Multi Domain Wildcard SSL

Multi Domain SSL. Çoklu domain adresini tek SSL sertifikası ile koruyun.

 • Ücretsiz Destek
8.25$/ Ay
MultiDomainWildcardSSL SSL

Multi Domain Wildcard SSL SSL Sertifikaları

MultiDomainWildcardSSLSloganTableAbove
Tür Belge Mobil Alt alan adı Onay
Comodo Multi Domain Wildcard SSL Comodo Multi Domain Wildcard SSL DV Domain
14 .92 $ /Ay

Multi-Domain Wildcard SSL Sertifikaları

Multi Domain Wildcard SSL sertifikası, tek sertifika ile birden çok alan adını para ve zaman kaybı olmadan güvence altına almanızı sağlar. Özellikle büyük işletmelerin tüm gruplarına ait domainlerinin güvenliğini sağlamasına ve sitede iletilen bilgilerin tek bir sertifika kullanarak şifrelenmesine yardımcı olur.

Multi-Domain (Çoklu Alan Adı) Wildcard SSL Sertifikası

Multi Domain SSL Nedir?
 • Multi Domain SSL birçok domaine birden tanımlanabilir.
 • Eklenen ilave domain veya subdomain'ler için ekstra ücret ilave edilir.
 • 250 farklı domaine kadar aynı Multi Domain SSL kullanılabilir.
 • Multi Domain SSL sertifikaları büyük firma ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir.
Multi-Domain Wildcard SSL Avantajları ve Özellikleri
Kurumunuza / Firmanızın internet sitesi ve E-Ticaret siteleri için prestijli ve güçlü çözüm
En güçlü 256 bit şifreleme

SHA-2 şifrelemesi, veri geçişi için sunucu ile tarayıcı arasında güçlü bir köprü oluşturur. Kullanıcıların sitede işlem yapmak için güvenlerini arttırarak 256 bit şifrelemeyle güvenliği nirvanaya çıkarır. Multi Domain Wildcard sertifikası en iyi güvenlik standardıyla güçlü şifreleme sunar.

2048-bit şifreleme

RSA 2048-bit imza anahtarıyla MiTM saldırılarına karşı sitenizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bu şifreleme türü veri güvenliğinizi garanti eder. Teknik olarak aşılması çok güçtür ve bu durum müşterilerinize daha güvenli bir platform sunar.

200 SAN + Wildcard Domain

Bu tek sertifika altında sınırsız alt alan adlarını güvence altına alabilirsiniz. 100’den fazla ana alan adınızı güvence altına alabilirsiniz. Bu özelliği ile yeni domainleriniz için ayrı ayrı sertifika ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır. Hem alt alan adlarını hem de ana domainleri koruma altına almış olursunuz. Bunların hepsini ise bir platform üzerinden sağlayabiliyorsunuz.

Sertifika Yönetimi Basit

Bireysel olarak wildcard sertifikanın her zaman son kullanma tarihini hatırlamak zordur ve işleriniz nedeniyle süresi fark etmenizden önce dolabilir. Bunun olması durumunda müşterilerinize güvensiz uyarıları gelir. Ancak, multi domain wildcard sertifikayla birlikte bu basitleştirildi ve sadece bir yönetim paneli üzerinden kontrol edilebilir.

Site Mührü

Multi-Domain Wildcard SSL sertifikası ile Site Seal ya statik ya da dinamik olarak gelir. Web sitenizde herhangi bir yere yerleştirilebilir güven mührü ile ziyaretçilerinize daha da güvenilir bir platform sunabilirsiniz.

Garanti Seviyesi

Multi-Domain Wildcard müşterisi, bir sertifikanın hatalı verilmesi, SSL güvenliğinin ihlal gibi durumlar kanıtlandığı takdirde 1.250.000 USD gibi garanti ücretler alabilir.

Tarayıcı ve Sunucularda Uyumlu

Chrome, Safari, Edge veya başka bir tarayıcıda göz atıyor olsanız da hepsiyle uyumludur. Apache, Nginx, cPanel veya herhangi bir sunucuya multi domain wildcard kurabilirsiniz ve yüksek sunucu uyumluluğunu fark edebilirsiniz.

