OV SSL

(Organization Validation SSL)

Kurumsal Doğrulama (OV) ile organizasyonun yasal varlığını doğrulayın

 • Ücretsiz Destek
8.25$/ Ay
OV SSL

OV SSL Sertifikaları

OV-sertifika (Organization Validation: Kurumsal Doğrulama), organizasyonun yasal varlığını doğrulayan bir SSL sertifika türüdür. Ziyaretçilerin girdikleri bilgileri koruyarak güvenli haberleşmeyi sağlar. Genellikle işletme, hayır kuruluşları, kâr amacı gütmeyen kuruluş veya devlet kurumları tarafından tercih edilir.
Tür Belge Mobil Alt alan adı Onay
eTugra Premium OV SSL eTugra Premium OV SSL OV Belge
4 .83 $ /Ay
Comodo InstantSSL Pro Comodo InstantSSL Pro OV Belge
5 .83 $ /Ay
eTugra Premium Multidomain eTugra Premium Multidomain OV Belge
8 .25 $ /Ay
Comodo Premium SSL Wildcard Comodo Premium SSL Wildcard OV Belge
14 .92 $ /Ay
GlobalSign Organization SSL Certificate GlobalSign Organization SSL Certificate OV Belge
25 .75 $ /Ay
DigiCert OV SSL Certificate (FLEX) DigiCert OV SSL Certificate (FLEX) OV Belge
26 .58 $ /Ay
GlobalSign OV Wildcard SSL Certificate (FLEX) GlobalSign OV Wildcard SSL Certificate (FLEX) OV Belge
41 .58 $ /Ay

OV SSL Sertifikası İçin Gerekli Belgeler

Tüzel Firmalar: Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, LLC, INC., LTD., PTY., GmBh, AŞ, vb. gibi eklere sahip olan firmalar başvuru yapabilir. NATO gibi Ticari Olmayan Kuruluşlar yasal durumlarını bildirmeleri gereklidir. (Gönderilen belgelerden sonra telefon ile aranarak doğrulama yapılmaktadır.) Doğrulama Evrakı
Şahıs Firmaları: Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firman, Doğrulama Evrakı
Devlet Kurumları: Kaysis.gov.tr Kaydı, Kurum Kuruluş Yılını Gösteren Belge , Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
Üniversiteler: Kuruluş Tarihini Gösteren Belge ya da Bakanlar Kurulu Kararı, YÖK Resmi Site Kaydı
KKTC Firmaları: Vergi Beyanı Belgesi, Kuruluş Sözleşmesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma
D-U-N-S numarası ile hızlı doğrulama yapabilirsiniz. Dünyada işletmeleri tanımlayan, Data Universal Numbering System - Veri Evrensel Numaralandırma Sistemi adlı dokuz haneli bir numaradır.

OV SSL’de gösterilen sertifika sahibi firmanın resmî belgelerinde ve online sorgulamalarda gözüken unvan ile onaylanmaktadır. Unvanda değişiklik yapılamaz. OV SSL onayı tamamen SSL markası tarafından yapılmaktadır.

OV SSL Nedir?
 • OV SSL sertifikası satın almak için firmanızın veya kurumunuzun resmiyetine dair belge sunmak zorunludur.
 • E-ticaret siteleri ve orta ölçekli firmalar için uygundur.
 • SSL doğrulama süresi 2-7 gün arasında sürebilir.
 • OV SSL kullanan domain adres çubuğunda HTTPS ve kilit ve bulunur, kilit ikonuna tıklarsanız firma bilgilerini görebilirsiniz.
 • İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar OV SSL sertifikanıza bakarak firmanızın kurumsal yapısı ile ilgili fikir edinirler.
 • Marka ve kurumsal sunuma önem veren firmalar için OV SSL tercih sebebidir.
 • OV SSL sertifikaları KVKK kapsamında kullanıcılardan bilgi talep eden siteler için önerilmektedir.
OV SSL Sertifikası Avantajları ve Özellikleri
Kurumunuza / Firmanızın internet sitesi ve E-Ticaret siteleri için prestijli ve güçlü çözüm
OV SSL Verilerinizi Korur

OV SSL sertifikasının temel işlevi, sunucu-kullanıcı arasındaki iletişimin güvenli bir şekilde sürdürülmesidir. Kimlikler, parolalar, kredi kartı numaraları vb. hassas verilerinizi koruma altına alın.

