korumalı tutan bir güvenlik aracıdır. UC SSL, verileri bilgisayar korsanlarından ve kimlik hırsızlarından korunan sanal olarak geçilmez koda dönüştürmek için 256 bite kadar veri şifreleme kullanır.

Dakikalar içinde düzenleme

Sertifika işletmeye ne kadar çabuk verilebilirse, işletme güvenli şifrelemeyle o kadar hızlı devam edebilir. EV SSL Sertifikalarının yayınlanması, daha kapsamlı doğrulama süreçleri nedeniyle daha uzun süre gerektirecektir.

Mevcut tarayıcılarla %99 uyumlu

Bu özelliğiyle kullanıcının tarayıcısının bir sertifikanın tanınmadığı veya bazı sorunlar olabileceği konusunda kendisini uyarmasını engeller.

Gerekirse taşınabilir / alan adı değiştirilebilir

Sahibinin herhangi bir ek güçlükle uğraşmak zorunda kalmadan isimleri uygun gördükleri şekilde değiştirmesine izin verir.

Sınırsız fiziksel sunucular için lisanslanmıştır

UC sertifikasını ihtiyaç duyduğunuz sayıda sunucu, IP adresi ve etki alanında kullanın. Bu konuda sınırsız lisans hakkına sahiptir.

Ücretsiz destek

Sizler için canlı sohbet, e-posta ve telefon yoluyla ücretsiz olarak destek sunmaktadıyız.

Exchange Server için mükemmel güvenlik!
Exchange Server için mükemmel güvenlik! Exchange Server SSL sertifikası, istemcinin devam eden sunucu düzeyindeki iletişimi sağlam şifreleme ile korumasına yardımcı olan Microsoft Exchange için mükemmel bir güvenlik çözümüdür. UCC SSL sertifikası, birden çok alanı ve ana bilgisayar adını tek bir sertifika ile güvence altına almasına olanak tanır. Tüm iletiler 256-bit şifrelemeye sahip olacak ve üçüncü şahıslar devam eden bir iletişimi göremeyecekler.

Exchange Server SSL (UCC Sertifikaları), birden çok domain ve sunucunuzu güvence altına alacakları için gerçekten uygun maliyetli ve zaman tasarrufu sağlar. Echange Server ortamı içerisinde UCC SSL sertifikası kurduğunuzda, devam eden iletişimi güçlü bir şekilde şifreleyebilir ve üçüncü kişilerden bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Bu ortam içerisindeki araçları da güvenli hale getirir. Listeleyecek olursak:

 • ActiveSync: Microsoft'un bir mobil senkronizasyon uygulaması olan ActiveSync, verileri masaüstü bilgisayar veya sunucu ile senkronize eder. Bu uygulama kişileri, takvimi, kişileri senkronize eder. ActiveSync, yedekleme özelliği ile birlikte dosyaları farklı mobil cihazlara aktarabilir.
 • Auto Discovery: Otomatik Bulma, kullanıcıların oturum açma kimlik bilgilerine göre mobil cihazı otomatik olarak yapılandırmasına izin veren bir araç. Çevrimdışı adres defterinin indirilmesine yardımcı olur. CNAME kaynak kaydı oluşturarak etki alanınız için otomatik bulma kurabilirsiniz.
 • Outlook Anywhere: Outlook Anywhere, kullanıcıların kurumsal e-postalara Outlook sürümleriyle hatta kurumsal öncül dışında bile erişmelerine olanak tanıyan bir yazılımdır. Güvenlikleri için kullanıcıların bir VPN'de oturum açmasına gerek yok.
 • Outlook Web Access: Daha önce Outlook Web App olarak bilinen Outlook Web Access, kullanıcıların tarayıcıdan MS exchange sunucusu posta kutusuna erişmesine olanak tanıyan tarayıcı tabanlı bir e-posta istemcisidir.
 • Microsoft Lync Server: Microsoft Lync Sunucusu, Office İletişim sunucusu olarak bilinir; IM (anlık ileti), VOIP, ad hoc, sesli ve görüntülü konferansın yanı sıra birkaç etki alanı kullanarak telefon çözümü sunar.
Bir UCC SSL / TLS sertifikasını Microsoft Exchange Server, Live Communications Server ve Microsoft Office Communications Server ortamlarıyla uyumlu hale getiren genel bir adın ayrımıdır. Her iki sunucunun da farklı alt alanlara atanmış dahili ve harici çeşitli işlevleri olabilir ve bunların tümü tek bir IP adresinde olabilir. İstemci cihaz, sertifikadaki ortak adı ve ardından ekli olan alt alanları arayacaktır. Bu nedenle, gerçek bir SAN sertifikası kullanılamaz. Bunun nedeni, sertifikada yalnızca SAN'larda aranacak ortak bir ad bulunmamasıdır.