Tasarruflu

Her zaman bütçe dostudur ve size büyük bir zaman kazandırır. Tek bir sertifika altında tüm wildcard domain için tam koruma sağlamak yerine, tek domain için satın alırken tasarruf etmenizi sağlar. Multi-Domain Wildcard SSL alarkak her alan adı için ayrı sertifika satın almak yerine, hepsini tek seferde güvence altına alabilirsiniz. Yönetimi kolaylaştırır ve ekonomik hale getirir. Müşteri ayrıca çok yıllı bir seçenek seçerken indirim de alabilir.

Multi Domains Wildcard SSL Nasıl Çalışır?
Bu sertifikanın koşulunu yerine getirebilmek için her birincil alan adından önce bir yıldız işareti gerekir. Multi Domain Wildcard karakterli SSL, tüm iş modülünü kapsar.

Örneğin:

Multi domain wildcard SSL covers your entire business module. For Example,
Genel Ad – *.example.com (güvenli example.com ve tümü alt alan adlarıdır)
SAN Domain 1 – *.blog.example.org (güvenli blog.example.org ve tüm alt alan adları)
SAN Domain 2 – *.example.net (güvenli www.example.net ve tüm alt alan adları)

Multi Domain joker karakterli SSL sertifikalarının iki doğrulama düzeyi için kullanılabildiğini unutmayın: DV ve OV.
256 bit ile En güçlü şifreleme
256 bit ile En güçlü şifreleme
SHA-2 şifrelemesi, sunucu ile tarayıcı arasında güvenli bir bağ kurup veri geçişini sağlar. 256 bit şifreleme ile ziyaretçilerin siteye güvenlerinin artmasını sağlar. Çok Alanlı joker karakter, en güncel güvenlik standardı ve protokollerine uygun güçlü şifreleme sunar. Sağlam güvenliği sayesinde siber saldırılara karşı verileri güvende tutar.
100 SAN+ Wildcard Domain Alanına Kadar Güvenli
Multi-Domain Wildcard SSL sertifikası satın alarak 100'e kadar farklı alan adı ve sınırsız alt alan adını güvence altına alabilirsiniz. Tüm alan adlarınızı tek bir sertifika ve aynı şifreleme gücüyle koruyarak harcamanızdan tasarruf edebilirsiniz.
100 SAN+ Wildcard Domain Alanına Kadar Güvenli
2048-bit Key Encryption
2048-bit Anahtar Şifreleme
2048 bit şifreleme, bir SSL sertifikasının boyutudur. SSL, güvenli yuva katmanı anlamına gelir ve web tarayıcınız ile web sitesi arasında güvenli bağlantıların oluşturulmasını sağlar. 2048 bit şifrelemenin avantajı güçlü olmasıdır. Saldırılara karşı daha güvenli hale getirir.

Böylesine güçlü anahtar şifrelemesi, veri güvenliğinizi garanti edecek şekilde onu esnek kılar. Müşteriler web sitenizde kendilerini güvende hissettiklerinde, sizinle daha fazla iş yapacak ve sitede serbestçe ilgileneceklerdir. Güçlü bir imza anahtarı, web güvenliğine ve müşteri güvencesine yardımcı olur, bunun sonucunda uzun vadede iş hacmini artırabilirsiniz.

Bir SSL sertifikası, 2 anahtar kullanan matematiksel bir işlemle oluşturulur: herkesin bildiği bir genel anahtar ve yalnızca sizin bildiğiniz bir özel anahtar. Ortaya çıkan sertifika her iki uca da kurulur ve kullanıcıların bağlı taraflar dışında kimseye görünmeyen mesajlar gönderip almasına olanak tanır.
Wildcard SSL ve Multi Domain SSL Sertifikası Farkı
İhtiyacınız olan tek şey, tek bir ana domaini ve onun altındaki tüm subdomain (alt etki alan adları) alanlarını koruyabilen SSL sertifikasıysa, Wilcard SSL sertifikası en iyi opsiyon. Wildcard sertifikalarıyla, sertifikanızı satın alırken alt etki alanlarını tanımlamanıza gerek yoktur. Ana domain adresiniz için sertifika kurulumunda yıldız (*) işaretiyle tümünü kapsatabilirsiniz. Hem mevcut hem de gelecekteki tüm alt alanlarınız için çalışacaktır. Yeni bir alt alan oluşturduğunuzda yeniden düzenleme gerekmez.