Yüksek Gelir – Güçlü Şifreleme

128/256 Bit şifreleme ile üst düzey koruma sağlayın. Firma bilgilerinin doğrulanması size olan güveni artıracak ve satışlarınız güven endeksli sürekli artacaktır.

Firma Doğrulama

OV SSL satın almanın ön şartı firma veya kurum belgelerinizin sertifika sağlayıcısı tarafından doğrulanmasıdır. Belge kontrolü sonrasında firmanız aranacak ve telefon doğrulaması yapılacaktır.

Garanti Teminatı ile Güvendesiniz

OV SSL sertifika güvence bedelleri oldukça yüksektir. OV SSL sertifika markasına göre garanti ücretleri değişmektedir. Sertifika kaynaklı sorun yaşamanız halinde size yüksek garanti ücreti ödemektedir.

Ücretsiz OV SSL Kurulumu

OV SSL için gerekli belgeler konusunda ücretsiz teknik destek sağlamaktayız. OV SSL kurulumu konusunda SSL teknik destek uzmanlarımız sizin için SSL sertifikanızı tanımlayabilirler.

Site Güvenlik Mührü

İnternet sitenizde yer alan OV SSL güvenli site mührü sitenize için güven verir. Site mührü sertifikayı sağlayan SSL markasının siteye verdiği güvenceyi gösterir.

Organization Validation (Kurumsal Doğrulama) SSL
Bir OV SSL sertifikası edinmek web sitenize profesyonel ve güven veren bir kimlik kazandırır ve piyasada tercih edilmesini sağlayabilir. Site bir OV SSL sertifikası ile korunuyorsa, ziyaretçiler tarayıcının adres çubuğunda HTTPS ve bir asma kilit görüntüler.

OV sertifikası almak için, alan adı sahipliğinin yetkili kurumlarca, şirketin de devlet veritabanında referans edilmiş, yasal ve fiziksel varlığını doğrulayan belgeler sunulması gerekir.

OV SSL Sertifikası Nedir?
OV SSL, orijinal bir SSL türüdür. Normal bir SSL sertifikası türünden daha gelişmiştir. HTTPS'ye duyulan ihtiyacın görünüşe göre uzun zaman önce yalnızca işletmelerin SSL sertifikalarına sahip olması gerektiği kanısı bulunuyordu. Aynı IP adresinde birden fazla web sitesinin bulunduğu çok daha az paylaşılan hostingler bulunuyordu. Bu nedenle, kuruluşların kimliğini doğrulamak ve tüm IP adreslerini güvence altına almak için OV SSL oluşturuldu.

Sorun ilk başta OV SSL'in artan şifreleme ihtiyacıyla birlikte iyi ölçeklenmemesiydi. SSL sertifikası sadece IP adresindeki bir domain için çalıştığı için paylaşılan hosting senaryolarının şifrelenmesi imkansızdı. Aynı IP üzerindeki diğer domain adlarına ulaşmaya çalışmak, uyumsuzluk hatalarına neden oldu.

Bu soruna cevap olarak SNI (Server Name Indication) geliştirildi. Bir istemcinin bir IP adresinde belirli bir ana bilgisayar adı istemesine izin veren bir TLS uzantısıdır. Bu ise diğer doğrulamaların yolunu açtı.

OV SSL sertifika doğrulama sürecinde aşağıdaki sıralanmış olan aşamalarla Atak Domain yasal bir tüzel kişilik olduğunuzdan emin olmak için şirketinizin kayıt bilgilerini kontrol edecek. Bu işlem genellikle 1-3 iş günü sürer.

1. Alan Adı Sahipliği / Kimlik Doğrulaması
Atak Domain e-posta ile kimlik doğrulama kullanarak kayıtlı alan adına sahip olduğunuzu doğrulayacaktır.