UCC sertifikası en yaygın olarak ödeme ağ geçitlerinde, Android cihazlarda ve Skype sunucularında kullanılır. Ayrıca, Otomatik Bulma özelliğinde yaygın kullanım görüyor. Bu hizmet yönetimi büyük ölçüde kolaylaştırdığı için Microsoft Exchange platformunda yaygın olarak kullanılır.
SSL Certificate Guide for Microsoft Exchange 2013
Exchange Server SSL Kullanmanın Avantajları
Bir sunucu sertifikası olmadan, Outlook, OWA, ActiveSync gibi Microsoft hizmetleri aracılığıyla çalışan hassas bilgiler üçüncü kişiler tarafından okunabilir durumdadır ve kolaylıkla ele geçirebilirler. UCC SSL sertifikaları, verilerinizin okunmasını veya çalınmasını önlemek için güçlü 256 bit simetrik şifreleme ve 2048 bit RSA imza anahtarı kullanarak şifreli iletişim kanalları kurar. Mesaj iletileri birisi tarafından ele geçirilse bile tamamen şifreli olacaktır ve anahtar olmadan bozuk bir dosya halinde kalacaktır. Sunucunuza bir Exchange SSL sertifikası yüklemenin bazı ek avantajlarına bakalım:
 • SSL sertifikaları, istemciye bir üçüncü kişiyle iletişim kurmadığına dair güvence sağlamak için MS Exchange sunucunuzun kimliğini doğrulamak için kullanılır.
 • UCC / SAN SSL sertifikaları, işletmelerin Outlook Web Access / App kullanarak bir tarayıcı aracılığıyla Exchange Server'a güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.
 • Outlook Everywhere protokolü, kendinden imzalı bir sertifika ile çalışmaz. Güvenilir bir CA'dan (otoriteden) bir UCC SSL kullanmalısınız. MS Exchange sunucunuza erişen her istemci cihazına kendinden imzalı bir sertifika yükleme zorluklarını ortadan kaldırır.
 • Tek bir multi domain UCC / SAN sertifikası kullanarak Exchange sunucuları için birden çok etki alanı ve alt etki alanı güvenliğini sağlayabilirsiniz. Her bir etki alanı için sertifika yönetmenin zorluklarını önler.
 • Sınırsız sunucu lisansları, hızlı SSL üretimi, sınırsız yayınlar, garantiler, tarayıcı ve sunucu uyumluluğu bulunur. Bu sertifikalar, web posta, OWA, Auto Discovery vb. gibi MS Exchange hizmetleri için idealdir.
Exchange Server SSL Nasıl Alınır?
UCC SSL sertifikaları, Microsoft Exchange ve bu ortamdaki sunucular söz konusu olduğunda en iyi seçimdir, özellikle de bu sertifikalar onlar için özel olarak tasarlandığı için daha kolay yönetimler sağlar.

Öncelikle bir SSL sertifika imzalama İsteği oluşturun. Sertifikayı seçtikten sonra, bir sertifika imzalama isteği (CSR) oluşturmanız gerekecektir. CA bu ayrıntıları kontrol edeceği için bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun. Sipariş İşlemini tamamlayın. CSR'yi tamamladıktan sonra, sipariş sürecini tamamlayın ve CA'dan sipariş onayı postasını bekleyin. CSR'nizi göndermek için bir bağlantı içerecektir. CA'nın Araştırmasını Tamamlamasını Bekleyin. CSR'yi gönderdikten ve sipariş sizin tarafınızdan tamamlandıktan sonra, CA kuruluşunuzun meşruiyetini belirlemek için bir araştırma yürütecektir. Sertifikanızın doğrulama düzeyi, bu incelemenin yoğunluğunu belirleyecektir. Sertifikanızı İndirin ve Yükleyin. İnceleme sürecinin ardından CA, sertifika dosyalarınızı e-posta yoluyla paylaşacaktır. Bunların indirilmesi gerekir ve sertifika daha sonra sunucunuza yüklenebilir.
Ziyaretçilerinizin Güvenini Kazanın
Ziyaretçilerinizin Güvenini Kazanın
Ziyaretçiler, OV SSL sertifikalı web sitenizin güvenilir ve güvenli olduğunu gösteren HTTPS'nin yanına yerleştirilmiş bir asma kilidi tıkladığında, OV sertifikası, güvenilir sertifika yetkilisinin web sitesini doğrulamasını sağlayabilecek ve bu site ziyaretçilerinize daha fazla güven verecektir. Bunların neticesinde, siteniz güvenli bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunacaktır.
Neden Exchange Server UCC SSL Kullanmalısınız?
Anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet, iletişim durumu bilgileri, veri paylaşımı ve konuşma tanıma dahil olmak üzere çeşitli yöntemleri ofisin teknolojik altyapısına dahil ederek, UCC SSL kullanarak bir işletme içindeki ilişkileri daha sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz.