Öte yandan, birden fazla ana domain adı için korumaya ihtiyacınız varsa, hepsini korumanın ve yönetmenin en iyi yolu bir SAN sertifikasıdır. Ancak bu sertifikanın çalışması için doğal olarak sertifika oluşturma sırasında istediğiniz tüm alan adlarını tanımlamanız gerekir. Yeni bir alan adı için de kurmak istediğinizde mevcut alan adlarının girişleriyle birlikte yeni alan adınızın SAN girişiyle yeniden yayımlanmasını sağlamalısınız.

Multi Domain SAN sertifikalarının yaygın kullanım durumları bulunuyor. En yaygın yolu bir markanın alternatif alan adlarını korumaktır. Örnek vermek gerekirse web adresinizin diğer uzantıları veya oluşturduğunuz ekstra projeleriniz varsa, onları korumak ve yönetmek için SAN sertifikası kullanabilirsiniz.
Wildcard SSL ve Multi Domain SSL Sertifikası Farkı
Money & Time Saver
Paradan ve Zamandan Tasarruf Edin
Bir sunucuda SSL gerektiren birden çok domaini kapsayacak şekilde kullanılabildiğinden, Multi Domain Wildcard SSL sertifikasını tercih ederek yönettiğiniz tüm domainleri tek bir sertifika ile doğrulayıp, tek bir noktadan yöneterek paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.
Google Organik Aramalarda Yükselin
Özellikle Google üzerinde organik aramalar tüm web siteleri için en önemli trafik kaynağıdır. Multi-Domain Wildcard SSL sertifikası ile HTTPS’e geçiş yaparak, organik arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltebilir, rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.
Ziyaretçilerinizin Güvenini Kazanın
Ziyaretçilerinizin Güvenini Kazanın
Ziyaretçiler, Multi-Domain Wildcard SSL sertifikalı web sitenizi güvenilir ve güvenli olduğunu gösteren HTTPS'nin yanına yerleştirilmiş bir asma kilidi tıkladığında, Multi-Domain Wildcard SSL sertifikası, güvenilir sertifika yetkilisinin web sitesini doğrulamasını sağlayabilecek ve bu site ziyaretçilerinize daha fazla güven verecektir. Bunların neticesinde, siteniz güvenli bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunacaktır.
Yalnızca birincil alan adı için bir CSR oluşturun ve sertifika etkinleştirmesi sırasında ek ana bilgisayar adları belirtin. CSR'yi gönderdikten sonra ek alan adları da belirtebileceksiniz. Ek ana bilgisayar adlarını girdikten sonra onlar için de CSR kodları oluşturun.

Alternatif olarak, OpenSSL kullanarak böyle bir CSR oluşturabilirsiniz. Bir OpenSSL yapılandırma dosyası (örneğin abc.conf) oluşturun ve CSR'niz için ayrıntıları doldurun.
[req]
distinguished_name = req_distinguished_name
req_extensions = v3_req
prompt = no
[req_distinguished_name]
C = US
ST = VA
L = City
O = YourOrganization
OU = YourOrganizationUnit
CN = www.atakdomain.com
[v3_req]
keyUsage = keyEncipherment, dataEncipherment
extendedKeyUsage = serverAuth
subjectAltName = @alt_names
[alt_names]
DNS.1 = www.atakdomain.com
DNS.2 = atakdomain.com
DNS.3 = sub.atakdomain.com
DNS.4 = sub2.atakdomain.net


Yukarıdaki yapılandırmaya göre CSR oluşturmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
openssl req -new -out atakdomain.csr -newkey rsa: 2048 -nodes -sha256 -keyout atakdomain.key -config abc.conf

Not: Multi domain sertifikaları varsayılan olarak www alt etki alanlarını desteklemez. Hem www.atakdomain.com hem de atakdomain.com'u bir Multi-Domain sertifikasıyla güvence altına almanız gerekiyorsa, sertifika etkinleştirmesi sırasında her iki ana bilgisayar adı da belirtilmelidir.