2. Kuruluş Kimlik Doğrulaması
İşletme / Kuruluş doğrulamasını geçmek için, sertifika merkezine bazı resmi belgeler sağlamanız gerekir. Sertifikanın aktivasyonu için faaliyet belgesi, marka tescil belgesi, ticaret sicil gazetesi, elektrik faturası gibi kurumun varlığını ve faaliyetlerini kanıtlayan belgeler istenmektedir. Bunları Posta, faks veya e-posta yoluyla PDF / JPG formatında gönderebilirsiniz.

3. Fiziksel Adres Onayı / Yerel Durum Varlığı
Bulunduğunuz yerin varlığını doğrulamak için, A.D kayıtlı konumunuzda aktif bir yasal varlığınız olduğundan emin olmak için resmi kayıt belgelerinizi kontrol edecektir.

4. Telefonla Doğrulama (Çevrimiçi bir veritabanında bulunan kuruluş telefon numarası)
Şirketinizin listelenen bir telefon numarasına sahip olduğunu doğrulanacağı aşamadır.

5. Son Doğrulama Çağrısı
Diğer dört gereksinimin tamamlanmasının ardından, Atak Domain'den bir temsilci sertifika siparişinin ayrıntılarını doğrulamak için sizi arayacaktır.
Kuruluşunuzun Güvenilirliğini Gösterin
Kuruluşunuzun Güvenilirliğini Gösterin
Ziyaretçileriniz web sitenizin OV SSL ile gelişmiş güvenilirliği sayesinde kimlik bilgilerini ve diğer bilgileri web sitesinde kolayca paylaşabilirler. Web sitesinde paylaşılan veriler güçlü bir 256-bit şifrelemeyle işlem görür.

Adres çubuğunda alan adınızın yanında görünecek asma kilit sembolü ile ziyaretçilerinize güven verin, kurumsal imaj kazanın.
Ziyaretçilerinizin Güvenini Kazanın
Ziyaretçiler, OV SSL sertifikalı web sitenizi güvenilir ve güvenli olduğunu gösteren HTTPS'nin yanına yerleştirilmiş bir asma kilidi tıkladığında, OV sertifikası, güvenilir sertifika yetkilisinin web sitesini doğrulamasını sağlayabilecek ve bu site ziyaretçilerinize daha fazla güven verecektir. Bunların neticesinde, siteniz güvenli bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunacaktır.
E-Ticaret Sitenize En İyi Seçim
E-Ticaret Sitenize En İyi Seçim
OV SSL sertifikaları, işlemler sırasında kullanıcı verilerini şifreler. DV SSL'den daha yüksek seviyede SSL şifreleme sunar. Ayrıca sertifikadaki web sitesi bilgileriyle birlikte işletme bilgilerini de görüntüler. OV SSL, güvenli web sitelerini kötü amaçlı web sitelerinden ayırt etmeye yardımcı olabilir. Çünkü dolandırıcı kişiler DV SSL’i rahatlıkla edinebilir ancak OV SSL’i alamazlar. Bu bakımdan dolayı tüm kuruluşlar, OV düzeyinde bir SSL sertifikası almalıdır.
OV SSL ve DV SSL arasındaki fark nedir?
Domain doğrulayan (DV: Domain Validation) sertifikalar, domain ismini sorgulayarak o isimde bir domain mevcut mu değil mi kontrol eder ve bu bağlamda sertifika otoritesi oluşturur. Bu sertifika en alt katman SSL sertifikasıdır. Web SEO çalışmaları için satın alınan, en ucuz SSL olup dünyanın en fazla satın alınan SSL sertifikasıdır.