Exchange Server SSL Sertifikası, Microsoft tarafından son derece güvenilir ve önerilmektedir. Exchange Server SSL sertifikası, SAN veya UCC SSL Sertifikası olarak bilinir. Birden çok sunucu için tek bir UCC SSL sertifikası kullanmak, her sunucu için benzersiz bir sertifika almaktan genellikle daha az maliyetlidir.

UCC (Birleşik İletişim Sertifikası), 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 ve 2019 Microsoft Exchange sunucusu, Microsoft Office iletişim sunucusu, paylaşılan hosting ve QA testi için mükemmel bir seçimdir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, tek bir UCC SSL sertifikası ile birden çok işletme uygulamasını, birden çok etki alanı adını ve alt etki alanını koruma şansına sahiptir.

Verilen SAN (alternatif alan adı) alanına ek ana bilgisayar adları, alt etki alanları yerleştirebilirsiniz. Exchange Server, HTTP, SMTP, POP ve IMAP gibi protokollerin güvenliğini sağlamak için UCC sertifikalarını kullanarak istemci-sunucu ve sunucu-sunucu iletişimi için yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

CSR Kodu Nasıl Oluşturulur (Certificate Signing Request)
 • Exchange 2016 CSR Creation - Click
 • Exchange 2013 CSR Creation - Click
 • Exchange 2010 CSR Creation - Click
 • Exchange 2007 CSR Creation - Click
 • Exchange 2003 CSR Creation - Click
Sertifikamı Sunucuma Nasıl Yüklerim?
 • Exchange 2016 SSL Installation - Click
 • Exchange 2013 SSL Installation - Click
 • Exchange 2010 SSL Installation - Click
 • Exchange 2007 SSL Installation - Click
 • Exchange 2003 SSL Installation - Click
CSR kodu oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler:
SSL sertifikası kurulumunda ilk aşama CSR kodu oluşturmaktır. CSR kodu oluşturmak sunucu tarafında kullanılan web hosting yönetim programına göre değişiklik göstermektedir. Şayet internet sitenizin barındırılmasını bir Internet Servis sağlayıcısı - Hosting firması üzerinde yapıyorsanız, bu hosting firması size ssl sertifikası kurulumu için gereken CSR kodu bilgisini verecektir.

CSR Kodu oluşturken mutlaka aşağıdaki uyarıları dikkate alınız
a) CSR kodu için verdiğiniz bilgilerin içerisinde alttaki karakterler yer almamalıdır. ! @ # $ % ^ * ( ) ~ ? > < & / \
b) Common Name bilgisi ssl tanımlamak istediğiniz domain ile aynı olmak zorundadır. Eğer CSR kodu talebinizi alanadi.com şeklinde yaptıysanız, akabinde mail. alanadi.com şeklinde sertifika oluşturamazsınız ya da talebinizi mail. alanadi.com şeklinde yapmış iseniz ssl sertifikanızı alanadi.com altında kullanamazsınız.

Exchange Server (UCC) SSL Sertifikası Soru - Cevap

UC, birleşik iletişim manasına gelir. UCC ise Birleşik İletişim Sertifikası demektir, birden çok ana bilgisayar adının tek bir sertifika ile korunmasına izin veren dijital bir güvenlik sertifikasıdır. UC sertifikaları aynı zamanda SAN özelliği taşır, çoklu alan sertifikaları veya Exchange sertifikaları olarak da bilinir.

Ödeme Seçenekleri

 • Havale
 • Kredi Kartı
 • WebMoney
 • TransferWise
 • PayPal
 • Stripe
 • AliPay

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!