Multi Domain SSL Sertifika Doğrulaması
Doğrulama süreci seçtiğiniz SSL Sertifikasının türüne bağlıdır. Buradaki multi domain olan sertifikaların ortak özelliği, her bir alanın verilmeden önce doğrulanması gerekir.
Etki alanı tarafından doğrulanan sertifikalar, size her etki alanı için en uygun doğrulama yöntemini seçme fırsatı veriyor. Onay e-mail veya alternatif HTTP tabanlı doğrulama yöntemi kullanılabilir. Multi domain SSL sertifika içindeki tüm alanlar için aynı doğrulama yöntemini kullanmak zorunda değilsiniz ve size en uygun olanı seçmekte özgürsünüz.
Organizasyonlu (OV) veya genişletilmiş doğrulamalı (EV) işlem düşünüyorsanız, sertifika içindeki tüm alanların aynı şirkete ait olması gerektiğini unutmamak gerekir. Kuruluş onaylı ve genişletilmiş onaylı sertifikalar, yalnızca bir şirket adını gösterebilen bir site mührü ile birlikte gelir.
Bir Multi-Domain Wildcard sertifikasını yapılandırmak, alışılageldik basit yapılardan biraz farklıdır, ancak zor değil. Öncelikle, tek bir domain için CSR (Sertifika İmzalama İsteği) oluşturmanız gerekir. FQDN'nin (tam nitelikli etki alanı adı) önüne bir yıldız işareti eklemeniz gereken Wildcard sertifikalarının aksine, buraya yalnızca kullanmak istediğiniz ana alan adlarını (örneğin apiname.com, apiname.net gibi) yazmanız gerekiyor.

Ana domain altındaki ek SAN alanlarına, Wildcard etki alanlarınızı girebilirsiniz. Maksimum olarak 250'ye kadar SAN ekleyebilirsiniz. Sizin 3 SAN (ana domain) ile kurulum yapacağınızı düşünelim.
Bir ana alan ve birden fazla Wildcard alan adı için bu şekilde örnek:
 • abc.com (CSR kodunuzda organizasyon bilgisi olarak belirtilir)
 • * .abc.com
 • * .abc2
 • .com
Bir adet birincil domain ve çok sayıda Wildcard karakter domain (hem birinci düzey hem de ikinci düzey alt alan adlarıyla) örneği:
 • abc.com (CSR kodunuzda organizasyon bilgisi olarak belirtilir)
 • * .abc.com
 • * .giris.abc.com
Birden çok ana domain ve birkaç Wildcard karakter domain (hem birinci düzey hem de ikinci düzey alt alan adlarıyla) örneği:
 • abc.com (CSR'nizde belirtilir)
 • abc2.com
 • * .abc2
Bilgi: *.abc.com gibi bir SAN öğesi eklediğinizde, sınırsız alt etki alanını şifrelersiniz, ancak etki alanının kendisini şifrelemezsiniz.
Tüm domain adreslerinizi ve alt alanlarınızı şifrelemek için Multi-Domain Wildcard SSL sertifikasını bu şekilde yapılandırabilirsiniz:
 • abc.com (CSR'nizde belirtilir)
 • * .abc.com (tüm alt alan adları için)
 • abc2.com
 • * .abc2.com (tüm alt alan adları için)
Multi-Domain Wildcard sertifikasını çeşitli durumlarda ve kurulumlarda kullanabilirsiniz. Sertifikanıza ek domain belirtmek isterseniz de bunu kolayca yapabilirsiniz. Sizce de çok esnek değil mi?

Multi-Domain Wildcard SSL Sertifikası Soru - Cevap

Multi Domain Wildcard SSL Sertifikası, birçok ana alan adı ve onlara ait tüm ilgili (sınırsız sayıda) birinci düzey alt alanlarını güvence altına alabilen ve böylece her biri için bir SSL sertifikası satın alma ihtiyacını ortadan kaldıran özel sertifikadır. Tek bir sertifika ile e-posta adresleri, IP adresleri, sunucular, DNS adları gibi opsiyonlar belirtmenize olanak sağlar. Multi-Domain SSL Sertifikaları ile, düzenleyen Sertifika Yetkilisine (CA) bağlı olarak genellikle 250'ye kadar alanı güvence altına alabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

 • Havale
 • Kredi Kartı
 • WebMoney
 • TransferWise
 • PayPal
 • Stripe
 • AliPay

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!