OV SSL ise, DV SSL in sunduğu tüm imkanları sağlar ve hatta daha fazla avantaj sağlar. Çünkü alan adı bilgilerini ve onunla ilişkili kurumun/ işletmenin yasallığını da doğrular. OV SSL sertifikası, Müşteri ya da ziyaretçilerinize daha fazla güven verecek ve sitenizin tercih edilebilirliğini artıracaktır.
En Düşük Fiyat ve En İyi Destek
En Düşük Fiyat ve En İyi Destek
OV SSL sertifikası konusunda tüm SSL markalarına ait OV SSL ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

1,75 milyon ABD dolarına kadar garanti bedeli, www ve www olmadan güvenli erişim, ücretsiz güvenli site mührü, ücretsiz uzman desteği hizmetlerimizden yararlanmak için Atak Domain'den hemen bir OV SSL sipariş verebilirsiniz.

Ucuz OV SSL sertifikalarımız standart x.509 dijital imzaya sahip olup çoğu masaüstü ve mobil tarayıcılar için uygundur. Seçtiğiniz sertifika sağlayıcısına bağlı olarak ECC şifreleme, sınırsız sunucu lisansı, günlük kötü amaçlı yazılım taraması, güvenlik açıkları değerlendirmesi, güvenlik mühür araması ve sayfa yükleme hızını artırma gibi bazı ek özelliklere sahip olacaksınız.
Google Organik Aramalarda Yükselin
Özellikle Google üzerinde organik aramalar tüm web siteleri için en önemli trafik kaynağıdır. OV SSL sertifikası ile HTTPS’e geçiş yaparak, organik arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltebilir, rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.
Güven Logosu Sahibi Olun
Güven Logosu Sahibi Olun
Corner of Trust, Comodo SSL tarafından geliştirilmiş olan bir teknolojidir. Bu özellik sayesinde güven logosu sürekli sayfanızda gözükür olacaktır.

Corner of Trust ile güven logonuz siteniz üzerinde asla kaybolmaz ve kullanıcı gözünden kaçmaz! Bir kullanıcı faresiyle güven logosunun üzerine gelince işiniz web siteniz hakkında bilgi penceresi açılır.Bu bilgi penceresi, internet sitenizin üçüncü bir tarafça kontrol edildiğini gösterir. İlgili işlem web sitenizden kullanıcı farklı bir tarayıcıya gitmeden yapıldığı için kullanıcı sayfadan ayrılmaz. Kullanıcı dostu bir teknolojidir.

CSR Kodu Nasıl Oluşturulur (Certificate Signing Request)
 • Apache Mod SSL CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • Microsoft IIS 5.x,6.X, 8.X CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • cPanel kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız
 • Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma için tıklayınız
Sertifikamı Sunucuma Nasıl Yüklerim?
CSR kodu oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler:
SSL sertifikası kurulumunda ilk aşama CSR kodu oluşturmaktır. CSR kodu oluşturmak sunucu tarafında kullanılan web hosting yönetim programına göre değişiklik göstermektedir. Şayet internet sitenizin barındırılmasını bir Internet Servis sağlayıcısı - Hosting firması üzerinde yapıyorsanız, bu hosting firması size ssl sertifikası kurulumu için gereken CSR kodu bilgisini verecektir.

CSR Kodu oluşturken mutlaka aşağıdaki uyarıları dikkate alınız
a) CSR kodu için verdiğiniz bilgilerin içerisinde alttaki karakterler yer almamalıdır. ! @ # $ % ^ * ( ) ~ ? > < & / \
b) Common Name bilgisi ssl tanımlamak istediğiniz domain ile aynı olmak zorundadır. Eğer CSR kodu talebinizi alanadi.com şeklinde yaptıysanız, akabinde mail. alanadi.com şeklinde sertifika oluşturamazsınız ya da talebinizi mail. alanadi.com şeklinde yapmış iseniz ssl sertifikanızı alanadi.com altında kullanamazsınız.

OV SSL Sertifikası Soru - Cevap

OV SSL sertifikası, alan adı bilgilerini ve onunla ilişkili kurumun/ işletmenin varlığının yasallığını da doğrular güvenlik sağlar.

Ödeme Seçenekleri

 • Havale
 • Kredi Kartı
 • WebMoney
 • TransferWise
 • PayPal
 • Stripe
 • AliPay

Uzman Ekibimizden Yardım Alın

İhtiyacınız olan her anda yanınızdayız!